تحصیل در دومنیکا | بررسی تمام شرایط تحصیل در دومنیکا در سال 2021

0 248

تحصیل در دومینیکابه طور کلی سالانه افراد زیادی در سراسر جهان متقاضی تحصیل در دومینیکا هستند. این امر در کشور ایران که شرایط تحصیل و سطح علمی بالا برای همه افراد امکان پذیر نیست بیشتر به چشم می خورد و تعداد زیادی از افراد در مقاطع تحصیلی مختلف متقاضی ادامه تحصیل در این کشور هستند. اهمیت تحصیل در خارج از کشور برای جوانان و دستیابی به موقعیت های تحصیلی و شغلی بهتر یکی از مهمترین دلایل ادامه تحصیل در کشورهای دیگر است. اینکه چه کشوری با چه شرایط تحصیلی را انتخاب کنید بسیار مهم است گاها یک انتخاب اشتباه ممکن است آینده ی شما را با مخاطره روبرو کند و مساله تحصیل یک مساله مهم و اساسی و همچنین تاثیر گذار در حال و آینده افراد دارد. پس اگر قصد تحصیل و اخذ ویزای دانشجویی برای کشور فوق را دارید بهتر است تا پایان مقاله با ما همراه باشید.

تحصیل در دومینیکا در مقطع کارشناسی

برای دانشجویانی که می خواهند مقطع کارشناسی خود را در دانشگاه های آمریکایی بگذراند، تحصیل در دومینیکا یک موقعیت مناسب و فوق العاده است. به طور کلی کشور جمهوری دومینیکن یک کشور متوسط از لحاظ هزینه تحصیل و زندگی می باشد و دانشگاه های آن در لیست دانشگاه های برتر جهانی قرار دارند. شما در کشوری که بخواهید برای مقطع لیسانس اقدام کنید با ید شرایط و قوانین خاصی را رعایت کنید.

اما ایرانیانی که قصد تحصیل در مقطع کارشناسی در این کشور را دارند باید ابتدا با تمام شرایط تحصیلی و زندگی در این کشور آشنا شوند. در دانشگاه های آن طول تحصیل در مقطع کارشناسی ۴ تا ۵ سال است اما این مدت بسته به رشته تحصیلی متقاضی متفاوت می باشد. هر دانشجو در مقطع کارشناسی در این کشور می تواند در حدود ۱۰ ساعت در هفته را کار کند. زبان رسمی این کشور اسپانیایی است و از این جهت هم تحصیل در مقطع کارشناسی به زبان اسپانیایی است ولی در دانشگاه های خصوصی، تحصیل به زبان انگلیسی هم وجود دارد.

اگر فرد بخواهد در دانشگاه هایی که به زبان انگلیسی تدریس می کنند ویزا بگیرد باید مدرک زبان  IELTS 6 ارائه دهد و در دانشگاه هایی که زبان اسپانیایی تدریس می شود باید دانشجو مدرک معتبر در سطح B2 ارائه دهد.

در برخی از دانشگاه های این کشور در مقطع کارشناسی به زبان فرانسه هم تدریس می شود. هر فردی که متقاضی ادامه تحصیل در دانشگاه های آن باشد باید مدارک زبان معتبر ارائه دهد و نمی تواند در دانشگاه های دولتی و خصوصی این کشور مدرک انگلیسی و اسپانیایی دریافت کند.  پس لازمه ی تحصیل در دومینیکا پذیرش در دانشگاه و تایید مدارک می باشد. که در ادامه تمام مدارک لازم برای پذیرش دانشجو در دانشگاه های این کشور را بیان می کنیم.

تحصیل در دومینیکا در مقطع تحصیلات تکمیلی( کارشناسی ارشد، دکتری)

متقاضیانی که قصد ادامه تحصیل در دومینیکا در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری دارند لازم است که با شرایط تحصیل در هر دو مقطع به صورت جداگانه آشنایی داشته باشند. در زیر هر آنچه که در خصوص تحصیل در جمهوری دومینیکن در مقاطع فوق لیسانس و دکتری باید بدانید را به صورت مجزا آورده ایم‌.

