تحصیل در دانمارک | بررسی شرایط تحصیل در دانمارک در سال 2021

0 114

تحصیل در دانمارک‌تحصیل در دانمارک و بررسی آن

اگر تصمیم دارید ‌تحصیل در دانمارک را انتخاب کنید‌، خوب است بدانید که این کشور اروپایی دارای خوشبخت­ترین و شادترین افراد جهان است. از زمان آغاز گزارش جهانی شادی سازمان ملل در سال 2012‌، دانمارک تاکنون هر بار در رتبه اول (تقریبا) قرار گرفته است. دانمارک کشوری کوچک، اما پر افتخار است که با 5.6 میلیون نفر در شمال اروپا قرار دارد. گزارش خوشبختی تنها رتبه­ای نیست که دانمارک در آن نمره بالایی کسب می‌کند، بلکه این کشور در میان بهترین کشورها برای تجارت قرار دارد‌، از سطح زندگی قابل توجهی برخوردار است و از همه مهمتر‌، اغلب در رتبه‌‌های برتر آموزشی قرار دارد.

با شبه جزیره اسکاندیناوی در شمال و آلمان در جنوب آن، دانمارک برای دانشجویان از سراسر جهان گزینه­ای عالی محسوب می­شود. این کشور در طیف وسیعی از موسسات بزرگ یادگیری دارای فرصت‌‌های عالی برای تحصیل به زبان انگلیسی است. ‌تحصیل در دانمارک برای دانشجویان سوئیس و هر شهروند منطقه اقتصادی اروپا رایگان است.

علاوه بر این، دانمارک یک کشور مترقی از نظر اجتماعی است و دارای سابقه طولانی از آرمان‌‌های سکولار‌ و دموکراتیک مانند آزادی بیان و حقوق برابر برای همه شهروندان است. سطح تسلط انگلیسی در دانمارک به حدی است که گذراندن دوران دانشجویی در این کشور اروپایی بدون نیاز به دانستن زبان دانمارکی امکان پذیر است.

اگر به فکر ‌تحصیل در دانمارک هستید‌، یافتن اطلاعات دقیق در مورد شهریه و هزینه‌‌های زندگی به شما کمک می‌کند تا برای آینده خود آگاهانه تصمیم بگیرید. برای آگاهی از برآورد هزینه‌‌های تحصیل‌، هزینه‌‌های خوابگاه و هزینه‌‌های غذا‌، حمل و نقل و روند دریافت ویزا و سایر اطلاعات مرتبط برای ‌تحصیل در دانمارک، به مطالعه این مقاله ادامه دهید.

‌تحصیل در دانمارک در مدارس

‌تحصیل در دانمارک برای کودکان زیر 15 یا 16 سال اجباری است. علاوه بر این‌، حدود 82٪ از جوانان تحصیلات تکمیلی را نیز انجام ‌می‌دهند. آموزش و پرورش با بودجه دولتی معمولاً رایگان و برای همه آزاد است. حدود 15/6 درصد از کل کودکان برای ‌تحصیل در دانمارک در سطح مدارس ابتدایی خصوصی تحصیل ‌می‌کنند‌.

تحصیلات متوسطه معمولاً دو تا چهار سال طول ‌می‌کشد و دانش­آموزان در سنین 15 تا 16 و 18 تا 19 سال به ‌تحصیل در دانمارک ‌می‌پردازند. دوره متوسطه اجباری نیست‌، اما معمولاً رایگان است و دانش­آموزان حق انتخاب طیف گسترده­ای از برنامه‌‌ها را دارند. برخی از برنامه‌‌های آموزشی از نظر آکادمیک دارای گرایش هستند که معمول­ترین آنها بدن­سازی است. صنعتگران نیز ممکن است از طریق ترکیبی از آموزش در مدارس فنی حرفه­ای و کارآموزی استفاده کنند. دانش­آموزان بعد از پایان تحصیلات متوسطه، ‌می‌توانند ‌تحصیل در دانمارک را ادامه دهند، اما دیگر هیچ پشتیبانی اقتصادی از طرف دولت ندارند.

