کارشناسی ارشد مهندسی عمران قبرس

تحصیل کارشناسی ارشد مهندسی عمران در قبرس (با پایان نامه)

0
[تعداد: 0    میانگین: 0/5]

کارشناسی ارشد مهندسی عمران دانشگاه قبرس

تحصیل در دوره تحصیلات تکمیلی کارشناسی ارشد عمران در دانشگاه مدیترانه شرقی قبرس که به زبان انگلیسی برگزار می شود، مدت یک تا دو سال طول می کشد. این دوره کارشناسی ارشد، فرصت هایی را فراهم می آورد تا دانشجویان برای تحصیلات بیشتر، در سطحی پیشرفته و در زمینه های مختلف مهندسی عمران آماده شوند.  دروس تحصیلات تکمیلی در زمینه تخصص های ذیل ارائه می شوند: مصالح و مواد ساختمانی؛ مهندسی ساخت و ساز و مدیریت؛ مهندسی ژئوتکنیک؛ مهندسی هیدرولیک؛ مهندسی سازه؛ مهندسی حمل و نقل. دوره بدون پایان نامه کارشناسی ارشد مهندسی ساخت و ساز و مدیریت هم در این دانشگاه ارائه شده است. قابل ذکر است که گروه مهندسی عمران این دانشگاه، به شکلی مناسب، آزمایشگاه هایی در زمینه مواد ساختمانی، مهندسی ژئوتکنیک، مهندسی سازه و مهندسی حمل و نقل بنا کرده است تا دانشجویان از این محیطها بهره کافی را ببرند.

شرایط پذیرش

متقاضیان ثبت نام در مقطع کارشناسی ارشد عمران قبرس، باید دارای مدرک لیسانس مهندسی عمران یا رشته های مرتبط به این رشته باشند، به شرطی که امتیاز آنها برای ورود به کارشناسی ارشد عمران،حداقل 2.5 از 4 باشد. همچنین لازم است در نوشتار و گفتار به زبان انگلیسی مهارت کافی داشته باشند. ثبت نام کنندگانی که دارای مدرک کارشناسی مهندسی در رشته ای غیر از مهندسی عمران هستند می توانند به صورت آزمایشی پذیرش شوند و در این صورت باید برخی از دروس کارشناسی عمران را که به موضوع مورد علاقه ایشان مرتبط است و « دوره های نگذرانده برای دانشجویان غیر عمران ” نامیده می شود، اخذ کنند. این دانشجویان اجازه دارند حداقل سه درس را در برنامه دروسی که نگذرانده، انتخاب کنند. مقررات مشابه، همانگونه که در بالا ذکر شد، در مورد دوره بدون پایان نامه کارشناسی ارشد مهندسی ساخت و ساز و مدیریت اجرا می شود. متقاضیان پذیرش شده در دوره کارشناسی ارشد این رشته موظفند 10 واحد درسی و یک پروژه تحقیقی کارشناسی ارشد را گذرانده و تکمیل کنند.

موضوعات پژوهشی مورد علاقه

موضوعات مورد اشاره در ذیل برای تحقیق و پژوهش در این دانشگاه مطلوب به نظر می رسد:

مصالح و مواد ساختمانی؛ تعمیر و نگهداری بتن، الیاف بتن مسلح: بهبود روش های اندازه گیری، خواص حرارتی بتن سبک و ملات: بلوک های ساختمان، بتن فوم، سنگ های طبیعی ساختمان: خواص مهندسی، بتن خود تثبیت: طراحی مخلوط با مواد محلی، آزمایش غیر مخرب بتن، مواد ساختمانی جایگزین: شیشه زباله و گرد و غبار سنگ آهک.

مهندسی ساخت و ساز و مدیریت؛ برنامه ریزی ساخت و ساز، هزینه ساخت و ساز، محاسبات هزینه های چرخه عمر، مدیریت ریسک، ساخت بتن، مواد بتنی، تکنولوژی ساخت و ساز.

مهندسی ژئوتکنیک؛ ارزیابی اثرات فصلی بر رفتار مهندسی خاک های گسترده، تاثیر دما بر رفتار مهندسی خاک های خاک رس، اثرات مایع پوسته بر رفتار مهندسی رس های فشرده شده، رفتار هیدرو مکانیکی شن و ماسه بنتونیت فشرده شده به عنوان مانع های نگهداری ضایعات، استفاده از افزودنی های پلیمری در موانع فشرده، استفاده از افزودنی های شیمیایی در موانع فشرده، تاثیر سدیم بر رفتار آب و مکانیک خاک های مانع، اثر تثبیت سیلیس کلوئیدی بر پتانسیل مایع شدن خاک. مهندسی هیدرولیک؛ منابع آب در قبرس، فاضلاب، تغییرات هیدرولوژیکی، تغییرات آب و هوایی و آب، انتقال رسوب در رودخانه ها، مخازن و سدها، رسوب ساحلی، نیروگاه آبی، آبیاری و زهکشی. مهندسی سازه؛ پایداری ساختارهای ناپیوسته تحت بارگذاری دینامیکی، روشهای جابجایی برای ارزیابی لرزه ای و طراحی سازه ها، طول عمر بتن و اثرات خوردگی بر عملکرد لرزهای سازه های بتن مسلح، نیروی اجزای محدود، دینامیک ساختاری، تحلیل عناصر محدود، ساختمان های تاریخی و تجزیه و تحلیل آنها، نقص و خرابی در ساختمان ها، تقویت، استفاده از سازه های فولادی در ساختمان ها، رفتار اتصالات کاهش یافته پرتو (RBW)، کارایی روش های ثبات جانبی برای سازه های فولادی، ساختارهای سقف فلزی فولادی، رفتار پرتو فولادی نیمه صلب به ستون ها، بازرسی، ارزیابی، نگهداری و تعمیر سازه ها، سازه های پایدار برای مدیترانه / آب و هوا در خاورمیانه، بهداشت و ایمنی در ساخت و ساز. مهندسی حمل و نقل؛ سیستم های مدیریت پیاده رو، توسعه مدل آماری، طراحی تصادفی از پیاده رو، برآورد هزینه، مدیریت پروژه، بررسی قانونی معابر، شبیه سازی ترافیک و ایمنی ترافیک.

سوال یا نظر خود را بنویسید

Your email address will not be published.