تحصیل در کرواسی | بررسی تمام شرایط تحصیل در کرواسی در سال 2021

0 300

تحصیل در کرواسیاز دیگر کشورهای کوچک اروپایی می‌توان به کرواسی اشاره کرد. این کشور با پیشرفت‌های بسیاری که در اقتصاد و آموزش کرده توانسته به یکی از مقاصد مهاجرتی تبدیل شود. تحصیل در کرواسی شاید در ابتدا چندان قابل قبول نباشد اما این کشور، جز اتحادیه اروپا است در نتیجه انتخاب بسیار خوبی است. منظره و بی‌نظیر خانه‌های رنگارنگ در کنار ساحل افسانه‌ای دالماسی و مزرعه‌های زیتون همگی از زیبایی‌های این کشور هستند. این کشور با داشتن زبان مخصوص و تعداد دانشگاه‌های معتبر بهترین گزینه برای دریافت ویزای دانشجویی و مهاجرت است. شرایط اجتماعی و امنیتی کرواسی نیز کاملا متعادل و بدون مشکل است در نتیجه می‌توانید تجربه خوبی از اقامت کرواسی در طی دوران تحصیلی خود داشته باشید. موسسه حقوقی دادمهر عدالت به شما کمک می‌کند تا بدون کوچک‌ترین مشکلی و در کوتاه‌ترین زمان مراحل مهاجرت به این کشور را برای ادامه تحصیل انجام دهید.

مقدمه‌ای بر تحصیل در کرواسی

همانطور که گفتیم تحصیل در کرواسی به عنوان یکی از کشورهای اتحادیه اروپا بسیار راحت و حتی ارزان است. این کشور با داشتن نظام آموزشی قومی و دانشگاه‌های معتبر و دارای رنگ جهانی انتخاب دانشجویان زیادی است. نزدیک به 99 درصد از مردم کرواسی دارای تحصیلات دانشگاهی هستند و این نکته بسیار مهم درباره وضعیت اجتماعی این کشور است. لازم به ذکر است برای تحصیل در هر یک از دانشگاه‌های این کشور باید به زبان کرواتی که زبان رسمی کشور است یا انگلیسی تسلط داشته باشید. شرایط و روند دریافت ویزای دانشجویی و همچنین اقامت کرواسی ایجاب می‌کند تا از افراد متخصص در این زمینه کمک بگیرید. در چند سال اخیر تعداد دانشجویان متقاضی برای مهاجرت به این کشور افزایش پیدا کرده‌اند به همین دلیل ممکن است مراحل کمی طولانی و با حساسیت بیشتر انجام شود.

آشنایی با نظام آموزشی کرواسی

سیستم آموزشی کرواسی کاملا مطابق قوانین و شرایط اروپا است به همین دلیل است که در بین دانشگاه‌های مطرح حهان دارای رنک هستند. بهترین شهر این کشور، پایتخت آن یعنی شهر زاگرب است به همین دلیل  تقاضا برای مهاجرت به این شهر بسیار زیاد است. تحصیل در کرواسی از 4 سالگی تا 15 سالگی در مقطع متوسطه ادامه دارد و بعد از سن 15 سالگی می‌توانند وارد دبیرستان و کالج‌های بشوند. در صورتی که قصد دارید پیش از اتمام دوره دبیرستان به این کشور مهاجرت کنید باید با بررسی شرایط خود و هریک از موسسه‌ها وارد کالج شوید و بعد از اتمام دوره برای ثبت‌نام دانشگاه اقدام کنید. دوره‌های دانشگاهی در این کشور شامل مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد، دکتری است همچنین این کشور دانشگاه‌های بسیار معتبری برای رشته‌های پزشکی و دندانپزشکی و فنی حرفه‌ای نیز دارد.

تحصیل در کرواسی در مقطع کارشناسی

در صورتی که قصد تحصیل در کرواسی در مقطع کارشناسی را دارید، برای دریافت پذیرش از دانشگاه ابتدا باید در یک آزمون ورودی شرکت کنید. در صورتی که در آزمون دانشگاه مورد نظر خود قبول شدید، مدارک شما باید توسط رئیس دانشگاه تایید شود. مدت زمان تحصیل این دوره 4 سال است. مدارکی که باید برای پذیرش به دانشگاه ارائه دهید شامل پاسپورت، مدرک زبان انگلیسی، رسید تمکن مالی، توصیه‌نامه استاد، مدارک و مقاله‌های علمی و ریزنمرات دوره دبیرستان است. هزینه دانشگاه در این مقطع سالانه 3000 تا 3500 دلار و به نسبت سایر کشورهای اروپایی بسیار ارزان‌تر است.