‌تحصیل در دانمارک در مقطع کارشناسی

دانمارک دارای یک سیستم آموزشی پیشرفته با بسیاری از موسسات کلاس جهانی است. با حدود 30 موسسه آموزش عالی‌، شما می‌توانید بیش از 500 برنامه تحصیلی با تدریس انگلیسی، برای ‌تحصیل در دانمارک را انتخاب کنید. مانند بسیاری از کشورهای دیگر‌، دانمارک بین دانشگاه‌‌های تحقیق کامل و کالج‌‌های دانشگاهی که بیشتر تمرین گرا هستند، تفاوت قائل می‌شود. نوع خاصی از موسسات محلی‌، آکادمی‌های بازرگانی هستند که مدرک کاردانی و کارشناسی را در رشته‌‌های مرتبط با تجارت ارائه می‌دهند.

سیستم آموزش عالی برای تحصیل در دانمارک بسته به تخصص شما و تمرکز بر مهارت­های تحقیقاتی یا عملی به چندین نوع دانشگاه زیر تقسیم­بندی می­شود:

دانشگاه­های سنتی که تقریباً در هر زمینه­ای که شما تصور کنید، می­توانید از روانشناسی گرفته تا علوم کامپیوتر در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا تحصیل کنید.

کالج­های دانشگاهی که این موسسات برنامه­های کارشناسی حرفه­ای را در زمینه­هایی مانند تربیت معلم، مهندسی، تجارت، پرستاری یا مددکاری اجتماعی ارائه می­دهند. همچنین، برنامه­های تحصیلی شامل کارگاه­های مختلف و مکان­های کاری در خارج از کشور است.

موسسات آموزش عالی هنری: موسسات تخصصی هستند که می­توانید در آنها رشته هنر، موسیقی، معماری یا طراحی را دنبال کنید.

موسسات آموزش و پرورش دریایی: موسساتی که بسیار متمرکز بر تحقیق و مهارت­های عملی به دانشجویان علاقه مند به رشته­های فنی-مهندسی و دریایی می­باشند.

‌تحصیل در دانمارک در مقطع تحصیلات تکمیلی (کارشناسی ارشد و دکتری)

کشور دانمارک به دلیل هزینه‌‌های کم تحصیل‌، داشتن مقاطع کارشناسی ارشد با کیفیت عالی انگلیسی و روش‌‌های ابتکاری تدریس یکی از محبوب­ترین مقاصد بین­المللی تحصیل در اروپا است. دانشجویان بین­المللی نیز به دلیل سطح بالای زندگی و تنوع زیادی در رشته‌‌های تحصیلی موجود در دانشگاه‌‌های این کشور‌، ‌تحصیل در دانمارک را انتخاب می‌کنند.

هر رشته­ای را که برای تحصیل در دانمارک انتخاب کنید، می­توانید انتظار کیفیت عالی و استانداردهای علمی شناخته شده در سراسر جهان را داشته باشید. شما می­توانید از طیف گسترده­ای از برنامه­های آموزش داده شده به زبان انگلیسی، از علوم طبیعی و مهندسی تا معماری و طراحی را انتخاب کنید. در اینجا برخی از محبوب­ترین گزینه­های تحصیل در دانمارک آورده شده است:

 • کارشناسی ارشد مدیریت بازرگانی
 • کارشناسی ارشد اقتصاد
 • کارشناسی ارشد علوم زیست محیطی
 • کارشناسی ارشد طراحی
 • کارشناسی ارشد مهندسی عمران در دانمارک

‌تحصیل در دانمارک و معرفی دانشگاه­های برتر

‌تحصیل در دانمارک به عنوان یکی از محبوب­ترین مقاصد تحصیلی در اروپا، با پنج دانشگاه درQS World University Rankings 2021‌، از جمله داشتن بالاترین رتبه در دانشگاه اسکاندیناوی‌، دانشگاه کپنهاگ شناخته شده است‌. تدریس­ در اکثر دانشگاه­های دانمارک به زبان دانمارکی انجام می‌شود‌، اما بیش از 700 برنامه مشهور بین­المللی به زبان انگلیسی نیز تدریس می‌شود که حدود 86 درصد شهروندان دانمارکی انگلیسی صحبت می‌کنند.

