تحصیل در برزیل | بررسی تمام شرایط تحصیل در برزیل در سال 2021

0 113

تحصیل در برزیلمقدمه‌ای بر تحصیل در برزیل

کشور برزیل در سال های اخیر مورد توجه اکثر افرادی که می‌خواهند درجات علمی را طی کنند قرار گرفته است. داشتن امکانات تحصیلی فوق‌العاده این کشور باعث شده که از اقصی نقاط جهان افراد تمایل داشته باشند تا در این کشور ادامه تحصیل بدهند.

در این مقاله کوتاه سعی می‌شود جوانب تحصیلات دانشگاهی را بسنجیم و نحوه قبولی و پذیرش در این دانشگاه را بررسی کنیم.  موسسه حقوقی دادمهر عدالت به شرح و توضیح نحوه تحصیل در برزیل و شرایط آن در این کشور می پردازد.

کشور برزیل یکی از کشورهای بزرگی است که از لحاظ اقتصادی و اجتماعی از امتیاز بالایی برخوردار است در سال های اخیر افراد زیادی برای تحصیل در برزیل علاقه زیادی از خود نشان داده‌اند زیرا این کشور یکی از کشورهایی است، که دارای دانشگاه های مشهور و در زمینه بالا بردن سطح دانش و آگاهی امتیازات فراوانی دارد، خصوصاً برای اشخاصی که قصد ادامه تحصیل و کسب مدارک علمی گوناگون را دارند این کشور گزینه مناسب و معتبری میباشد.

ویژگی هایی که باعث جذب افراد گوناگون جهت ادامه تحصیل در برزیل به کسب علم و دانش شده است، می توان به داشتن امکانات رفاهی و همچنین داشتن آموزش های فوق العاده خاص اشاره کرد، که این ویژگی ها باعث جذب متقاضیان زیادی از سراسر جهان به این کشور جهت بالا بردن درجه علمی و تحصیل در برزیل شده است. این کشور در زمینه‌های گوناگونی پیشرفت قابل ملاحظه ای داشته است و همین ویژگی ها باعث شده که این کشور را نسبت به سایر کشورها در صدر جدول قرار دهد.

کشور برزیل از جمله کشورهای بزرگ آمریکای جنوبی بوده و دارای بزرگترین و مشهورترین دانشگاه ها جهت ادامه تحصیل را دارا می باشد. همچنین با گذشت زمان امکانات زیادی را برای بالا بردن سطح دانشگاه هایش انجام داده است. کشور برزیل یکی از کشورهای بزرگ جهان است که در خصوص داشتن دانشگاه‌های معتبر، امتیازات و جایگاه‌ خاصی را برای خود تدارک دیده است، و همین جایگاه اختصاصی باعث جذب افراد برای تحصیل در برزیل می شود.

تحصیل در برزیل در مقطع کارشناسی

افرادی که می‌خواهند جهت تحصیل در برزیل در دوره های کارشناسی اقدام کنند، باید ابتدا از داشتن شرایط لازم جهت زندگی در این کشور همچنین داشتن ویزا برخوردار باشند. دوره تحصیلی در برزیل در مقطع کارشناسی ۴ سال می باشد و همچنین زبان رسمی برای تحصیل در این کشور زبان پرتغالی است، که افراد می‌توانند پس از ورود به دانشگاه در کلاس‌های تقویتی زبان شرکت کرده و به این طریق نسبت به فرا گرفتن زبان پرتغالی اقدام کنند.

برای ورود به دانشگاه جهت تحصیل در برزیل در مقطع کارشناسی در برخی از دانشگاه ها آزمون ورودی انجام می‌شود و اگر شخصی در این آزمون قبول شود می تواند در دانشگاه تحصیل کند.

برای ورود به این دانشگاه افراد باید مدارک تحصیلی خود را به دانشگاه ارائه دهند همچنین داشتن مدرک زبان انگلیسی ضروری می‌باشد. در عصر امروزی افراد تحصیل در برزیل را مورد توجه قرار داده‌اند و علاقه زیادی دارند تا مدارج علمی را در این کشور طی کنند، چرا که این کشور با داشتن متخصصان آموزشی و کادر مجرب در زمینه آموزش و برخوردار بودن از شرایط رفاهی منصفانه و هزینه‌های کم، نسبت به سایر کشورها متقاضیان زیادی را به خود جلب کرده است.

