تحصیل در زیمبابوه

Study in Zimbabwe

تحصیل در زیمبابوهتحصیل در زیمبابوه یکی از اهدافی است که دانشجویان و متقاضیان تحصیل در خارج از کشور به دنبال آن هستند. کشور زیمبابوه کشور بسیار زیبایی است. نام آن در یکی از زبان ها به معنی خانه های بزرگ سنگی میباشد. در این کشور زیبا شما میتوانید یکی از عجایب هفتگانه دنیا یعنی آبشار ویکتوریا را مشاهده کنید. بیشتر مردمی که به این کشور سفر می کنند یک نکته مشترک را به شما خواهند گفت ، ویژگی های زیمبابوه در یک آب و هوای آفتابی زیبا و به شدت فریبنده است. بزرگترین شهر زیمبابوه که به عنوان پایتخت کشور نیز شناخته میشود شهر هراره است و پس از آن بولاویو بزرگترین شهر میباشد.

موقعیت کشور زیمبابوه روی نقشه جهان

این کشور در سده ۱۹ (میلادی) بخشی از امپراتوری بریتانیا شد. از سال ۱۹۶۵ کم‌کم تلاش‌ها برای استقلال در این کشور آغاز شد و سرانجام در سال ۱۹۷۰ رسماً جمهوری رودزیا اعلام موجودیت کرد. زیمبابوه جزء آخرین کشورهای جنوب آفریقا است که به تدریج و با دشواری با نسلی که پس از انقلاب و مبارزه علیه استعمار به قدرت رسید وداع می‌کند. کشاورزی حدود دو سوم نیروی کار را دربردارد. تنباکو، نیشکر، پنبه، گندم و ذرت، هم بخشی از صادرات این کشور هستند و هم اساس صنایع آماده‌سازی را تشکیل می‌دهد. منابع طبیعی زیمبابوه شامل زغال‌سنگ، طلا، پنبه نسوز و نیکل است.  به نقل از ویکی پدیا

زیمبابوه روی نقشه جهانتحصیل در دانشگاه های بین المللی زیمبابوه

برای افرادی که قصد تحصیل در زیمبابوه را دارند بطور کلی 9 دانشگاه و چندیدن کالج وجود دارد، هزاران دانشجوی بین المللی از نقاط مختلف جهان در این دانشگاه ها مشغول به تحصیل هستند. دانشگاه های زیمبابوه تمام مقاطع تحصیلی اعم از کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا را شامل میشوند. برای مشاهده لیست کامل دانشگاه های زیمبابوه روی لینک دانشگاه های زیمبابوه که در جمله قبل بصورت آبی رنگ مشخص شده است کلیک کنید.

دانشگاه تعداد دانشجویان شهر تاسیس

1. دانشگاه زیمبابوه

دانشگاه زیمبابوه که در پایتخت این کشور واقع شده است، به عنوان بزرگترین دانشگاه دولتی این کشور شناخته میشود. این دانشگاه در سال 1952 به عنوان کالج دانشگاه رودسیا و نیاسالند تاسیس گردید و بعد از آن به دانشگاه لندن وابسته شد. با استقلال زیمبابوه در سال 1980 ، نام فعلی خود را از نام قبلی گرفت. لینک سایت اصلی دانشگاه

19799 هراره 1955
لوگو دانشگاه زیمبابوه    

2. دانشگاه ملی علم و صنعت زیمبابوه

دانشگاه ملی علم و صنعت زیمبابوه در سال 1991 تاسیس شده است، دومین دانشگاه تحقیقاتی عمومی در کل زیمبابوه است. این دانشگاه تعدادی از رشته های شاخه علوم را شامل میشود و دارای آزمایشگاه هایی با زیرساخت های مناسب و بسیار مجهز است. دانشجویان هر ساله از نقاط مختلف جهان برای تحصیل در زیمبابوه در این دانشگاه ثبت نام میکنند. لینک سایت اصلی دانشگاه