در ادامه، برخی از دانشگاه‌‌های دانمارک با رتبه بندی بالا آورده شده است:

دانشگاه ارهوس

دانشگاه کپنهاگ

دانشگاه فنی دانمارک

دانشکده تجارت کپنهاگ

دانشگاه‌‌های دانمارک برای شرکت در همه سطوح برای همه دانشجویان اتحادیه اروپا / EEA / سوئیس آزاد هستند. با این حال‌، هنوز هیچ اطلاعاتی در مورد تأثیر دانشجویان بریتانیایی پس از Brexit منتشر نشده است. اگر اهل خارج از اتحادیه اروپا / منطقه اقتصادی اروپا نیستید‌، باید هزینه‌‌های حدود 6000 یورو – 16000 سالانه را بپردازید (تقریباً 6،490 دلار آمریکا – 17306 دلار).

دانشجویان بین­المللی برای تحصیل در دانمارک می‌توانند در طول دوره خود به طور رایگان دروس دانمارکی را یاد بگیرند. ثبت نام در دوره کارشناسی ارشد انگلیسی و سپس ادامه تحصیلات تکمیلی خود در دانمارک، پس از دستیابی به توانایی‌‌های زبان مورد نیاز‌، امکان پذیر است.

شما می‌توانید برای دریافت یک مدرک کامل در دانمارک تحصیل کنید یا در قالب تحصیل در خارج از کشور یا برنامه تابستانی به مدرک فعلی خود اعتبار دهید‌. طبق مطالعات انجام گرفته، حدود 70 دوره کارشناسی با تدریس انگلیسی و 390 برنامه کارشناسی ارشد برای ‌تحصیل در دانمارک‌ وجود دارد.

تحقیقات در جامعه دانمارک از اهمیت بالایی برخوردار است و تعدادی از برنامه‌‌های دکترا در سطح بین­المللی وجود دارد که می‌توانند به زبان انگلیسی انجام شوند. دانشگاه‌‌های ارائه دهنده ‌تحصیل در دانمارک در مقطع دکترا شامل دانشگاه آلبرگ‌، دانشگاه ارهوس‌، دانشکده بازرگانی کپنهاگ و دانشگاه Roskilde و غیره هستند.

درخواست ویزای دانشجویی برای ‌تحصیل در دانمارک

اگر شهروند نروژ‌، سوئد یا فنلاند هستید‌، برای زندگی‌، کار و ‌تحصیل در دانمارک به هیچ اسنادی نیاز ندارید. تمام آنچه شما نیاز دارید، شماره شناسایی شخصی دانمارکی شماست.

اگر اهل اتحادیه اروپا / EEA یا سوئیس هستید، می‌توانید بدون داشتن مدارک تا سه ماه برای ‌تحصیل در دانمارک، کار و زندگی فرصت دارید. پس از این‌، شما باید گواهینامه ثبت نام دانمارک را دریافت کنید. برای دریافت این‌ گواهینامه، شما باید گذرنامه‌، دو عکس به اندازه عکس گذرنامه و یک نامه پذیرش از دانشگاه خود را به اداره امور خارجه منطقه (Statsforvaltningen) ارائه دهید. سپس شماره شناسایی شخصی برای شما صادر می‌شود.

اگر اهل خارج از EU / EEA یا سوئیس هستید‌، چنانچه بیش از سه ماه به ‌تحصیل در دانمارک بپردازید‌، باید برای خود مجوز اقامت بگیرید. اگر کمتر از سه ماه اقامت داشته باشید، به ویزای توریستی نیاز دارید.