 تحصیل در برزیل در مقطع تحصیلات تکمیلی (کارشناسی ارشد و دکتری)

افرادی که می‌خواهند مدارج بالای علمی را در کشورهای دیگر طی کنند باید از ضوابط و شرایط پذیرش دانشگاه ها اطلاعات کافی و لازم را داشته باشند جهت تحصیل در برزیل در مقطع کارشناسی ارشد ارائه مدارک دال بر آموزش تحصیلی و همچنین مدرک زبان و تافل موسسه الزامی است.

این کشور برای تحصیل در دوره کارشناسی ارشد بورسیه تحصیلی افراد واگذار می کند، که به وسیله پرداخت حقوق نیز اشخاص می توانند در پوشش هزینه های زندگی و تحصیلی کمک شایانی داشته باشند.

برای ورود به دوره کارشناسی ارشد دانشگاه ها آزمون ورودی به زبان انگلیسی از افراد انجام می دهند و پس از قبولی در این آزمون می توانند به دانشگاه راه یابند.

لازم به ذکر است که کشور برزیل یکی از کشورهایی است که در مقطع کارشناسی ارشد در همه رشته ها بورسیه تحصیلی را دارد و این ویژگی باعث جذب افراد زیادی به این کشور می شود، چرا که آنها می‌توانند با توجه به رشته‌ای که به آن علاقه دارند برای تحصیل در برزیل به دانشگاه‌های آنجا راه یابند. بنابراین کشور برزیل گزینه مناسبی برای ادامه تحصیل به خصوص برای افرادی که دارای شرایط لازم برای اخذ بورسیه هستند می باشد.

همچنین افرادی که میخواهند در دوره دکتری نیز ادامه تحصیل بدهند، کشور برزیل گزینه خوبی است و دارای شرایط مناسبی می باشد. دوره تحصیلی دکترا در ۳ تا ۵ سال طول می کشد، تحصیل در این دوره نیز همانند سایر مقاطع به زبان پرتغالی و انگلیسی می باشد، این دوره نیز همانند دوره کارشناسی ارشد لازم است که مدارک تحصیلی و همچنین مدرک تافل به موسسه ارائه شود، همچنین در برخی موارد لازم است که طرح تحقیقاتی پروپوزال خود را نیز به دانشگاه ارائه دهند.

دانشجویان دکتری در برزیل نیز می توانند از امکانات بورسیه تحصیلی استفاده کنند و به وسیله حقوق مشخصی که با آنها در طول دوره تحصیل پرداخت می‌شود گذران زندگی و هزینه های تحصیلی خود باشند بنابراین افراد جهت تحصیل در برزیل در هر دو مقطع کارشناسی ارشد و دکتری می تواند با توجه به شرایط قانونی دانشگاه ها اقدام کنند.

 ویزای دانشجویی برای تحصیل در برزیل

افرادی که قصد ادامه تحصیل در برزیل را دارند باید نسبت به داشتن ویزای تحصیلی اقدام کنند چون هدف اکثر افرادی که  تحصیلات دانشگاهی را طی می‌کند آن است که شاغل شوند و با داشتن ویزای تحصیلی می‌توانند به صورت دائمی در برزیل اقامت داشته باشند. کشور برزیل بزرگترین و پرجمعیت ترین کشورهای جهان است که با داشتن دانشگاه‌های معتبر زیادی در رده بالای جهان قرار گرفته است.

آن دسته از دانشجویانی که میخواهند ویزای دانشجویی جهت تحصیل در آن کشور را بگیرند باید شرایط مورد نیاز آن را داشته باشند، افرادی که در داخل خود برزیل می خواهند ویزای دانشجویی بگیرند حتما لازم است که در آزمون ورودی شرکت کرده و نمره قبولی را به دست آورند.