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری

در صورتی که بعد از اتمام دوره کارشناسی خود قصد مهاجرت و تحصیل در کرواسی را داشتید باید در آزمون ورودی شرکت کنید. مدت زمان مقطع کارشناسی ارشد در این کشور 2 سال این که دانشجو می‌توانید از بورسیه برای پذیرش در دانشگاه نیز در این دوره استفاده کنند. اما مهم‌ترین شرط آن داشتن یکی از مدارک آیلتس یا تافل است. در این دوره در صورتی که کار تحقیقاتی و پژوهشی انجام دادید باید در پایان ترم از آن دفاع کنید. برای پذیرش در مقطع فوق لیسانس به مدارکی از جمله هدف‌نامه تحصیلی، مدرک زبان، مدرک و ریزنمرات دوره کارشناسی، رسید تمکن مالی و سوابق تحقیقاتی و پژوهشی نیاز دارید.

برای تحصیل در کرواسی در مقطع دکتری اولین و مهم‌ترین شرطی که باید بدانید، یکسان بودن رشته انتخابی در دوره کارشناسی ارشد با دکتری است. این کشور دارای محدودیت در رشته‌های دکتری است به همین دلیل از قبل باید جستجوی ویژه‌ای در رابطه با رشته تحصیلی خود برای تحصیل در این کشور داشته باشید. مدت زمان این دوره 5 سال است و پس از پایان دوره به دانشجو مدرک دکتر داده می‌شود. لازم به ذکر است امکان دریافت بورسیه برای پرداخت شهریه‌های دانشگاه در این دوره وجود دارد. داشتن آیلتس بالای 7 مهم‌ترین شرط تحصیل در مقطع دکتری در کرواسی است.

اخذ ویزای دانشجویی برای تحصیل در کرواسی

زمانی که شما توانستید پذیرش یکی از دانشگاه‌های کرواسی را کسب کنید برای تحصیل در کرواسی نیاز به دریافت ویزای دانشجویی دارید تا بتوانید در طول مدت تحصیل خود در این کشور اقامت قانونی داشته باشید. ممکن است شرایط دریافت ویزا کمی دشوار و پیچیده باشد در نتیجه کوچک‌ترین اشتباهی در آن می‌تواند پرونده شما را به عقب بیندازد یا حتی رد کند. برای جلوگیری از این مشکلات بهتر است از یک مشاور و وکیل آشنا با امور مهاجرت با کرواسی کمک بگیرید. موسسه حقوقی دادمهر عدالت با به کارگیری از وکلای معروف و مجرب در زمینه اعزام دانشجو به کرواسی به شما کمک می‌کند تا بدون هرگونه مشکلی پرونده خود را در اداره مهاجرت تکمیل و اقامت کرواسی را دریافت کنید.

امکان بورسیه و تحصیل رایگان در کرواسی

یکی از بزرگترین میزیت‌های تحصیل در کرواسی، دریافت بورسیه از دانشگاه‌های مطرح این کشور است . البته باید بدانید دریافت آن کار چندان راحتی نیست و باید سابقه علمی بسیار خوبی نیز داشته باشید. این بورسیه در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری به دانشجو داده می‌شود که به کمک آن می‌تواند بسیاری از هزینه‌های دانشگاهی خود را پرداخت کنند. مهم‌ترین بورسیه‌های کرواسی اراسموس و سیپوس هستند که از سمت اتحادیه اروپا به دانشجویانی که در کرواسی تحصیل می‌کنند داده می‌شود. هدف از انجام این کار ارتقا سطح علمی دانشگاه‌های اروپایی بین تمامی دانشجویان است.

