نحوه انتقال پول از ایران به قبرس

0
[تعداد: 5    میانگین: 4.4/5]

انتقال پول از ایران به قبرس

دانشجویانی که به تحصیل در قبرس مشغول هستند برای تامین هزینه های زندگی و شهریه دانشگاه خود نیاز به انتقال پول توسط خانواده هایشان دارند. واحد پولی کشور قبرس لیر ترکیه می باشد و شهریه دانشگاه بر حسب دلار از دانشجو دریافت می شود. یکی از دغدغه ها و مشکلات خانواده هایی که فرزندانشان در خارج از کشور به تحصیل می پردازند انتقال پول برای تامین مخارج و شهریه دانشگاه می باشد. این کار مشکلات و سختی های فراوانی دارد، معمولا اینگونه افراد پول را از طریق صرافی ها به حساب بانکی فرزندانشان واریز می کنند و در این میان صرافی ها مبلغی را به عنوان کارمزد از فرستنده پول دریافت می کنند.

پولی که در این روش توسط صرافی ها واریز می شود به حساب بانکی موجود در قبرس که به نام دانشجو است منتقل می شود، البته برای استفاده از این روش دانشجو حتما بایستی در یکی از بانک های قبرس حساب بانکی دلاری و یا لیر داشته باشد. برای افتتاح حساب بانکی در کشور قبرس می توانید قسمت چگونگی افتتاح حساب بانکی در قبرس را مطالعه کنید. البته کارت های دانشجویی دانشگاه قبرس نیز مجهز به حساب بانکی می باشند از طرف کوپ بانک ( یکی از بانک های معتبر قبرس شمالی که تمامی شهریه های دانشگاه EMU قبرس توسط این بانک دریافت میگردد )  اما متاسفانه به شبکه بین المللی متصل نبوده و نمی توان از ایران به این حساب ها پول واریز نمود. اگر،دانشجو حساب بانکی داشته باشد، صرافی داخل ایران پول را از طریق شماره IBAN کارت بانکی دانشجو به حساب او واریز می کند.

متقاضیان تحصیل در قبرس از این بابت مشکلی ندارند زیرا در داخل محوطه دانشگاه EMU تعداد دو عدد صرافی وجود دارد که هر دو آنها ایرانی می باشند و این امتیاز بزرگی برای دانشجویان ایرانی در قبرس می باشد. خانواده های دانشجویان می توانند به راحتی پول مورد نظر خود را به حساب بانکی فرزندشان در ایران واریز کنند تا دانشجو به وسیله کارت بانکی ایرانی خود پول را برداشت کند زیرا هر این صرافی ها دارای دستگاه POS متصل به شبکه بانکی ایران هستند. مزیت این روش این است که نیازی به مراجعه خانواده دانشجو به صرافی نبوده و هیچ گونه هزینه ای بابت کارمز انتقال پول از ایران به قبرس پرداخت نمی شود و همچنین مزیت دیگر این روش این است که به علت راحتی انتقال پول از ایران به قبرس توسط این روش خانواده ها مجبور به انتقال پول در حجم بالا نبوده و می توانند پول را در روزهای مختلف هفته و در حجم کم به قبرس ارسال کنند.

صرافی های ایرانی در دانشگاه Emu قبرس

صرافی گریفین که اولین صرافی موجود در دانشگاه مدیترانه شرقی قبرس می باشد و خانواده دانشجویانی که به تحصیل در قبرس مشغول هستند سال هاست به وسیله این صرافی پول را از ایران به فرزندانشان در قبرس ارسال می کنند. این صرافی در ناحیه مرکزی دانشگاه EMU قبرس و روبروی خوابگاه دانشجویی آلفام ویستا قرار دارد. صرافی گریفین توسط فردی آقای علی نیرمی مدیریت می شود.

برای انتقال پول از ایران خانواده ها می توانند به دوصورت اینکار را انجام دهند، راه اول واریز کردن پول به حساب ایرانی و یا شماره کارت صرافی گریفین و یا انتقال پول به شماره کارت فرزندشان که راه دوم بسیار ساده تر و سریعتر می باشد. لازم به ذکر است که دلارو یا لیر به نرخ حواله به دانشجو فروخته خواهد شد که مبلغی ناچیز بوده و از کارمزد دریافتی توسط صرافی های داخل ایران بسیار ارزان تر خواهد بود.

صرافی راد، صرافی ایرانی دیگری است که در داخل دانشگاه EMU مشغول به فعالیت می باشد و مزیت این صرافی این است که حتی درروزهای تعطیل هفته نیز به دانشجویانی که به تحصیل در قبرس مشغول هستند ارائه خدمات می کند. صرافی راد در قسمت پایانی خوابگاه های دانشگاه مدیترانه شرقی قبرس قرار و روبروی خوابگاه پرایم قرار دارد. صرافی راد وسط آقای آیدین راد اداره میشود و دانشجویان از این صرافی رضایت کامل دارند.

در دانشگاه قبرس برخی افراد سودجو برای کسب درآمد بصورت سیار و بدون داشتن شرکت و محل کسب و کار معتبر و به صورت سیار و تلفنی اقدام به خدمات انتقال پول می کنند. اکیدا توصیه می شود به چنین افرادی اعتماد نکنید زیرا ممکن است دچار مشکلاتی همچون دلار و یا لیر تقلبی شوید و در خوش بینانه ترین حالت از شما هزینه کارمزد انتقال پول دریافت خواهند کرد که به ضرر دانشجو تمام خواهد شد.

سوال یا نظر خود را بنویسید

Your email address will not be published.

Call Now Buttonتماس جهت مشاوره رایگان