شهریه تحصیل در دانشگاه قبرس

شهریه دانشگاه قبرسهزینه تحصیل در قبرس شمالی

شهریه دانشگاه های قبرس بسته به رشته ها و نوع بورسیه که برای متقاضیان اخذ می گردد مبالغ مختلفی می باشد. به طور مثال شهریه پزشکی قبرس متفاوت با شهریه داروسازی قبرس می باشد. این شهریه ها هر سال تغییر می کند در زیر لیست شهریه تحصیل در قبرس طبق جدیدتربن لیست دریافتی از دانشگاه های مدیترانه شرقی قبرس، دانشگاه خاور نزدیک قبرس و دانشگاه بین المللی قبرس آورده شده است.

تمامی دانشگاه های قبرس برای رشته های مقطع کارشناسی به دانشجویان ایرانی بورسیه 50 درصدی ارائه می دهند. در واقع از تمام دانشجویان ایرانی در مقطع کارشناسی تنها نصف شهریه دریافت می شود. در مقطع کارشناسی ارشد و همچنین دکترا، دانشجویانی که معدل آخرین مقطع تحصیلی آنها بالای 14 باشد موفق به دریافت بورسیه های 50 درصدی میشوند.

بسیاری از نمایندگان دانشگاه قبرس از این موضوع سو استفاده می کنند و بابت این بورسیه 50 درصدی از دانشجویان و متقاضیان هزینه های اضافه دریافت می کنند . در حالیکه این بورسیه 50 درصدی در مقطع کارشناسی به علت جهان سوم بودن کشور ایران و در مقاطع بالاتر به خاطر معدل دانشجو داده میشود و این بورسیه بدون استثناء به تمام متقاضیان ایرانی تعلق می گیرد.

شرایط بورسیه 75 درصدی دانشگاه قبرس

دانشگاه بین المللی قبرس که یکی از بهترین دانشگاه های قبرس به حساب می آید برای دانشجویان مقطع کارشناسی و همچنین دانشجویان مقطع دکترای داروسازی که معدل دیپلم و یا پیش دانشگاهی آنها بالای 15 باشدف بورسیه 75 درصدی ارائه میدهد.

مراقب سو استفاده برخی از نمایندگان دانشگاه باشید. زیرا ممکن است به خاطر دریافت بورسیه 75 درصدی از شما هزینه های اضافی دریافت کنند. موسسه حقوقی دادمهر عدالت، تمام مراحل دریافت بورسیه از دانشگاه های قبرس را بصورت کاملا رایگان برای شما انجام خواهد داد.

شهریه رشته های پزشکی و پیراپزشکی

شهریه رشته های داروسازی ، پزشکی و دندان پزشکی دانشگاه  را در جدول زیر مشاهد می کنید.

نام رشتهشهریه بدون بورسیهشهریه با بورسیه 50 درصدشهریه با بورسیه 75 درصد
رشته داروسازی ( دانشگاه EMU)
8000 دلار
4000 دلار
رشته داروسازی (دانشگاه CIU)4400 یورو2200 یورو1100 یورو
رشته داروسازی (دانشگاه NEU)2800 یورو1400 یورو
رشته دندانپزشکی ( دانشگاه EMU)9200 دلار
رشته دندانپزشکی (دانشگاه CIU)5500 یورو2750 یورو
رشته دندانپزشکی (دانشگاه NEU)5800 یورو3480 یورو
رشته پزشکی ( دانشگاه EMU)10000 دلار
رشته پزشکی (دانشگاه CIU)6600 یورو3300 یورو
رشته پزشکی (دانشگاه NEU)6300 یورو3780 یورو
رشته پیراپزشکی ( دانشگاه EMU)7500 دلار3800 دلار
رشته پیراپزشکی (دانشگاه CIU)3500 یورو1726 یورو850 یورو
رشته پیراپزشکی (دانشگاه NEU)2800 یورو1400 یورو
 • به علت اینکه رشته های پزشکی و دندان پزشکی بصورت مشترک برگزار می شوند شامل بورسیه نمیشوند. منظور از مشترک این است که رشته پزشکی تماما در دانشگاه قبرس برگزار نمیشود و رشته ای است که سه سال آن در دانشگاه قبرس و سه سال در دانشگاه مرمره استانبول و یا دانشگاه علوم پزشکی تهران میباشد. به عبارتی تنها دانشگاه قبرس در مسئله شهریه این رشته ها تصمیم گیرنده نیست و به این رشته های بورسیه تعلق نمی گیرد.

شهریه رشته های مقطع کارشناسی

شهریه رشته های مقطع کارشناسی بسته به نوع رشته متفاوت میباشد. مثلا شهریه رشته های پیرا پزشکی متفاوت تر از شهریه رشته های زیر گروه ریاضی و انسانی می باشد. در جدول زیر شهریه برخی از رشته های پر طرفدار دانشگاه مدیترانه شرقی را ذکر می کنیم. تمامی شهریه هایی که در جدول زیر آمده است با احتساب بورسیه 50 درصدی میباشد. زیرا این بورسیه شامل حال تمام دانشجویان می باشد.

