ویزای تحصیلی قبرس

سوالات متداول متقاضیان ویزای تحصیلی قبرس

0
[تعداد: 1    میانگین: 5/5]

ویزای تحصیلی قبرس ( سوالات متداول متقاضیان )

 • چگونه در دانشگاه مدیترانه شرقی قبرس ثبت نام کنم؟ شرایط دریافت ویزای تحصیلی قبرس چیست؟

دانشگاه مدیترانه شرقی
دانشگاه مدیترانه شرقی

مراحل ثبت نام در دانشگاه مدیترانه شرقی و دریافت ویزای تحصیلی قبرس ساده و آسان است و طوری سازمان دهی شده است که متقاضیان به راحتی میتوانند با نماینده دانشگاه در ایران ارتباط برقرار کنند تا بصورت کاملا رایگان تمام مراحل اخذ پذیرش و ثبت نام را برایشان انجام دهند. این دانشگاه، دانشجویان جدید الورود را در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد، دکترا و همچنین در رشته های پزشکی و داروسازی پذیرش میکند.  دانشجویان  به ترتیب دوبار در سال، طی دو ترم پاییز و بهار ( همانند دانشگاه های ایران ترم مهر و بهمن ماه )  مشغول به تحصیل خواهند بود. مدارک عمومی مور نیاز شامل موارد ذیل است:

مدارک ثبت نام دوره کارشناسی

 • اسکن مدرک دیپلم و رونوشت آن (ریز نمرات)
 • اسکن مدرک پیش دانشگاهی و ریزنمرات آن ( فقط متقاضیان داروسازی و پزشکی )
 • اسکن یک قطعه عکس پاسپورتی
 • اسکن پاسپورت بین المللی (صفحه مشخصات فردی)
 • کپی مدرک زبان انگلیسی (در صورت دارا بودن)

مدارک مورد نیاز برای ثبت نام دوره کارشناسی ارشد و دکترا

 • رونوشت رسمی تمام دروس گذرانده دانشگاهی و ریز نمرات
 • اسکن گواهی دیپلم های دریافتی از دانشگاه یا موسسات مشابه (مثلا مدرک کارشناسی پیوسته). ترجمه انگلیسی این مدارک در صورتی که به زبانی، غیر از انگلیسی هستند، نیاز است.
 • مستندات نمراتی که از آزمون های زبان انگلیسی دریافت کردید. این مستندات برای دوره هایی که به زبان ترکی تدریس می شوند مورد نیاز نیست. متقاضیانی که زبان مادری آنها انگلیسی است، باید محل تولد و تابعیت خود را مشخص کنند؛ بقیه داوطلبان موظفند مدارک مهارت زبان انگلیسی را که در ذیل به آن ها اشاره شده است، ارائه دهند.
 • سه معرفی نامه(برای فارغ التحصیلان دانشگاه مدیترانه شرقی قبرس مورد نیاز نیست.)
 • مدارک ذیل نیز ضروری است:
  • جزئیات هر نوع کمک هزینه یا بورس تحصیلی را که قبلا دریافت کرده اید، اعلام کرده و ضمیمه اسناد کنید (برای تحصیل در دانشگاه قبرس باید معتبر باشد)
  • جزئیات هر درخواست کمک هزینه یا بورس تحصیلی را ضمیمه اسناد کنید.
  • هدف خود را از انتخاب و ثبت نام در رشته مورد نظرتان را بیان کنید و توضیح دهید که انگیزه ، تخصص و موضوع مورد علاقه شما در آن رشته چیست.
  • یک کپی از پاسپورت یا کارت ملی (صفحات مشخصات)
  • دو قطعه عکس 5*6 (سایز عکس پاسپورت)
  • مدارک مخصوص رشته: معماری (دوره دکتری): نمونه کارها
 • داوطلبان موظفند اسنادی مبنی بر ضمانت مالی ارائه دهند که نشان دهد شما مبلغ کافی برای شهریه و مخارج زندگی و ویزای تحصیلی قبرس را خواهید داشت.