1960 بولاویو 1991
دانشگاه ملی علم و صنعت زیمبابوه    

3. دانشگاه آفریقایی- موتاره زیمبابوه

دانشگاه آفریقا موتاره زیمبابوه در سال 1992 تاسیس شده است. این موسسه توسط هیئت آموزش عالی زیمبابوه معتبر شناخته شده است. این دانشگاه ثبت نام بسیار کمی بین یک هزار تا دو هزار دانشجو در هر ترم دارد. لینک سایت اصلی دانشگاه

8000 موتاره 1992
دانشگاه آفریقایی- موتاره زیمبابوه    

مزایای تحصیل در زیمبابوه

تحصیل در هر کشوری یکسری مزایا و یکسری معایب دارد. در زیر لیستی از مزایای تحصیل در زیمبابوه تهیه کرده ایم، که میتواند برای شما مفید باشد.

تحصیل با هزینه بسیار مناسب و مقرون به صرفه

دانشگاه های زیمبابوه در مقایسه با برخی از کشورهای همسایه خود دارای شهریه نسبتا کمتری هستند. در زیمبابوه شما بیش از هر چیز از پول الکترونیکی برای معامله استفاده خواهید کرد و این سیستم اصلی پرداخت در زیمبابوه است. علی رغم نوسانات اقتصادی ، شهریه دانشگاه ها و موسسات آموزش عالیدر زیمبابوه به عنوان یک قیمت مقرون به صرفه باقی مانده است. علاوه بر این کشور زیمبابوه دارای نه دانشگاه دولتی است که شهریه آنها یا رایگان بوده و یا بسیار پایین میباشد.

کیفیت آموزشی بسیار بالای دانشگاه های زیمبابوه

تحصیل در زیمبابوه شرایط بسیار خوبی را برای آینده شما فراهم خواهد کرد. زیرا دانشگاه های این کشور دارای رتبه و رنکینگ عالی در سطح بین الملل میباشند. اعضای هیئت علمی این دانشگاه ها از برجسته ترین اساتید بین الملل میباشند. بنابراین سیستم آموزشی این کشور دارای کیفیت بسیار بالایی میباشد.

امنیت بسیار بالای کشور زیمبابوه

زیمبابوه یکی از امن ترین کشورهای دنیا به حساب می آید، زیرا مردمی صلح طلب دارد که همگی از نظر اقتصادی وابسته به خود هستند. همین امر باعث شده است که اگر در جهت رعایت قوانین حرکت کنید. کاملا در امنیت خواهید بود و برای شما مشکلی بوجود نخواهد آمد.

فرصت های بسیار مناسب سرمایه گذاری بعد از تحصیل

زیمبابوه یکی از بزرگترین ذخایر پلاتین در جهان را دارد. این امر باعث شده است که سرمایه گذاران عمده ای جذب این کشور شود و این امر آن را به مکانی عالی برای یک شرکت نوپا تبدیل کرده است.مردم زیمبابوه سخت کوش هستند و همیشه در انتظار فرصت های جدید هستند زیرا این کشور هنوز در حال توسعه دانشکده های اصلی خود است.

زمان اخذ پذیرش برای تحصیل در زیمبابوه

آخرین مهلت های پذیرش برای تحصیل در زیمبابوه معمولاً در طول تابستان (ژوئن-ژوئیه) یا زمستان (ژانویه-فوریه) است. به خاطر داشته باشید که بعضی از دانشگاه ها مهلت درخواست ندارند ، به این معنی که هر زمان آماده باشید می توانید درخواست دهید. برای جلوگیری از تأخیر یا مهلت از دست رفته ، اسناد مورد نیاز خود را در زمان های مناسب ارسال کنید.

ویزای دانشجویی برای زیمبابوه

گرفتن ویزای تحصیل در زیمبابوه بسیار آسانتر از تصور شماست. سفارتخانه های زیمبابوه بیش از هر چیز به دانشجویان متقاضی تحصیل در زیمبابوه اولویت می دهند. با این وجود ، شما ملزم خواهید بود که به موقع درخواست خود را تنظیم کنید تا زمینه پردازش کافی ، ترجیحاً 90 روز قبل از سفر فراهم شود. در صورت درخواست ، مدارک زیر را در سفارت زیمبابوه ارائه می کنید.