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در دومینیکا

در دانشگاه های کشور مذکور تحصیل به دو زبان انگلیسی و اسپانیایی انجام می شود که بسته به رشته و دانشگاه انتخابی متقاضی باید مدارک مربوط به هر دو زبان ارائه شود. متقاضی از هر کشوری که باشد باید مدرک آیلتس ۶.۵ را در کشور خود دریافت کند. اگر شما ویزای این کشور را در مقطع کارشناسی ارشد بگیرید و موفق به ادامه تحصیل شوید می توانید ۲۰ ساعت در هفته همزمان با تحصیل کار کنید که این میزان به خوبی می تواند جوابگوی بخشی از هزینه های زندگی باشد. دانشجویانی که درخواست ویزای تحصیلی می کنند باید در رشته لیسانس خود در مقطع کارشناسی ارشد درخواست ادامه تحصیل بدهند و افراد فقط در رشته های MBA و مدیریت می توانند در مقطع ارشد رشته ی خود را تغییر دهند.

تحصیل در مقطع دکتری در دومینیکا

آیا برای شما هم در مورد نحوه تحصیل در دومینیکا در مقطع دکترا سوال پیش آمده است؟ شما اگر بخواهید به عنوان دانشجو در مقطع دکتری در این کشور ادامه تحصیل دهید ممکن است با مشکل مواجه شوید. این کشور در مقطع دکتری محدود است و بیشتر رشته ها در این مقطع ارائه نمی شوند. بنابراین شما بهتر است ابتدا در رشته دلخواه خود استعلام لازم را  تا گرفته تا ببینید این رشته در چنین کشوری در مقطع دکتری دانشجو می پذیرد.

افرادی که بخواهند برای تحصیل در مقطع دکتری اقدام کنند باید از طریق بورسیه تحصیلی و حقوقی اقدام نمایند.

کشور دومینیکا از لحاظ دانشگاه های تحصیلی کشور ثروتمندی نیست پس به همین دلیل هم نمی تواند نیاز دانشجویان بین المللی را رفع کند. با توجه به رشته تحصیلی مقطع دکترا سه تا پنج سال زمان می برد و تحصیل در بیشتر رشته ها به زبان انگلیسی می باشد. شما برای اطلاع از رشته های قابل ارائه و نحوه پذیرش هر رشته می توانید به موسسه حقوقی دادمهر عدالت مراجعه کنید و از تمام پروسه پذیرش اطلاع

پیدا کنید.

ویزای دانشجویی برای تحصیل در دومینیکا

بیشتر دانشجویان و متقاضیان مهاجرت و تحصیل در این سرزمین می توانند از طریق ویزای دانشجویی اقدام کنند. این امر به معنی مجوز لازم و قانونی برای این اقدام است. وقتی دانشجو نامه پذیرش خود را از دانشگاه مذکور دریافت کند به منزله اقدام برای ویزای دانشجویی است. ویزای دانشجویی و دعوت نامه آن یک سال اعتبار دارد و شما می توانید در صورت لزوم آن را تمدید کنید. این کشور به دلیل شرایط آسانی که برای ویزای دانشجویی قرار داده است در ایران و سایر کشورها متقاضیان زیادی دارد.

دلیل اینکه دانشجویان متقاضی ویزای دانشجویی برای تحصیل در دومینیکا هستند وجود نظام آموزش عالی و دانشگاه های با آموزش تخصصی هستند. برخی از دانشگاه ها با ارائه تحصیلات تکمیلی به صورت تخصصی در سطح جهانی شناخته شده و معتبر هستند اما در ایران مدارک تحصیلی این کشور مورد تایید وزارت علوم نیست اما در سایر کشورها معتبر می باشد. پس شما می توانید در زمان کوتاهی از موسسات حقوقی معتبر درخواست ویزای تحصیلی خود را ثبت کنید و از موقعیت تحصیلی در کشوری با امکانات تحصیلی و رفاهی خوب استفاده کنید.

شرایط و روند دریافت ویزای دانشجویی برای تحصیل در دومینیکا

اینکه چرا تحصیل در دومینیکا برای متقاضیان خارجی جذاب و موقعیت عالی به حساب می آید و اطلاع از شرایط و روند دریافت ویزای دانشجویی برای کسب این امتیاز ویژه لازم است. شرایط آسان دریافت ویزای دانشجویی و شرایط زندگی آسان متقاضیان را از سراسر جهان برای تحصیل به این کشور کشانده است.