دانشگاه‌های کرواسی برای تحصیل

مهم‌ترین نکته‌ای که باید برای تحصیل در کرواسی و حتی کشورهای دیگر در نظر بگیرید، سطح علمی دانشگاه‌ها است. اینکه  دانشگاه‌های یک کشور داری تاییدیه علمی باشند در آینده کاری شما بسیار تاثیرگذار است. تمامی دانشگاه‌های کرواسی دارای تاییدیه هستند پس مشکلی برای ادامه تحصیل وجود ندارد اما از بین این دانشگاه‌ها تعدادی از آن‌ها نسبت به سایرین برتر هستند که می‌توان به دانشگاه زاگرب، اوسجیک و رجیکا اشاره کرد. همچنین اگر قصد تحصیل در رشته‌های پزشکی و برگشت به ایران را دارید حتما می‌دانید که دانشگاه شما باید از سمت وزارت علوم و بهداشت تایید شده باشد. تمامی دانشگاه‌های این کشور دارای تاییدیه هستند در ننیجه هیچ مشکلی برای تحصیل در رشته‌های دندانپزشکی و پزشکی در این کشور وجود ندارد.

شرایط کار دانشجویی در کرواسی

امکان کار کردن در حین تحصیل در کرواسی از دیگر ویژگی‌ها و مزیت‌های این کشور است. دانشجویان می‌توانند با دریافت مجوزهای لازم به صورت پاره وقت مشغول به کار شوند و برای خود کسب درآمد کنند. دانشجویان می‌توانند در رستوران، کافی‌شاپ، مراکز تجاری و اداری و … کار کنند. در صورتی که بعد از اتمام دوره تحصیلی خود قصد داشتید در این کشور بمانید و اقامت کرواسی را دریافت کنید، باید ضمن تبدیل ویزای دانشجویی خود به ویزای کاری، تمانی عوارض و مالیات‌های خود را از پیدا کردن یک کار مناسب پرداخت کنید تا بتوانید اقامت دائم کرواسی را به دست آورید.

شرایط و روند دریافت ویزای دانشجویی برای تحصیل در کرواسی

برای دریافت ویزای دانشجویی همانطور که گفتیم در ابتدا باید پذیرش از دانشگاه بگیرید. زمانی که در آزمون ورودی دانشگاه قبول شدید و مدارک شما تایید شد باید به اداره مهاجرت کرواسی مراجعه کنید تا پرونده تحصیلی شما بررسی شود. برای تحصیل در کرواسی داشتن این ویزا اجباری است. موسسه حقوقی دادمهر عدالت به شما کمک می‌کند تا مدارک مورد نیاز را تهیه و تکمیل کنید تا بدون هیچ مشکلی بتوانید ویزا و اقامت خود در این کشور را به دست آورید. تمامی وکلای این موسسه از بهترین‌ها هستند.

تحصیل در کرواسی و مدارک مورد نیاز اخذ ویزای تحصیلی

برای دریافت ویزای دانشجویی و تحصیل در کرواسی نیاز به مدارک مهمی دارید که در صورت نبودن یکی از آن‌ها مراحل دریافت اقامت شما انجام نمی‌شود. در ادامه با این مدارک آشنا می‌شویم

  • پاسپورت با اعتبار حداقل ماه
  • عکس 4*3 پاسپورتی
  • بیمه و کارت سلامت اروپا
  • گواهی بیمه درمانی از صندوق بیمه سلامت کرواسی
  • بیمه درمانی خصوصی و اثبات آن
  • ارائه رسید مالی برای تمکن
  • هزینه‌های پرداختی برای دریافت اقامت

چرا موسسه حقوقی دادمهر عدالت؟

شرایط تحصیل در کرواسی و دریافت اقامت این کشور با افزایش پیدا کردن تعداد مهاجران سخت تر شده است. در نتیجه باید با دقت بسیار بالایی مراحل دریافت ویزا انجام شود. از طرفی ویزای دانشجویی یکی از آسان‌ترین راه‌ها برای رفتن و گرفتن اقامت کرواسی است. موسسه حقوقی دادمهر عدالت سال‌ها است در زمینه اعزام دانشجو به کشورهای اروپایی از جمله کرواسی مشغول فعالیت است و تا به امروز توانسته شرایط مناسبی را برای موکلین خود فراهم کند. این موسسه با به کمک گرفتن از بهترین و مجرب‌ترین وکلا در زمینه مهاجرت به شما کمک می‌کنند تا به آسان‌ترین شیوه ممکن ویزای خود را دریافت کنید و بدون مشکلی به تحصیل در کشور مورد نظر خود بپردازید. کافی است با مشاورین این مجموعه در ارتباط باشید.

Leave A Reply

Your email address will not be published.