 • اصل گذرنامه (حداقل تا شش ماه معتبر با حداقل یک صفحه خالی)
 • فرم درخواست تکمیل شده
 • یک عکس از نوع گذرنامه
 • اصل و کپی نامه پذیرش از دانشگاه
 • اثبات پرداخت هزینه درخواست ویزا (حدود 60 دلار آمریکا)
 • یک فتوکپی از گذرنامه های قبلی آلمان (فقط در مورد اتباع خارجی که زمانی شهروند آلمان بودند و تابعیت خارجی گرفته اند)
 • اثبات وضعیت حقوقی در کشوری که برای ویزا اقدام می کنید ، مانند اجازه اقامت (اگر برای VISA در خارج از کشور تابعیت خود درخواست می کنید)
 • کپی بلیط هواپیما و ترتیبات اقامت (موسسه حقوقی دادمهر عدالت در این مورد به شما کمک میکند

لطفا توجه داشته باشید که سفارتخانه های زیمبابوه بسیار کارآمد هستند و زمان رسیدگی به ویزا ممکن است فقط یک هفته یا حتی کمتر طول بکشد.

زندگی دانشجویی در زیمبابوه

اگر به دنبال مکانی عالی برای مطالعه خود هستید بهتر است با در نظر گرفتن زیمبابوه به عنوان اولین گزینه مقصد خود ، زیمبابوه را در نظر بگیرید زیرا از هر دقیقه تجربه علمی خود لذت خواهید برد. در زیمبابوه در یک جامعه کاملاً متصل زندگی خواهید کرد ، همه در اینجا به همه چیز توجه دارند. به عنوان یک دانشجو چیزهای زیادی برای کشف وجود دارد که ذهن شما را به باد می دهد و شما را به دنبال چیزهای بیشتری می گذارد.

به عنوان یک دانشجو در زیمبابوه می توانید از تخفیف های مختلف و پیشنهادات ویژه ای که مخصوصاً در فصول جشنواره ارائه می شود استفاده کنید. این در حالی که تحصیل به طور عمده صرفه جویی زیادی کرده است ، اما بهترین راه حل دانش آموزان در سطح عالی است ، زیرا همه ما می خواهیم چند پنی برای گذراندن تعطیلات آخر هفته داشته باشیم که این یک امر عادی در زیمبابوه است.

زندگی دانشجویی در زیمبابوه مملو از فعالیت های جالب و رویدادهای سرگرم کننده است. سازمانها و رویدادهای متنوعی وجود دارد که دانشجویان خارجی را برای زندگی در زیمبابوه و ایجاد یک شبکه اجتماعی در داخل کشور تسهیل می کند. نوع عظیمی از رویدادها برای دانشجویان بین المللی ، مانند گشت و گذار ، بازدید از شرکت ، سفرها و اجتماعات اجتماعی ، مسابقات عکس در میان دیگران به طور دوره ای با برخی از اوایل هفته ورود برگزار می شود.

زندگی شبانه در زیمبابوه

زیمبابوه ترکیبی از خیابان های سرگرمی دارد ، اما بارهای سطح بالا بیشترین فراوانی را دارند. زیمبابوه بیشتر به دلیل سبک زندگی لوکس خود شناخته می شود که نمونه آن مناطق تفریحی متعدد و بوتیک های بی شمار طراح آن است. این موضوع درخشان و درخشان در صحنه زندگی شبانه گسترش می یابد که انتظار می رود لیست های مهمان ، هزینه های مربوط به پوشش ، رویدادهای VIP ، خدمات بطری و میز با شدت کامل گسترش یابد.

هنگامی که در یک شهر بزرگ مانند caital ، Harare هستید ، در شب های بیرون از شهرهای بزرگ خواستار لباس پوشیدن به این نهم ها می شوید. صحنه شب زیمبابوه در حالی که کاملاً با گزینه های زندگی شبانه غربی همراه است ، شخصیتی کاملاً متمایز از خود دارد. کارهای زیادی وجود دارد که باید امتحان کنید و در این کشور از آواز ، رقص دیسکو و نمایش های آکروباتیک گرفته تا نمایش شام ، میخانه ها و کلوپ های به سبک غربی وجود دارد.