اما لازمه تحصیل در این کشور داشتن شرایط برای اخذ ویزا و تحصیل می باشد. متقاضی در هر مرحله ای از تحصیل که باشد برای ورود به مقطع تحصیلی بالاتر باید مدرک معتبر مقطع فعلی را ارائه کند اما برخی از دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی ممکن است علاوه بر آخرین مدرک تحصیلی متقاضی را ملزم به کسب نمره قابل قبول در آزمون ورودی  GMAT  یا GRE  کنند و یا اینکه شرط اخذ ویزا را قبولی در مصاحبه بدانند.

اما مهمترین مساله در اخذ ویزای دانشجویی تسلط لازم به زبان انگلیسی است اما دانشگاه ها متقاضیان را ملزم به ارائه مدارک زبان انگلیسی نمی کنند اما چون تحصیل در رشته های دانشگاهی در دومینیکا اغلب به زبان انگلیسی می باشد پس تسلط لازم به این زبان جزیی از ضروریات آموزشی به حساب می آید.

کشور فوق برای اخذ ویزای دانشجویی در دانشگاه های خود از سیستم واحدی برخوردار نیست و دانشجو می تواند به صورت آنلاین اقدام کند و بعد از اینکه دانشگاهی که متقاضی درخواست اخذ پذیرش را در آن ثبت کرده و با درخواست موافقت شده نوبت به اخذ ویزای دانشجویی می باشد.

هر متقاضی در کشور ایران و سایر کشورها بخواهد به صورت قانونی در کشور مذکور تحصیل کند باید ویزای دانشجویی دریافت کند. در ضمن لازم به تاکید است که از شرایط اصلی و مهم برای دریافت ویزای دانشجویی این است که متقاضی بیشتر از ۶ ماه در دانشگاه پذیرش شده قصد ادامه تحصیل داشته باشد.

تحصیل در دومینیکا و مدارک مورد نیاز اخذ ویزای تحصیلی

آیا می دانید که تحصیل در دومینیکا به چه مدارک و شرایطی نیاز دارد؟ همانطور که گفته شد کشور نام برده یکی از مقاصد مهاجرت تحصیلی در دنیا می باشد که سالانه افرادی زیادی در سراسر جهان از جمله ایران برای پذیرش در دانشگاه های این کشور اقدام به اخذ ویزای تحصیلی می کنند.

هر کشوری برای جذب دانشجو شرایط و مدارک مربوط به خود را دارد. دومینیکا هم به دلیل مهاجرت آسان به قطب مهمی برای اخذ ویزا تبدیل شده است.

معمولا هر دانشجویی که بخواهد در مقطع بالاتری اقدام به اخذ ویزا کند بهتر است از همان ابتدا با تمام شرایط و ضوابط این امر آگاه شود. اینکه چه مدارکی را کجا و چه زمانی ارسال کنید را می توانید از موسسه حقوقی دادمهر بخواهید تا در کمترین زمان ممکن مراحل اخذ ویزا تحصیلی را برای شما انجام دهد. این موسسه با فعالیت چندین ساله و موفق می تواند زیر و بم تحصیل در دومینیکا را برای شما بیان کند و راهنمایی های لازم در این خصوص را ارائه کند.

حال اگر درخواست خود را در دانشگاه مربوطه ثبت کرده اید و با درخواست شما موافقت شده است می توانید نامه پذیرش خود را به همرا۶ مدارک لازم به سفارت دومینیکا در کشور خود تحویل دهید تا ویزای شما را صادر کنند.

ویزای دانشجویی برای کشور دومنیکا یک ویزای موقت می باشد اما متقاضی می تواند پس از پایان به راحتی مدت آن را تمدید کند. مدارکی که برای اخذ ویزای تحصیلی نیاز دارید شامل موارد زیر است. البته این موارد کلی هستند و تا حدودی دانشگاه های مدارک متفاوتی را از دانشجو می خواهند.

ارائه فرم درخواست تکمیلی

ارائه نامه پذیر از دانشگاه مربوطه در دومینیکا

گذرنامه معتبر با اعتبار حداقل ۶ ماهه

ارائه دادن دو عدد عکس پاسپورتی

ارائه گواهی تمکن مالی( برای تایید این کار متقاضی باید صورت حساب خود را ارائه وند.

نداشتن سوء سابقه کیفری و ارائه گواهی مربوطه

گواهی پزشکی

نامه همراه یا Cover letter

ارائه رسید پرداخت هزینه ها.

Leave A Reply

Your email address will not be published.