هزینه زندگی در قبرس

بررسی دقیق و کامل هزینه ها و مخارج زندگی در کشور قبرس

0 175

هزینه زندگی در قبرس

هزینه زندگی در قبرس مانند هر کشور دیگری شامل هزینه های مختلفی میباشد.  طبق تجربه ای که در سالهای مختلف از اعزام دانشجویان به کشور قبرس کسب کرده ایم به این نتیجه رسیده ایم که مخارج و هزینه های زندگی در یک کشور بزرگترین دغدغه فکری دانشجویان و خانواده های آنها میباشد. بر این اساس تصمیم گرفتیم به این بخش از سایت توجه ویژه ای داشته باشیم و به همین منظور هزینه ها را به بخش های مختلفی تقسیم بندی کردیم و تمام سعی خود را کرده ایم که تمام هزینه های ممکن را در این بخش جای دهیم تا پاسخگوی تمام سوالات دانشجویان و خانواده آنها باشد.

هزینه زندگی در قبرس برحسب لیر ترکیه میباشد و این مسئله برای ایرانیانی که قصد مهاجرت به قبرس را دارند بسیارخوب است زیرا قیمت هر لیر ترکیه به واحد پولی ما بسیار نزدیک بوده و همین امر باعث شده است تحمل هزینه های روزمره زندگی برای ایرانیان راحت باشد.

در مورد تورم هم باید گفت که نرخ تورم کشور قبرس بسیار پایین میباشد بطوریکه از زمان تحصیل اینجانب در این کشور یعنی از سال 2015 ، قیمت اجناس و خورد و خوراک تفاوت چندانی نکرده است و گرانی جزئی اجناس فقط به علت پایین آمدن ارزش پول ترکیه نسبت به دلار میباشد.

سیستم مالی کشور قبرس به گونه ای است که واحدهای پولی رایج دنیا مانند یورو، دلار و پوند نیز در این کشور رواج دارند. بطوریکه هزینه شهریه دانشگاه های قبرس بر حسب دلار و یا یورو از دانشجو گرفته میشود، اگر قصد خرید یک واحد آپارتمان و یا یک دستگاه اتومبیل را داشته باشید بایستی هزینه را بر حسب پوند انگلیس پرداخت کنید.

توصیه ما برای افرادی که قصد سفر و یا مهاجرت به کشور قبرس را دارند این است که سرمایه خود را به دلار تبدیل کرده و به مرور زمان و بسته به نیاز زندگی در صرافی های قبرس دلار را به لیر تبدیل کنند، زیرا دلار قدرتمندتر از لیر ترکیه میباشد و با این کار شما امنیت سرمایه خود را بالا برده و ارزش آن را حفظ میکنید.

هزینه بلیط قبرس

هزینه مسکن و خوابگاه قبرس

شهریه دانشگاه های قبرس

هزینه خورد و خوراک در قبرس

اگر قصد تحصیل در قبرس را دارید، هم اکنون با ما تماس بگیرید.  موسسه حقوقی دادمهر عدالت نماینده رسمی دانشگاه های قبرس در کشور ایران میباشد. لطفا بابت اخذ پذیرش از دانشگاه های قبرس به افراد سودجو و فرصت طلب هیچگونه هزینه ای پرداخت نکنید. کلیه مراحل اخذ پذیرش شما با بیشترین میزان بورسیه، توسط ما در سریعترین زمان ممکن و بدون دریافت هیچ هزینه ای انجام خواهد شد.
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.