کارشناسی ارشد معماری قبرس

کارشناسی ارشد معماری (با پایان نامه)

0
[تعداد: 0    میانگین: 0/5]

کارشناسی ارشد معماری (با پایان نامه)

گروه معماری، دانشکده معماری

یکی از دوره های تحصیلات تکمیلی در دانشگاه قبرس، کارشناسی ارشد معماری است. این دوره یک تا دو سال طول می کشد و آموزش این رشته در قبرس به زبان انگلیسی انجام می شود. گروه معماری این دانشگاه، یک محیط یادگیری را با رویکردی روزآمد  برای آموزش جوانان با زمینه های مختلف فرهنگی ارائه می دهد. هدف از اجرای دوره کارشناسی ارشد معماری در این دانشگاه این است که فرصتی برای معماران آینده فراهم شود تا بتوانند با دانش و مهارت های لازم با تغییرات سریع جهانی مواجه شده و به طور منطقی و خلاقانه به مسائل معاصر معماری، مشکلات و چالش های آن پرداخته و با رویکرد بین رشته ای نسبت به آموزش از طریق زیرساخت های دانشگاهی برجسته واکنش نشان دهند. انتظار می رود فارغ التحصیلان این رشته، به عنوان افرادی پویا که سرشار از احساس مسئولیت و حسن نیت هستند و توانایی ایفای نقش موثر در کار تیمی را دارند، به بهبود کیفیت زندگی جهان امروز کمک کنند.

 با این چشم انداز، گروه معماری دانشگاه مدیترانه شرقی قبرس، برنامه هایی را در زمینه کارشناسی ارشد معماری و تخصص در زمینه معماری که اصطلاحا M.Arch. خوانده می شود و همچنین دکترای معماری ارائه می دهد تا با ارائه خدمات و تحقیقات با کیفیت بالا به جامعه ملی و بین المللی به عنوان یکی از مدرسان برجسته معماری در منطقه باشد. دوره های کارشناسی ارشد معماری، توسط شورای عالی آموزش در ترکیه(Y.O.K) و توسط انجمن های علمی بین المللی مانند انجمن اروپایی آموزش معماری (EAAE)، انجمن دانشگاه های اروپایی و انجمن بین المللی دانشگاه ها به رسمیت شناخته شده است.

گروه معماری دانشگاه قبرس، برنامه تحصیلی برای ارائه مدرک کارشناسی ارشد معماری (M.S.- با پایان نامه) به دانشجویانی دارد که از قبل در زمینه معماری تربیت شده اند. برنامه کارشناسی ارشد معماری به منظور ارائه آموزش کامل تئوری و عملی معماری و سایر رشته های مربوط به معماری طراحی شده است. همچنین این گروه، در پی این است که محیطی برای تحقیق و پژوهش فراهم کند؛ فضایی که بر مولفه تحقیق در مورد درک محیط ساخته شده، تأکید دارد. این برنامه فرصتی برای تمرکز بر معماری در سطحی پیشرفته است که بر رویکردی خاص تمرکز دارد. این دوره همانگونه که به محیط ساخته شده مربوط است، توجه زیادی به روش‌های تحقیق، توسعه و آزمایش دانش و ساختمان و به کارگیری نظریات دارد. به دانشجویان اجازه می دهد در زمینه هایی که دوست دارند توانایی کسب کرده و تخصص پیدا کنند.

شرایط پذیرش

متقاضیان پذیرش در دوره کارشناسی ارشد معماری باید دارای مدرک کارشناسی و مدرک B.Arch در معماری یا رشته مرتبط دیگری باشند.

مدارک مورد نیاز برای ثبت نام در دوره های گروه معماری دانشگاه قبرس

علاوه بر مدارکی که در فرم ثبت نام ذکر شده، گروه معماری این دانشگاه به موارد ذیل نیز احتیاج خواهد داشت:

  • نمونه کارها شامل تمام تحقیقات و پروژه هایی که در دوره کارشناسی و کارشناسی ارشد یا دوره های تخصصی مهارت آموزی و اجرا داشته اید( در سایز A4، A3، به صورت کپی کاغذی یا سی دی).
  • یک رزومه
  • معرفی نامه
  • کپی آخرین مدرک دیپلم
  • رونوشت از مدارک قبلی
  • نامه درخواست که در آن به زمینه و علل تقاضای تحصیل به طور واضح اشاره شده است.
  • چکیده پایان نامه (فقط برای متقاضیان دوره دکتری)
  • مقالات یا کتب علمی چاپ شده ( در صورت وجود) (فقط برای متقاضیان دکتری)

زمینه های پژوهشی مناسب

طراحی معماری، تئوری طراحی معماری، تاریخ معماری، آموزش و پرورش در زمینه معماری، معماری، هویت یا اصلیت و جمهوری قبرس شمالی، معماری بومی، معماری گردشگری، طراحی خانه سازی، مهارت خانه سازی، آموزش خانه سازی، معماری و شهر، نمای شهری، فرهنگ شهری، معماری و سیاست، میراث فرهنگی، ترمیم و بازسازی، ساختمان و حفاظت از شهر، طراحی شهر(نظریات و آموزش)،احیا و بازسازی شهری، پایداری، حفاظت از محیط زیست، طراحی ساختمان باز، معماری سبز، طراحی ساختمان هوشمند، ساخت و ساز، سازه و معماری، زلزله، مواد و معماری، مدیریت ساخت و ساز، مدیریت ریسک، کنترل محیط زیست، مسائل محیط زیست، ادغام سیستم های ساختمان، طراحی داخلی، طراحی مبلمان، تئوری نور و رنگ در طراحی، آکوستیک ، کنترل محیط زیست در طراحی داخلی، نوسازی، رفتار انسان در فضای داخلی، طراحی برای افراد معلول.

 

سوال یا نظر خود را بنویسید

Your email address will not be published.