هزینه های ویزا و بلیط قبرس

بررسی هزینه ها و راه های مختلف سفر به قبرس

0
[تعداد: 6    میانگین: 3.8/5]
هزینه بلیط قبرس
هزینه بلیط قبرس

روش های مختلف سفر به کشور قبرس شمالی

برای سفر به کشور قبرس شمالی راه های مختلفی وجود دارد که متقاضیان و دانشجویان می توانند بسته به بودجه خود از این راه ها برای سفر استفاده کنند. در این مقاله به بررسی راه های مختلف سفر به کشور قبرس پرداخته و هزینه های تقریبی را ذکر خواهیم کرد.

سفر به قبرس شمالی به صورت هوایی

سفر به قبرس به صورت هوایی از ایران

سفر به کشور قبرس بصورت هوایی از ایران راحت ترین روش دسترسی به کشور قبرس می باشد. اما نسبت به سایر روش ها هزینه های بیشتری دارد. هزینه سفر مستقیم از ایران بسته به نوع ایرلاین و همچنین قیمت دلار متفاوت می باشد. در جدول زیر ایرلاین های مختلف را از نظر قیمت طبقه بندی کرده ایم. این جدول می تواند برای دانشجویان مفید باشد

نام شرکتلوگومحدوده قیمت
ترکیش ایرلاینز3 الی 4 میلیون تومان
اطلس گلوبال2 الی 3 میلیون تومان
پگاسوس1.5 الی 2.5 میلیون تومان

 

سفر به قبرس به صورت هوایی از ترکیه

یکی دیگر از راه های سفر به کشور قبرس، سفر هوایی از کشور ترکیه می باشد. در واقع می توان گفت این راه نیمه هوایی می باشد به این صورت که دانشجو می تواند بصورت زمینی به یکی از شهرهای ترکیه که با ایران هم مرز است سفر کرده و از آنجا بصورت هوایی به قبرس سفر کند. هزینه این راه معمولا نصف هزینه های راه اول می باشد. لازم به ذکر است از طریق سه شهر ایران می توان بصورت زمینی به ترکیه وارد شد.  شهر خوی که از طریق پایانه مرزی رازی می توان به شهر وان ترکیه سفر کرد. شهر بازرگان که از آنجا می توان به شهر دوبیازیت ترکیه وارد شد و همچنین شهر ارومیه که از طریق آن و مرز سرو میتوان به شهر یوکسکوا وارد شد. سفر بصورت زمینی از ایران به ترکیه هزینه های خیلی بالایی در بر نداشته و تقریبا چیزی در حدود 150 الی 200 هزار تومان هزینه دارد.

سفر به قبرس شمالی به صورت زمینی

راه دیگر سفر به کشور قبرس سفر زمینی از ایران تا قبرس می باشد. از نظر جغرافیایی کشور قبرس جزیره ای است که در جنوب ترکیه و در میان آب های مدیترانه قرار گرفته است. از کشور ترکیه و از طریق شهر مرسین می توان به وسیله کشتی های بزرگ مسافربری به کشور قبرس سفر کرد. برعکس تصور خیلی از افراد که این راه را کم هزینه ترین راه می دانند، بسیار پر هزینه می باشد زیرا مسافت زمینی بسیار زیاد بوده و از شمال تا جنوب ترکیه را بایستی بصورت زمینی طی نمود.

 

سوال یا نظر خود را بنویسید

Your email address will not be published.