لازم به ذکر است که برای دریافت اجازه اقامت به موارد زیر نیاز دارید:

 • نامه قبولی از دانشگاه شما
 • اثبات مهارت زبان
 • اثبات داشتن منابع مالی برای تأمین هزینه‌‌های خود (معمولاً حدود 1000 یورو در ماه [حدود 1080 دلار آمریکا])
 • اثبات خرید بیمه مسافرتی
 • گذرنامه معتبر
 • عکس پاسپورت

روند دریافت ویزای دانشجویی برای ‌تحصیل در دانمارک

سندی که به شهروندان خارجی اجازه ‌تحصیل در دانمارک را می‌دهد به جای “ویزای دانشجویی”، “اجازه اقامت” نامیده می‌شود. بنابراین، این موضوع را بخاطر بسپارید، حتی اگر در این مقاله از این اصطلاحات به جای هم استفاده می­شود. حال این سوال مطرح می­شود که چه کسی به اجازه اقامت نیاز دارد؟ شهروندان اتحادیه اروپا / EEA و سوئیس مجبور به درخواست سند اقامت اتحادیه اروپا هستند‌، نه اجازه اقامت. شهروندان خارج از اتحادیه اروپا / EEA و سوئیس مجبور به درخواست مجوز اقامت هستند. و اما چه زمانی و از کجا می‌توان برای ویزای دانشجویی اقدام کرد؟

شما می‌توانید با استفاده از وب سایت رسمی ‌New to Denmark برای تحصیل در دانمارک درخواست اجازه اقامت بدهید. بهترین زمان برای شروع درخواست اقامت، سه ماه قبل از تاریخ ورود شما به دانمارک است. مشاهده چگونگی نیاز به امضا‌، مهر و موم‌، تحویل یا بایومتریک برخی از اسناد و مدارک‌، مدت زمان کلی و زمان پردازش ممکن است بسته به ملیت شما متفاوت باشد. برای مثال‌، ممکن است 60 روز طول بکشد تا اطلاعات شما پردازش شود‌، اگر اهل:

هند

ایالات متحده آمریکا.

کانادا

ایران

اندونزی

مصر

بنگلادش

فیلیپین

باشید. در عین حال‌، اگر اهل یکی از کشورهای زیر باشید، مدت زمان لازم برای پردازش پس از درخواست اجازه اقامت برای تحصیل در دانمارک ممکن است تا 6 ماه طول بکشد:

نیجریه

پاکستان

کنیا

غنا

‌تحصیل در دانمارک و مدارک مورد نیاز اخذ ویزای تحصیلی

در ادامه، برخی از مدارکی که شما باید در هنگام درخواست مجوز اقامت برای ‌تحصیل در دانمارک باید ارائه دهید، آورده شده است:

 • اثبات مهارت زبان انگلیسی
 • اثبات پرداخت هزینه اجازه اقامت (255 یورو)
 • اثبات اینکه بودجه کافی برای اقامت در دانمارک دارید (حدود 1000 یورو در ماه)
 • نامه پذیرش از دانشگاه شما
 • فرم درخواست امضا و پر شده
 • گذرنامه معتبر یا فرم دیگری از سند سفر
 • عکس پاسپورت
 • بیمه سفر
 • اطلاعات دقیق در مورد برنامه تحصیلی شما
 • اثبات ترتیب محل اقامت در طول تحصیل
 • گرفتن گواهی ثبت نام

پس از ورود به دانمارک‌، ظرف 3 ماه با اداره امور خارجه منطقه (Statsforvaltningen) تماس بگیرید. شما باید مدارک زیر را ارائه دهید:

گذرنامه

دو عکس از نوع گذرنامه

نامه پذیرش از دانشگاه.

تمام شهروندان غیر از اتحادیه اروپا / منطقه اقتصادی اروپا (EEA) دارای بیش از 18 سال سن، هنگام ارائه درخواست خود برای اجازه اقامت و ‌تحصیل در دانمارک‌، باید عکس‌، اثر انگشت و امضای خود را به صورت دیجیتالی ثبت کنند.