مدارک مورد نیاز برای درخواست انتقال

 • کپی مدرک دیپلم و فوق دیپلم یا دیپلم بین المللی
 • رونوشت ریز نمرات آموزشی
 • شرح مختصر دروس
 • کپی پاسپورت بین المللی (صفحه مشخصات) و یا شناسنامه
 • یک قطعه عکس

تذکر: ترجمه انگلیسی این مدارک در صورتی که به زبانی غیر از انگلیسی است، ضروری است.

 • برای ویزای تحصیلی قبرس، بورسیه تحصیلی تعلق می گیرد؟

بورسیه تحصیلی قبرس

بله، تمام دانشجویان ایرانی در مقاطع کارشناسی ،کارشناسی ارشد و تحصیلات تکمیلی تمام رشته های تحصیلی به جز رشته پزشکی  شامل 50 درصد بورسیه تحصیلی (بیش از هزینه تحصیل) می شوند. در دانشکده پزشکی، هیچ نوع بورسیه تحصیلی ارائه نمی شود. البته دانشکده داروسازی به تمام دانشجویان ایرانی پذیرفته شده از این دانشکده بورسیه 50 درصدی ارائه میکند. وزارت آموزش دولت جمهوری ترک قبرس شمالی، بر اساس سابقه آموزشی دانشجویان خارجی و عملکرد مثبت آنها ، به آنها بورسیه تحصیل در دانشگاه مدیترانه شرقی قبرس و دانشگاه های دیگر این دولت اعطا می کند. همچنین بر حسب شایستگی تحصیلی دانشجویانش بورس های تحصیلی مختلفی در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد، ارائه می دهد.

 • مبلغ شهریه دانشگاه چه میزان است؟

کمک مالی تحصیل در قبرس

در مقایسه با دانشگاه های جهان، دانشگاه مدیترانه شرقی، طرحی مناسب برای شهریه دانشجویان دارد؛ به طوری که دانشجویان بتوانند شغل های بین المللی مورد نظر خود را بدست آورند. به این ترتیب نه تنها مبلغ شهریه قابل پرداخت است بلکه، با کسب شایستگی های تحصیلی و ورزشی مورد انتظار دانشگاه، مشمول بورس تحصیلی شده و هزینه شهریه کاهش می یابد. اما در حالت کلی شهریه دانشگاه برای مقطع کارشناسی چیزی مابین 2100 دلار الی 2600 دلار بسته به نوع رشته متفاوت میباشد. شهریه رشته های مقطع کارشناسی ارشد بابت هر درس چیزی در حدود 750 الی 800 دلار میباشد. شهریه رشته های مقطع دکترا بابت هر درس 1250 دلار میباشد علت زیاد بودن شهریه مقطع دکترا این است که مقطع دکترا بورس تحصیلی ندارد. دانشجویانی که تمایل به تحصیل در رشته پزشکی قبرس دارند بایستی ترمی 10 هزار دلار و دانشجویانی که مایل به تحصیل در رشته داروسازی قبرس هستند بایستی ترمی 4 هزار دلارشهریه پرداخت کنند.

 • ویزای تحصیلی قبرس چگونه صادر میشود؟

تحصیل در قبرس
ویزای تحصیلی قبرس

شرایط دریافت ویزای تحصیلی قبرس اینگونه است که طبق آنچه در قوانین وزارت خارجه ترکیه ذکر شده، ممکن است بر حسب کشوری که ساکن آن هستید، برای ورود به مرزهای ترکیه (قبرس شمالی) نیاز باشد که ویزا داشته باشید؛ اما دانشجویان ایرانی برای ورود به کشور قبرس شمالی نیاز به ویزا ندارند و تنها ارائه برگه پذیرش دانشگاه  ( که از طرف این نمایندگی برای دانشحو صادر شده است ) به پلیس فرودگاه قبرس برای ورود به این کشور کافی میباش

 