برای گرفتن ویزای دانشجویی در دوره کارشناسی افراد اگر بخواهند به زبان انگلیسی تحصیل کنند حتما باید مدرک زبان را ارائه دهند، همچنین افرادی که می خواهند در شهر پرتغال ادامه تحصیل دهند لازم است مدرک این زبان را به دانشگاه ارائه دهند در غیر اینصورت برای گرفتن ویزای برزیل نمی‌توانند اقدام کنند.

جهت گرفتن ویزای دوره کارشناسی ارشد نیز دانشجویان لازم است که واحدهای درسی خود را هم به زبان پرتغالی و انگلیسی ارائه دهند و همچنین پروژه تحقیقاتی مربوط به رشته خود را نیز در اختیار دانشگاه قرار دهند.

بنابراین افرادی که از سایر کشورها می خواهند در این کشور ادامه تحصیل بدهند برای اخذ ویزای تحصیلی در مقطع کارشناسی وکارشناسی ارشد باید مدرک زبان را ارائه دهند در غیر این صورت جهت گرفتن ویزا با مشکل مواجه خواهد شد.

همچنین در مقطع دکتری نیز نامه پذیرش از دانشگاه را داشته باشند، جهت گرفتن پذیرش همه افراد باید مدرک تافل و همچنین طرح تحقیقاتی خود را ارائه بدهند بنابراین اخذ ویزای مقطع دکتری با رعایت شرایط و ضوابط خاص انجام می‌شود.

شرایط و روند دریافت ویزای دانشجویی برای تحصیل در برزیل

آن دسته از متقاضیانی که می‌خواهند به مدت طولانی در کشور برزیل بمانند لازم است  مدارک لازم را جهت دریافت ویزا، و همچنین جهت ادامه تحصیل به دریافت  ویزای تحصیلی اقدام کنند، در این مورد افراد باید شرایط و ضوابطی را مد نظر قرار دهند و مدارک آتی را هم قبل از گرفتن ویزا به هم بعد از آن هنگام ورود به دانشگاه ارائه دهند، تنها مدرکی که لازم است شخص قبل از هر چیزی برای گرفتن ویزا اقدام کند نامه پذیرش و دعوت از دانشگاه مربوطه است.

مراحلی که جهت اخذ ویزای تحصیلی وجود دارد در چند مرحله می باشد، قبل از ورود دانشجو به برزیل و بعد از ورود دانشجو،  قبل از ورود دانشجو به برزیل حتماً باید نامه پذیرش به سفارت ارائه داده شود و همچنین بعد از ورود دانشجو نیز مدارک آتی چون ارسال درخواست ثبت نام پرداخت شهریه دانشجویی و … مستند شود.  دوره زمانی ویزای تحصیلی حد اکثر طی ۴ هفته آماده می شود و بعد از این زمان مدارک لازم را باید طی مدت ۱۵ روز به دانشگاه ارائه شود.

تحصیل در برزیل و مدارک مورد نیاز ویزای تحصیلی

در هر کشوری برای تحصیل در آن پس از آن که شخص نامه پذیرش دانشگاه را دریافت کرد، باید مدارکی را به این دانشگاه ارائه داده و همچنین مدارکی را برای گرفتن ویزا باید در اختیار قرار دهد. برای دریافت ویزای تحصیلی ارائه مدارک زیر لازم و ضروری می باشد:

  •      ارائه اصل شناسنامه و همچنین ترجمه شده شخصی که می‌خواهد برای تحصیل برزیل اقدام کند.
  •     داشتن پاسپورت کشور مورد نظر که باید به نام خود شخص متقاضی باشد.
  •     داشتن تاییدیه سلامتی و صحت شخص متقاضی و نداشتن هرگونه بیماری واگیری
  •     ارائه مدارک و مستندات تحصیلی
  •     ارائه چند قطعه عکس رنگی
  •     داشتن سند بیمه نامه مسافرتی به نام شخص متقاضی
  •      داشتن بلیط هواپیمایی مسافرتی
  •      ارائه گواهی پذیرش در دانشگاه مورد نظر
  •      ارائه اصل و ترجمه شده مستندات و مدارک تحصیلی
Leave A Reply

Your email address will not be published.