هزینه های ‌تحصیل در دانمارک

تحصیلات عالی در دانمارک برای دانشجویان اتحادیه اروپا / EEA و سوئیس و دانشجویانی که طبق قوانین اتحادیه اروپا از همان وضعیت شهروندان دانمارکی برخوردار هستند، رایگان است. به همین ترتیب‌، اگر در یک برنامه تبادل شرکت می‌کنید‌، می‌توانید به ‌تحصیل در دانمارک به صورت رایگان بپردازید. برای سایر دانشجویان شهریه سالانه از 6000 تا 16000 یورو است که باید آن را پرداخت کنند.

هزینه تحصیل در دانمارکبرای راهنمایی یا اطلاعات دقیق­تر در مورد شرایط پذیرش و غیره‌، دانشجویان باید با موسسه آموزش عالی مربوطه یا دانشگاه خود تماس بگیرند‌.

در ادامه، چند نمونه از دانشگاه‌‌های آزاد در دانمارک برای دانشجویان اتحادیه اروپا / EEA آورده شده است:

دانشگاه Roskilde

دانشگاه جنوب دانمارک

دانشگاه آلبورگ

سیاست عدم نیاز به هزینه به منظور ‌تحصیل در دانمارک برای دانشجویان اتحادیه اروپا / EEA بسیار جذاب است‌، اما کیفیت مناسب زندگی به معنای هزینه‌‌های بالایی است و قیمت‌‌های متوسط زندگی ​​به طور کلی بالاتر از سایر مکان‌‌های دیگر است. برای اینکه بتوانید این هزینه‌‌ها را تأمین کنید‌، باید هزینه‌‌های ماهانه خود را با احتیاط اختصاص دهید.

به عنوان یک تخمین تقریبی‌، دانشجویان بین­المللی برای ‌تحصیل در دانمارک به 800 تا 1200 یورو در ماه برای زندگی نیاز دارند. این هزینه‌‌ها می‌توانند بر اساس عادت‌‌های شما (چقدر برای خرید و بیرون رفتن، سفر و غیره هزینه می‌کنید) بالا یا پایین بروند. اگر تصمیم به تحصیل در پایتخت دانمارک‌، کپنهاگ دارید‌، باید انتظار پرداخت هزینه­های بیشتری را نیز داشته باشید.

محل اقامت حدود یک سوم هزینه ماهانه زندگی شما در دانمارک را تشکیل می‌دهد. شما باید انتظار داشته باشید که در بیشتر شهرها بین 400 تا 670 یورو و در کپنهاگ حدود 800 – 900 یورو بپردازید. اگر خیلی سریع به دنبال مسکن باشید‌، ممکن است بتوانید مکان‌‌هایی با هزینه 250 یورو در ماه برای مسکن خارج از شهر پیدا کنید. هزینه­ها برای:

دانشجویانی که به تنهایی زندگی می‌کنند – 450 یورو در ماه

دانشجویانی که با شریک زندگی خود / یک همکار زندگی می‌کنند – 500 یورو در ماه

سالن‌‌های اقامت دانشجویی – بین 250 – 300 یورو در ماه

ممکن است پیدا کردن محل اقامت درست قبل از شروع ترم برای شما بسیار دشوار باشد. به همین دلیل شما باید ماهها قبل از انتقال برای ‌تحصیل در دانمارک، گزینه‌‌های خود را جستجو کنید. این موضوع به شما امکان می‌دهد تا مکان‌‌ها و قیمت‌‌های مختلف را مقایسه کنید و تصمیمی ‌عجولانه نگیرید. یکی دیگر از مزایای انتخاب زودتر مکان این است که شما مجبور نخواهید شد با استرس ناشی از عدم دانستن محل زندگی خود کنار بیایید.

هزینه‌‌های متوسط ​​غذا در دانمارک بسته به عادت‌‌های هزینه­ای شما 200 تا 270 یورو در ماه خواهد بود. در سوپرمارکت‌‌های دارای تخفیف مانند بیلکا‌، Lidl‌، Netto‌، Fakta یا Aldi می‌توانید مواد غذایی با قیمت پایین­تری را پیدا کنید.

به طور متوسط​​، صرف غذا برای بیرون از منزل در شهر 30 یورو برای هر نفر است‌، و یک آبجو یا یک نوشیدنی غیر الکلی در یک بار حدود 5 یورو می­باشد.