زیکبابوه چند فرهنگی است ، در نتیجه ، فعالیت های متعدد بر زندگی شبانه تأثیر می گذارد و آن را متفاوت و چند ترکیب ، جالب و التقاطی می کند. زندگی شبانه متنوع در زیمبابوه آن را برای افراد مختلف با علایق و سلایق مختلف مناسب و کاملا مساعد می کند.

فرهنگ و سبک زندگی مردم زیمبابوه

سبک زندگی زیمبابوه بسیار ساده و لذت بخش است. مردم زیمبابوه عاشق ورزش و همچنین بیرون رفتن هستند ، از این رو دانش آموزان دیگر مناطق سازگاری فرهنگ را آسان می کنند .زیمبابوهی ها در مورد استقبال از مردم از جاهای دیگر خوب هستند. در مدت زمان کوتاهی بیشتر از آنچه تصور می کنید خود را در کنار دوستان خواهید یافت.

مردم زیمبابوه از نظر اصطلاح بسیار اجتماعی هستند و علاقه دارند که سبک زندگی و فرهنگ دیگران را بخصوص برای سایر کشورها بدانند. صحبت از امنیت ، خشونت آخرین چیزی است که می توانید درباره آن در زیمبابوه صحبت کنید زیرا همه به فکر تجارت خود هستند.

مردم زیمبابوه افرادی هستند که به سخت کوشی اعتقاد دارند ، آنها را در خیابان های شلوغ شب ها به ویژه در هراره پایتخت خواهید دید. مردم در این کشور بیش از هرجای دیگر در جنوب آفریقا به ایده های تجاری می آیند و به طرح های درآمدزایی می پردازند.

اسکان دانشجویان در زیمبابوه

شما می توانید دو نوع محل اقامت برای دانشجویان در زیمبابوه تهیه کنید. گزینه اقتصادی – سالن های اقامت اتحادیه های دانشجویی و اقامتگاه های خصوصی در مقایسه با گزینه اول هزینه بیشتری دارند. بیشتر دانشجویان در مکانهای خصوصی زندگی می کنند و نتیجه کم بودن پیشنهاد در مورد مکانهای موجود در سالنهای محل سکونت است ، زیرا آنها خیلی زود تمام می شوند.

یافتن محل اقامت در زیمبابوه برای افرادی که در حال حاضر خارج از زیمبابوه هستند چالش برانگیز است و به همین دلیل است که ما به دانشکده های بین المللی کمک می کنیم تا قبل از سفر محل اقامت خود را امن کنند. به همین دلیل است که اکثر دانشجویان بین المللی زیمبابوه منتظر آن هستند تا زمانی که بتوانند به طور حضوری گزینه های خود را برای یک محل اقامت خصوصی جستجو کنند. خوب ، به همین دلیل شما به تیم موسسه حقوقی دادمهر عدالت نیاز دارید تا در این زمینه دست اضافی به شما بدهد.

با توجه به هزینه ، بیشتر دانشجویان در زیمبابوه ماهانه حدود 100 دلار خرج می کنند. کسانی که گزینه های ارزان تری را برای اقامت انتخاب می کنند ، مستلزم صرف هزینه 70UISD برای مدت مشابه هستند ، و همچنین هزینه های زندگی را نیز محاسبه می کنند. نیمی از دانشجویان بین المللی در زیمبابوه با وجود هزینه های بالای مرتبط ، زندگی در اشکال خصوصی را انتخاب می کنند. زندگی در یک آپارتمان خصوصی به معنای حفظ حریم خصوصی بیشتر و قوانین و رویه های کمتری است ، متأسفانه سطح اجتماعی شدن پایین تر است.

کار در حین تحصیل در زیمبابوه

یافتن شغل در زیمبابوه مشکلی ندارد ، به ویژه هنگامی که دانشجوی بین المللی هستید. در این کشور کار زیاد است ، اما مطمئناً به این بستگی دارد که می خواهید به عنوان یک دانشجو چه شغلی را دنبال کنید. احتمال بدست آوردن مشاغل نیمه وقت کاملاً مناسب است ، بیشتر دانش آموزان در رستوران ها / کافه ها ، مدارس خصوصی کار می کنند ،

خصوصاً آنهایی که می توانند زبان فرانسوی را آموزش دهند – یک مهارت ارزشمند در زیمبابوه میباشد.