نام رشتهشهریه بدون بورسیهشهریه با بورسیه 50 درصد شهریه با بورسیه 75 درصد 
رشته های کارشناسی غیر مهندسی (دانشگاه EMU)4400 دلار2200 دلار
رشته های کارشناسی مهندسی ( دانشگاه EMU)5600 دلار2800 دلار
رشته های کارشناسی (دانشگاه CIU)3500 یورو1726 یورو850 یورو
رشته های کارشناسی (دانشگاه NEU)2800 یورو1400 یورو

شهریه رشته های مقطع کارشناسی ارشد

شهریه رشته های مقطع کارشناسی ارشد، در دانشگاه های مختلف قبرس مبالغ متفاوتی می باشد. معمولا هر رشته در مقطع کارشناسی ارشد شامل 7 درس میباشد و در هر ترم دو الی سه واحد درسی ارائه میشود،البته لازم به ذکر است که برخی از رشته ها تعداد دروس بیشتری دارند. مثلا رشته MBA، در حدود 11 درس دارد. لازم به ذکر است که واحد پایان نامه خود به عنوان دو واحد درسی محسوب می شود.

نام رشتهشهریه هر درس بدون بورسیهشهریه هر درس با بورسیه 50 درصد 
رشته های کارشناسی ارشد ( دانشگاه EMU)1600 دلار800 دلار
رشته های کارشناسی ارشد (دانشگاه CIU)350 یورو175 یورو
رشته های کارشناسی ارشد (دانشگاه NEU)350 یورو175 یورو

شهریه رشته های مقطع دکترا

شهریه رشته های مقطع دکترا، در دانشگاه های مختلف قبرس مبالغ متفاوتی می باشد. معمولا هر رشته در مقطع دکترا شامل 8 درس میباشد و در هر ترم 1 الی سه واحد درسی ارائه میشود. لازم به ذکر است که واحد پایان نامه خود به عنوان یک واحد درسی محسوب می شود. دانشگاه مدیترانه شرقی قبرس برای رشته های مقطع دکترا بورسیه ندارد و شهریه ها بطور کامل دریافت می شود. اما دیگر دانشگاه های قبرس برای افرادی که معدل مقطع کارشناسی ارشد آنها بالای 14 باشد، تا 50 درصد بورسیه ارائه میدهد.

نام رشتهشهریه هر درس بدون بورسیهشهریه هر درس با بورسیه 50 درصد 
رشته های دکترا ( دانشگاه EMU)1300 دلار
رشته های دکترا (دانشگاه CIU)700 یورو350 یورو
رشته های دکترا (دانشگاه NEU)700 یورو350 یورو
 • نکته ویژه : دانشجویان مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا ( به ویژه دکترا ) می توانند از شانس استادیاری در دانشگاه بهره مند شوند. در صورتی که دانشجویی به عنوان استادیار تمام وقت در دانشگاه مشغول به کار شود تمام شهریه او اط طرف دانشگاه پرداخت میشود و چنانچه به عنوان استادیار نیمه وقت در دانشگاه مشغول به کار شود نصف شهریه او پرداخت می شود. به منظور بهره مندی از این فرصت ها دانشجویان می بایست فرم مربوط به استادیاری را تکمیل کرده و به دانشکده های مختلف دانشگاه ارسال کنند تا در صورت نیاز به عنوان استادیار آموزشی و یا اداری جذب دانشگاه شوند.

 

اگر قصد تحصیل در قبرس را دارید، هم اکنون با ما تماس بگیرید.  موسسه حقوقی دادمهر عدالت نماینده رسمی دانشگاه های قبرس در کشور ایران میباشد. لطفا بابت اخذ پذیرش از دانشگاه های قبرس به افراد سودجو و فرصت طلب هیچگونه هزینه ای پرداخت نکنید. کلیه مراحل اخذ پذیرش شما با بیشترین میزان بورسیه، توسط ما در سریعترین زمان ممکن و بدون دریافت هیچ هزینه ای انجام خواهد شد.

محمدحسین مهرزاد صدقیانی

من محمدحسین مهرزاد صدقیانی هستم. مدیر عامل کارگزاری دانشگاه های قبرس در ایران و دارای مدرک کارشناسی ارشد فناوری اطلاعات از دانشگاه مدیترانه شرقی قبرس.