هزینه حمل و نقل

در دانمارک‌، تقریباً 50٪ دانشجویان برای رسیدن به دانشگاه خود از دوچرخه استفاده می‌کنند‌، در حالی که 30٪ از حمل و نقل عمومی ‌استفاده می‌کنند. هزینه حمل و نقل عمومی‌ ماهیانه برای اتوبوس‌، مترو یا قطار 40 تا 50 یورو در ماه است.

دانمارک‌، و به ویژه کپنهاگ‌، دنیایی از دوچرخه است‌ که احتمالاً تعداد آنها از مردم آن بیشتر است. بنابراین، شما همیشه می‌توانید دوچرخه اجاره کنید و از دوچرخه سواری در شهر لذت ببرید.

هزینه‌‌های اضافی و پس انداز

مقداری پولی که صرف کتاب و سایر مطالب مطالعه خواهید کرد‌، معمولاً بین 30 تا 65 یورو در ماه است. به طور متوسط​​، برای فعالیت‌‌های اجتماعی‌، دانشجویان بین 120 تا 175 یورو در ماه هزینه می‌كنند.

اگر هنگام ‌تحصیل در دانمارک برای کارت مسافرت بین­المللی دانشجویان ثبت نام کنید‌، می‌توانید تخفیف‌‌های عمده­ای برای بازدید از جاهای دیدنی اطراف دانمارک دریافت کنید.

اگر شهروند غیر اتحادیه اروپا / EEA نیستید و نام شما در سیستم ثبت احوال دانمارک ثبت نام نشده است‌، ممکن است مجبور شوید هنگام ‌تحصیل در دانمارک، هزینه بیمه درمانی را پرداخت کنید. می‌توانید در مورد بیمه پزشکی در وب سایت Study in Denmark اطلاعات بیشتری کسب کنید. برای بررسی سایر قیمت‌‌ها و هزینه‌‌های دانمارک نیز می‌توانید از وب سایت Numbeo استفاده کنید.

‌تحصیل در دانمارک به همراه بورسیه تحصیلی

اکثر موسسات دانمارک توافق نامه‌‌های دو جانبه­ای با موسسات آموزش عالی خارجی دارند. این توافق نامه‌‌ها معمولاً برای تبادل متقابل دانشجویان‌، محققان و معلمان طراحی می‌شود. برنامه‌‌های ملی و اروپایی برای دانشجویان بین­المللی مایل به ‌تحصیل در دانمارک از طریق توافق نامه نهادی‌، به عنوان دانشجویان مهمان یا به عنوان بخشی از یک مدرک بین­المللی، بورس تحصیلی ارائه می‌دهند. محدودیت‌‌ها و پیش نیازهای خاصی برای برنامه‌‌های زیر اعمال می‌شود:

بورسیه تحصیلی در دانمارکبرنامه Nordplus

این برنامه فقط برای دانشجویانی است که قبلاً در یک موسسه آموزش عالی اسکاندیناوی یا بالتیک تحصیل کرده­اند، در دسترس است. اگر صلاحیت داشته باشید‌، ممکن است فرصت تحصیل در یک کشور شمالی یا بالتیک دیگر را داشته باشید.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد برنامه Nordplus‌، لطفاً به www.nordplusonline.org مراجعه کنید.

اراسموس

برنامه اراسموس به دانشجویان اتحادیه اروپا / EEA و سوئیس امکان تحصیل در خارج از کشور را به عنوان بخشی از تحصیلات عالیه در کشورهای خود ارائه می‌دهد. مبادلات بین 2 تا 12 ماه طول می‌کشد. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد برنامه اراسموس و اطلاع از واجد شرایط بودن درخواست‌، لطفاً به وب سایت کمیسیون اروپا مراجعه کنید.