کار حین تحصیل در زیمبابوهدانش آموزان معمولاً در طول تعطیلات به دنبال استخدام نیمه وقت هستند زیرا سیستم آموزش عالی زیمبابوه به تقویم دو ترم بستگی دارد و بدین ترتیب زمان کافی برای درخواست دانشجویان برای مشاغل نیمه وقت ایجاد می شود. آنچه واقعاً در این کشور باشکوه اهمیت دارد اشتیاق شما برای کار است ، اگر واقعاً می خواهید کار کنید به راحتی آن را کسب خواهید کرد.

به عنوان یک دانشجو می توانید دوره کارآموزی پرداختی دریافت کنید ، به خصوص اگر دانشجوی سال سوم هستید که به شما کمک می کند تا بخشی از هزینه های خود را در طول دوره تحصیل بپردازید. دانشگاه ها به همراه شرکت ها به طور خستگی ناپذیری به دانشجویان در زمینه کارآموزی برای سالهای دلبستگی صنعتی خود کمک می کنند. در اینجا برای اشتغال بیشتر از مهارت های خود ، به کار کاغذی خاصی نیاز دارید.

بنابراین چگونه شغل را پیدا کنم؟

ما به عنوان موسسه حقوقی دادمهر عدالت چند نشانگر برای کمک به دانشجویان هنگام جستجو یا کار در زیمبابوه جمع آوری کرده ایم. این موارد شامل موارد زیر است:

همیشه CV خود را به خوبی مکتوب و مرجع داشته باشید.
مواظب یا پست ها یا جای خالی خود باشید ، ابتدا در دانشگاه و سپس فراتر از آن
زبان محلی را بیاموزید و با ساکنان محلی بیشتر آشنا و نزدیک شوید.
برای کاهش هزینه های حمل و نقل ، به دهانه های محل زندگی خود نگاهی بیندازید و این حتی به شما امکان می دهد دیر کار کنید
برخی از مکان ها برای جستجوی کار عبارتند از کافه ها ، بارها ، رستوران ها ، سوپرمارکت ها ، فروشگاه های لباس ، کتابخانه ، کارواش ، مزارع.
همیشه مایل باشید دستانتان را کثیف کنید ، در مورد فرصت های شغلی که پیش روی شما قرار می گیرد ، انتخاب نکنید ، خانه داری ، میوه گیری ، پیشخدمت و غیره

فرصت های خرید در زیمبابوه

هزینه زندگی در زیمبابوه گران نیست. مهم نیست که کدام یک از بسیاری از مقاصد دانشگاهی را انتخاب کنید ، به راحتی خیابان بزرگ هر شهر کوچک یا متوسطی در زیمبابوه را با مجموعه ای از ویترین های فروشگاه که به طور فزاینده ای یکسان است ، شناسایی خواهید کرد. در اینجا قیمت هایی است که می توانید در زیمبابوه بررسی کنید ،

شرایط درخواست برای تحصیل در زیمبابوه

روند درخواست برای تحصیل در زیمبابوه زیمبابوه ممکن است برای شما پیچیده و دست و پا گیر باشد. زیمبابوه دارای فرهنگ متفاوتی است و یافتن اطلاعات واضح و درست درباره روند پذیرش از برخی دانشگاه های این کشور دشوار است. همچنین بسیاری از دانشجویان برقراری ارتباط با دانشگاه های زیمبابوه که دسترسی به آنها از طریق ایمیل یا تلفن  است را دشوار می دانند ، به همین دلیل ما اینجا هستیم. با کارشناسان با تجربه در امور مهاجرت تحصیلی ، موسسه حقوقی دادمهر عدالت راحت ترین و قابل اطمینان ترین کانال را به دانشگاه / کالج مورد علاقه شما می دهد. منتظر چی هستی؟ شروع به درخواست کنید! در اینجا تمام مواردی است که شما برای تحقق رویای دانشگاهی خود در دانشگاه زیمبابوه نیاز به بارگذاری در بستر برنامه های خود دارید.

