رشته فیزیوتراپی قبرس

آشنایی با شرایط تحصیل در رشته فیزبوتراپی دانشگاه مدیترانه شرقی قبرس

0
[تعداد: 6    میانگین: 3.2/5]

فیزیوتراپی قبرس

تحصیل در رشته فیزیوتراپی قبرس

رشته فیزیوتراپی جزو پر درآمد ترین رشته های دانشگاهی می باشد و در کشور ایران نیز بازار کار بسیار عالی دارد. همین ابر باعث شده است همه ساله دانشجویان بسیاری برای تحصیل در رشته فیزیوتراپی به کشور قبرس سفر می کنند. این رشته در دانشگاه مدیترانه شرقی قبرس به مدت چهار سال تحصیلی به طول می انجامد و در انتها با دانشجو مدرک کارشناسی فیزیوتراپی اعطا می شود.

معرفی رشته فیزیوتراپی قبرس دانشگاه مدیترانه شرقی:

چشم انداز دانشگاه از ایجاد این رشته فارغ التحصیل شدن فیزیوتراپان حرفه ای ، متخصص و با دانش می باشد. به منظور تحقق این چشم انداز دانشکده فیزیوتراپی، قراردادهایی را جهت تبادل هیئت علمی، علم و دانشجو با دانشگاه های رتبه برتر ترکیه به امضاء رسانده است از جمله دانشگاه مارمارا، دانشگاه دوکوز ایلول و دانشگاه قازی. همچنین دانشکده فیزیوتراپی EMU قراردادهایی را به منظور کارآموزی دانشجویان به امضاء رسانده است.

بازار کار رشته فیزیوتراپی در کشور ایران

فارغ التحصیلان رشته فیزیوتراپی می توانند در دانشگاه های، درمانگاه ها و مجتمع های توانبخشی و همچنین حلال اهمر مشغول به کار شون. رشته فیزیوتراپی جزو پر درآمدترین شغل های جهان می باشد که ارتباط بسیار نزدیکی به رشته پزشکی و رشته های ورزشی دارد.البته استخدام شدن تنها راه شاغل شدن فیزیوتراپیست نیست بلکه طبق قوانین جمهوری اسلامی ایران ، فیزیوتراپان می توانند پس از کسب شش سال سابقه کار اقدام به تاسیس مراکز فیزیوتراپی نمایند تا بتوانند به درآمدهای بالاتری دست  یابند.

میزان درآمد فیزیوتراپان در کشورهای جهان

متوسط درآمد متخصصان فیزیوتراپی در کشورهای اروپایی سالانه چیزی درحدود 60 هزار دلار تا 80 هزار دلار می باشد که رقمی بسیار قابل توجه می باشد بطور مثال در کشور آمریکا در آمد سالانه رشته فیزیوتراپی 84 هزار دلار بوده است این میانگین طبق آمار سال 2016 توسط سازمان کار کشور آمریکا اعلام شده است.

امکانات دانشکده فیزیوتراپی برای متقاضیان تحصیل در قبرس:

  1. ساختاری مدرن همراه با تکنولوژی روز دنیا و دستگاه های پیشرفته
  2. آزمایشگاه های مدرن و پیشرفته با ظرفیت ۵۰ نفر دانش آموز
  3. لابراتور کامپیوتر مجهز به اینترنت فوق پرسرعت

افراد متقاضی برای تحصیل در قبرس لطفا از طریق تلگرام مدارک خود را ارسال نمایند.

سوال یا نظر خود را بنویسید

Your email address will not be published.