برنامه‌‌های کارشناسی ارشد Erasmus + یا Erasmus Mundus (EMJMD)

برنامه اراسموس موندوس تحصیل در دانمارک برای دانشجویان EU / EEA و دانشجویان غیر EU / EAA آزاد است. از طریق طرح اراسموس موندوس می‌توانید برای بورس تحصیلی برنامه‌‌های خاص کارشناسی ارشد اقدام کنید. این برنامه‌‌هایی است که توسط اتحادیه اروپا با همکاری دانشگاه‌‌ها و سایر موسسات ارائه می‌شود. هدف این برنامه‌‌ها تشویق مردم به رفتن و تحصیل در خارج از کشور‌، کاوش و استقبال از فرهنگ‌‌های مختلف و توسعه مهارت‌‌های بین فردی و دانشگاهی است. این دوره‌‌ها به طور مشترک توسط یک موسسه دانمارکی و یک دانشگاه یا کالج دیگر در اروپا ارائه می‌شود. دانشجویان و دانش پژوهان باید برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد بورسیه‌‌ها و روش‌‌های درخواست‌، با دوره‌‌های فردی اراسموس موندوس مستر تماس بگیرند.

کمیسیون فولبرایت

کمیسیون فولبرایت از طریق برنامه اعطای اعتبار معتبر خود برای تبادل آموزشی‌، درک فرهنگی را تقویت می‌کند. اگر شما یک دانشجوی آمریکایی یا دانشجوی تحصیلات تکمیلی در سطح کارشناسی ارشد یا Ph.D هستید‌، می‌توانید برای یک سال تحصیلی کامل و یا تحقیقاتی در دانمارک درخواست کمک هزینه فولبرایت کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد معیارهای انتخاب و روند درخواست کمک مالی فولبرایت‌، لطفا به وب سایت کمیسیون فولبرایت مراجعه کنید.

بورسیه‌‌های دولت دانمارک تحت توافق نامه‌‌های فرهنگی

بورس‌‌های تحصیل در دانمارک ارائه شده توسط دولت تحت توافق نامه‌‌های فرهنگی برای دانشجویان تبادل نظر و پژوهشگران جوانی است که می‌خواهند در مطالعات زبان و فرهنگ دانمارکی یا سایر زمینه‌‌های تحصیلی مرتبط با دانمارک مانند طراحی‌، معماری‌، مطالعات زیست محیطی و سایر زمینه‌‌های مرتبط تحصیل کنند، ارائه می­شود. توافقنامه‌‌های فرهنگی بورس تحصیلی برای دوره‌‌های طولانی مدت تحصیل و دوره‌‌های زبان تابستانی را به دانشجویان خارجی ارائه می‌دهد.

بورس‌‌های تحصیلی ارائه شده توسط دانشگاه‌‌ها به شهروندان غیر اتحادیه اروپا / EEA – بودجه این بورسیه‌‌ها توسط دولت دانمارک تأمین می‌شود.

حمایت آموزشی دولتی دانمارک (SU) – کمک هزینه‌‌های آموزشی است که معمولاً به دانشجویان دانمارکی ارائه می‌شود. با این حال‌، دانشجویان بین­المللی نیز می‌توانند درخواست خود را ارائه دهند به شرطی که شرایط لازم را داشته باشند.

کار حین ‌تحصیل در دانمارک

اگر شهروند شمال اروپا، اتحادیه اروپا / EEA یا سوئیس باشید، هیچ محدودیتی در مورد تعداد ساعات کاری شما حین تحصیل در دانمارک وجود ندارد. اگر دانشجوی غیر اتحادیه اروپا / EEA هستید و یک برنامه آموزش عالی را دنبال می­کنید، مجاز به 20 ساعت کار در هفته در حین تحصیل به صورت تمام وقت در ماه­های ژوئن، جولای و آگوست هستید. چنانچه اجازه اقامت شما قبل از 1 ژانویه 2015 اعطا شده باشد، شما فقط 15 ساعت در هفته مجاز به کار هستند. لازم به ذکر است که در کارت اقامت شما نوشته است که اجازه کار در حین تحصیل در دانمارک را دارید یا خیر.

کار حین تحصیل در دانمارک

Leave A Reply

Your email address will not be published.