اخذ پذیرش از دانشگاه زیمبابوهمدارک لازم جهت تحصیل در زیمبابوه

 • کپی پاسپورت
 • یک عکس (اندازه گذرنامه)
 • گواهی فارغ التحصیلی
 • رونوشت های رسمی
 • 2 نامه توصیه (باید توسط معلمان / اساتید خود نوشته و امضا شده و حاوی مشخصات تماس آنها باشد)
 • بیانیه شخصی
 • صورت حساب بانک
 • فرم معاینه فیزیکی – نتایج پزشکی

علاوه بر این ، ممکن است درخواستی برای ارائه اطلاعات دیگر وجود داشته باشد و در صورت نیاز به اسناد ، موسسه حقوقی دادمهر عدالت پس از بررسی برنامه شما و همچنین به روزرسانی روند درخواست با شما تماس می گیرد. تمام اسناد باید به زبان انگلیسی باشد. اگر اسناد و مدارک شما به زبان دیگری است ، باید قبل از ارائه مدارک ترجمه محضری را دریافت کنید. به عنوان موسسه حقوقی دادمهر عدالت ، ما در مراحل پذیرش با اولویت بالا در مورد دانشجویان مستحق در سراسر دانشگاه ها ، به شما کمک بیشتری می کنیم. تنها کاری که شما باید انجام دهید این است که اکنون درخواست خود را شروع کنید!

توجه: ممکن است گزینه ای برای انتقال اعتبارات یا دانشجویان ورودی وجود داشته باشد ، با این حال ، این مختص وضعیتی است که اعمال می شود و اگر آنها هیئت (اعضا) اعتباربخشی را که دانشگاه قبلی شما در آن ثبت نام کرده است ، تشخیص دهند.

پس از ارسال کلیه مدارک ، فرآیند تأیید درخواست به پایان می رسد و دانشجویان موفق معمولاً طی یک دوره حداکثر 2-3 هفته ای مطلع می شوند و پس از پرداخت پیش پرداخت نسبت به شهریه ، نامه پذیرش رسمی صادر می شود. پس از آن دانش آموزان می توانند برای ثبت نام در یک مطالعه مورد علاقه ثبت نام کرده و دوره هایی را برای ترم شروع مورد نظر خود انتخاب کنند.

حتی اگر در حال حاضر اسناد کافی ندارید ، فقط مراحل کار را شروع کنید و یکی از اعضای موسسه حقوقی دادمهر عدالت شما را راهنمایی می کند تا مراحل را به پایان برسانید و همچنین منتظر می مانید اسناد گمشده را ایمن یا امن کنید. شما بعنوان دانشجوی احتمالی می توانید به سادگی اعضای موسسه حقوقی دادمهر عدالت را مطلع کنید که چه موقع می توانید مدارک یا گواهینامه خود را تأمین کنید و ما این کار را به شما یادآوری می کنیم.

پس از بارگذاری نسخه ای از اسناد درخواست در بستر موسسه حقوقی دادمهر عدالت ، لطفاً به یاد داشته باشید که پس از قبولی ، اصل را با خود به دانشگاه ببرید.

پس از ارائه مدارک ، سوابق دانشجو به طور کامل ارزیابی می شود و من باید مانند مصاحبه های برنامه های تحصیلات تکمیلی و امتحانات برای بررسی بیشتر مناسب بودن یک فرد یا دوره تحصیلات پیشنهادی ، ترتیب دهم.

پس از تسویه حساب و رضایت دانشگاه از توانایی دانشجویان و ثبت سوابق ، نامه پذیرش اعطا می شود و پس از آن متقاضیان واجد شرایط انتخاب و ثبت نام ترم های آینده و دانشگاه مربوطه هستند.

موسسه حقوقی دادمهر عدالت به دانشجویان کمک می کند تا از هر دانشگاهی که تمایل داشته باشید پذیرش بگیرید. اگر در مورد روند پذیرش خود سوالی دارید میتوانید با استفاده از شماره تلفن های مندرج در سایت با ما تماس بگیرید/
منبع rocapply

اولین کسی باشید که برای “تحصیل در زیمبابوه” دیدگاه می‌گذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هنوز هیچ دیدگاهی وجود ندارد.