 • آیا طرح دانشجوی بورسیه و انتقالی در این دانشگاه وجود دارد؟

بورسیه تحصیل در قبرس
بورسیه ویزای تحصیلی قبرس

دانشگاه مدیترانه شرقی با هدف ارائه فرصت تحصیلی به دانشجویان در موسسات مختلف، با همکاری موسسات برجسته جهان، برنامه ها و طرح های متعدد انتقالی ایجاد کرده است. دانشجویانی که در این طرح ها شرکت می کنند، برای یک ترم به عنوان مهمان، فرصت تحصیل در یک مؤسسه را دارند و درجات علمی که در این موسسات به دست می آورند، به دانشگاه مدیترانه شرقی منتقل می شود. موسسات آموزشی که در این طرح ما را همراهی می کنند، در آمریکا دانشگاه ایالتی کانتیکات مرکزی، دانشگاه ایالتی لانگ بیچ کالیفرنیا، دانشگاه ایالتی سن دی یگو و دانشگاه ایالتی لوییزانا است. دیگر دانشگاه ها در کانادا، آلمان، کره، ایتالیا، قزاقستان و دانمارک هستند. شکی نیست که دانشجویان انتقالی در مدت اشتغال به تحصیل در دانشگاه  تجربیات زیادی بدست می آورند.

 • در این دانشگاه برنامه ای برای ترم تابستانی ارائه می شود؟

بله، هر ساله علاوه بر ارائه دروس در پردیس دانشگاه، بعد از ظهرها باشگاه هایی برای تقویت مهارت زبان شرکت کنندگان برگزار می شود. در کنار آن، دانشجویان می توانند به صورت شبانه روزی در فعالیتهای فرهنگی، هنری و ورزشی و حتی سفرهای کوتاه مدت نیز شرکت کنند. پردیس اصلی به فاصله 5 دقیقه رانندگی از مجتمع تفریحی و خصوصی دانشگاه که بیچ کلوب نامیده می شود، قرار دارد؛ این کلوب در ساحل دریا منظره زیبایی از دریای مدیترانه را به شما هدیه می کند. دانشگاه مدیترانه شرقی، مرکز علمی فرهنگی و آموزشی است که در قبرس شمالی قرار گرفته، از شهرت جهانی برخوردار است و از جمله بهترین دانشگاه های جهان به شمار می رود.

 • آیا این دانشگاه طرحی برای راهنمایی دانشجویان جدید خود دارد؟

بله، دانشگاه مدیترانه شرقی به خوبی به اهمیت راهنمایی دانشجویان جدید برای دریافت ویزای تحصیلی قبرس و پایه گذاری آنچه به دنبالش هستند، واقف است. بدون این راهنمایی دانشجو احساس راحتی نخواهد داشت و مرحله استعدادیابی او زمان بیشتری می برد.

دست یابی به انسجام شخصی و اجتماعی دانشجویان ما، هدف اصلی طرح راهنمایی است. این برنامه برای اطلاع رسانی دانشجویان در مورد ارزش ها، هنجارهای رفتاری، خدمات حمایتی و آشنایی بهتر با دیگر دانشجویان جدید الورود و مشغول به تحصیل، دانشکده و کارکنان آن است. به همین جهت، جشن ها، سمینارها و اردوهایی برای دست یابی به این هدف طراحی شده اند.

 • تاریخ های مهم دوره های تحصیلی دانشگاه قبرس چه زمانی هستند؟

اساسا در هر ترم، تاریخ های بسیار مهمی وجود دارد که باید قبل از ترم و طی آن اطلاع داشته باشید؛ از جمله تاریخ ثبت نام، زمان شروع کلاس ها، زمان ارزیابی زبان انگلیسی ( برای برخی دانشجویان)، آخرین روز حذف و اضافه، تعطیلات رسمی و برنامه امتحانی. این موارد برای برنامه ریزی و زمانبندی فعالیت های دانشجو بسیار کاربردی است. دانشگاه همه سال تقویمی را تحت عنوان تقویم دانشگاهی در سایت خود قرار میدهد که دانشجویان می توانند از آن استفاده کنند.

تقویم دانشگاهی برای متقاضیان ویزای تحصیلی قبرس 

 

 

سوال یا نظر خود را بنویسید

Your email address will not be published.

Call Now Buttonتماس جهت مشاوره رایگان