‫22 دیدگاه ها

 1. سلام
  1- وقت بخیر ببخشید از کی باید برای ثبت نام و شروع کلاسهای EMU در فاماگوستا حاضر باشیم ؟
  2- آیا دانشگاه بدون واریز پول یا با واریز کم پول مجوز ثبت نام میدهد تا ما بخواهیم ارز دانشجویی بگیریم و از آن استفاده کنیم؟

  1. سلام آقای مهران عزیز شهریه رو می توانید بصورت اقساطی پرداخت کنید و در مورد ارز دانشجویی فعلا قانون شفافی وجود ندارد

    1. نمره زبان 70 از 100 باید کسب کنید. البته اگر نمره زبان شما در دانشگاه قبرس کمتر از این مقدار باشه مشکلی نداره و تعدادی واحد زبان به عنوان پیش نیاز برای شما ارائه میشه

  1. سلام آقای کرمپور گرامی
   این رشته در دانشگاه قبرس موجود است اگر قصد ادامه تحصیل در این رشته را دارید اط طریق شماره اعلامی در سایت با من در تماس باشید

 2. محمود
  سلام، وقت شما بخیر،الآن برای پدیرش داروسازی مهر ۹۸ میتونیم اقدام کنیم. دانشگاه EMU مورد تایید وزارت بهداشت ایران است؟

  1. بله افدام میکنیم و رشته داروسازی قبرس فعلا مورد تایید ایران نیست

 3. سلام.مقطع ارشد مکانیک در کدام دانشگاه قبرس ارائه میشود و آیا مورد تایید وزارت علوم ایران هست؟

  1. در تمامی دانشگاه های قبرس ارائه میشود و مدارک دانشگاه مدیترانه شرقی و دانشگاه خاور نزدیک مورد تایید ایران میباشد.

  1. با سلام
   برای تحصیل در رشته ارشد جهانگردی در دانشگاه قبرس فقط بایستی مدارک کارشناسی خودتون رو به همراه ریزنمرات برای من ارسال کنید. دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد هفنگی بیست ساعت اجازه کار دارند و این نوع کار کردن با توجه به ساعت کاری ان، پاره وقت محسوب میشود. شما میتوانید برای آشنایی بیشتر با شرایط کار در قبرس شمالی ، روی لینک مورد نظر کلیک کنید.

 4. سلام این که نوشتین ۳ سال داخل قبرس میخونیم دندان پزشکی رو و ۳ سال در علوم پزشکی ایران میشه خوند . الان که دندانپزشکی قبرس مورد تایید ایران نیست چطور میتونیم بقشو ایران بخونیم ؟

  1. بله فرمایش شما کاملا صحیح است و این برنامه بعد از خروج دانشگاه های قبرس از لیست وزارت بهداشت ایران فعلا به حالت معلق در آمده است

  1. سلام صبای عزیز
   شهریه داروسازی دانشگاه بین المللی قبرس CIU با احتساب بورسیه 75 درصدی ترمی میشود 1100 یورو. اگر اطلاعات بیشتر و به روزتری در این مورد لازم داری میتونی به صفحه مربوط به تحصیل داروسازی در قبرس مراجعه کنی.

 5. سلام جناب صدقیانی
  آیا دانشگاه مدیترانه شرقی رشته مدیریت توریسم وگردشگری رادارد و اگر دارد هزینه هر ترم برای مقطع ارشد چقدر است؟

  1. سلام آقا پویای عزیز، بله دارد. شهریه تحصیل در این رشته با احتساب بورسیه 50 درصدی 2200 دلار میباشد.

 6. با سلام اگر دانشگاه ایران برای دکترا خودش 50درصد بورسیه کنه دکترای معماری ترمی چقدر میشه ؟ وایا میتوان فامیل درجه 1 هم با خود اورد وخونه کرایه کرد درطوا دوره دکترا؟

  1. با سلام من سوال شما را دقیق متوجه نشدم. اما شهریه تحصیل در دانشگاه قبرس برای مقطع دکترا حدودا ترمی 1000 یورو میباشد. شما میتوانید در طول تحصیل در قبرس، اعضای خانواده را با خود به همراه داشته باشید.

 7. سلام .دخترم را برای تحصیل در رشته داروسازی می‌خوام بفرستم قبرس تا حدودی با مراحل پذیرش آگاه هستم ..میخواستم بدونم بعد از فرستادن مدارک و پذیرش در دانشگاه ..۱۰۰۰ یورو را به چه حسابی باید واریز کنیم چطوری میشه اطمینان کرد و این مبلغ را واریز. کرد ؟؟؟؟

  1. سلام دوست عزیز
   شما میتوانید مبلغ شهریه را در دفتر مرکزی دانشگاه در ایران پرداخت کنید. موسسه حقوقی دادمهر عدالت به عنوان کارگزار رسمی دانشگاه های قبرس در ایران این خدمات را برای شما انجام میدهد. مبلغ شهریه حتما باید به حساب رسمی دانشگاه واریز شود. شهریه را به حساب افراد متفرقه واریز نکنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا