قبرس

0
[تعداد: 1    میانگین: 5/5]

قبرسقبرس (به زبان یونانی Κύπρος ، به زبان ترکی Kıbrıs ،) جزیره ای در دریای مدیترانه ، جنوب ترکیه است. پس از سیسیل و ساردینیا ، قبرس سومین جزیره بزرگ در دریای مدیترانه است. اگرچه این جزیره از نظر جغرافیایی در آسیا است ، اما از نظر سیاسی یک کشور اروپایی است و عضو اتحادیه اروپا است.

از آنجا که قبرس به دو قسمت شمالی و جنوبی تقسیم بندی شده است و  این دو منطقه از نظر مسافر تقریباً جدا از هم هستند ، در این مقاله این دو منطقه را جدا از هم مود تحلیل و بررسی قرار داده ایم. اگر قصد تحصیل در قبرس را دارید با کارشناسان ما تماس بگیرید.

تاریخچه قبرس

قبرس استقلال خود را از پادشاهی بریتانیا در سال 1960 به دست آورد. در سال 1974 ، با نتیجه نهایی کنترل شمال و شرقی 40٪ از جزیره توسط ترکیه. در سال 1983 ، منطقه تحت کنترل ترکیه استقلال را جمهوری جمهوری قبرس شمالی اعلام کرد. تاکنون فقط ترکیه TRNC را به رسمیت می شناسد ، در حالی که همه دولت های دیگر و سازمان ملل متحد فقط دولت جمهوری قبرس را در کل جزیره می شناسند. سازمان ملل متحد یک نیروی صلح طلب و یک منطقه حاشیه باریک بین دو گروه قومی قبرس را اداره می کند. خوشبختانه ، خصومت های باز مدتی وجود ندارد ، زیرا دو طرف (اکنون با افزایش مشارکت اتحادیه اروپا) به تدریج به سمت اتحاد نوعی می روند.

زبان مردم قبرس

زبانهای رسمی قبرس یونانی و ترکی است. تقریباً به طور انحصاری به زبان یونانی در جنوب و ترکی در شمال صحبت می شود. انگلیسی به طور گسترده ای توسط افراد محلی در همه سنین و درجات مختلف تسلط صحبت می شود – بخشی از آن به دلیل قانون قبلی انگلیس و تا حدی به دلیل صنعت گردشگری. انگلیسی در شمال کمتر صحبت می شود. با این حال ، فرد در یک بخش روستایی در هر دو بخش از جزیره به ویژه در شمال با اکثر یونانیان یونانی و ترکی ها روبرو خواهد شد و بیشتر آنها سالخورده هستند. سایر زبانهای رایج که در این جزیره صحبت می شود روسی ، فرانسوی و آلمانی است.

سیستم حمل و نقل قبرس

حمل و نقل عمومی در قبرس با تمام اتوبوس های جدید در نیکوزیا بازسازی شده است. هنوز اکثر قبرس ها رانندگی می کنند. در قبرس سیستم حمل و نقل راه آهن وجود ندارد.

سیستم حمل و نقل اتوبوس

یک شبکه جامع از مسیرهای اتوبوس در سراسر قبرس وجود دارد. برای برنامه ریزی سفر خود با استفاده از اتوبوس در قبرس از اتوبوس استفاده کنید.

اپراتورهای اتوبوس:

 • لفکوشا
 • لمسوس
 • پافوس
 • لارناکا
 • آموچوستوس
 • فاماگوستا
 • گیرنه
 • مسیرهای بین شهری

سیستم حمل و نقل تاکسی

خدمات اتوبوس ها هر نیم ساعت و از ساعت 06:00 یا 07:00 صبح اجرا می شوند ، اما ساعت 17 یا 18:00 به صورت کامل خاتمه می یابد. این برنامه ها در زمانی که برنامه محدودی دارند ، بسیار ارزشمند هستند و هر روز تعداد اتوبوس های معدودی وجود دارد. می توانید تاکسی را انتخاب کنید تا در هر کجا و در هر زمانی و در هر مکانی که شما خواستید حضور یابد.

کرایه اتومبیل در قبرس

کرایه اتومبیل ساده ترین (اما گران ترین) راه برای دور زدن در جزیره است. قبرس ها مطابق با اکثر اقدامات مشترک المنافع در سمت چپ جاده رانندگی می کنند.برای آشنایی بیشتر با کرایه خودرو در قبرس میتوانید به قسمت مربوط به آن در همین سایت مراجعه کنید.

 

آب و هوای قبرس

قبرس از آب و هوای شدید مدیترانه ای برخوردار است و تابستان های خشک طولانی از اواسط ماه مه تا اواسط اکتبر و زمستان های معتدل از دسامبر تا فوریه که با فصول کوتاه پاییز و بهار از هم جدا می شوند. تابستان فصلی از درجه حرارت بالا با آسمان بدون ابر است اما نسیم دریا فضای دلپذیری را در مناطق ساحلی ایجاد می کند. رگبارهای رعد و برق جدا شده عمدتاً در کوهستان در اوایل ظهرها امکان پذیر است.

زمستانها با بارش باران و برف در کوههای Troodos (معمولاً قبل از کریسمس شروع می شوند) معتدل هستند. این جزیره از آفتاب فراوان برخوردار است ، و حتی در ماه دسامبر و ژانویه ، به طور متوسط شش ساعت آفتاب روشن در روز وجود دارد ، در حالی که در طول شش ماه تابستان ، به طور متوسط 11.5 ساعت آفتاب روشن در روز وجود دارد.

متوسط آب و هوای قبرسمناطق قبرس

برس به 6 منطقه اداری تقسیم شده است که هر کدام برای سرمایه اداری خود نامگذاری شده اند. از سال 1974 ، کل ولسوالی کرنیا ، بیشتر ناحیه فاماگوستا و بخش شمالی ولسوالی نیکوزیا توسط نیروهای ترکیه اشغال شده است. جامعه قبرس ترکیه این مناطق را اداره می کند. جمهوری قبرس مناطق زیر را اداره می کند:

 • منطقه فاماگوستا
 • منطقه لارناکا
 • منطقه لیماسول
 • منطقه نیکوزیا
 • منطقه پافوس

بریتانیا دو منطقه کوچک خارج از کشور را در منطقه جمهوری قبرس به نام های اکروتیری و Dhekelia ، که از چند بخش روستا و دو پایگاه نظامی تشکیل شده است ، اداره میکند.

امنیت قبرس

قبرس برای داشتن مکانی امن و دوستانه از شهرت بسیار خوبی برخوردار است. شما می توانید به این ترتیب ادامه دهید. چند احتیاط اساسی می تواند برای محافظت از وسایل شما کافی باشد. جنایات در قبرس ، از نظر مقایسه ای ، در سطح بسیار پایینی است. نیروی پلیس همیشه آماده ارائه هرگونه کمک به افرادی است که به کمک نیاز دارند. شماره های تلفن زیر را برای بخش های مختلف پلیس شماره گیری کنید:

 •  در مواقع اضطراری: 112.
 • -برای شکایات: 1460
 •  برای اطلاعات مربوط به داروها: 1498 (واحد اجرای قانون مبارزه با مواد مخدر)

اطلاعات مفید قبرس

واحد پول قبرس

در قبرس ، در واقع قسمت جنوب و شمال این منطقه دو ارز متفاوت استفاده میکنند. قسمت جنوب یورو و قسمت شمالی لیر ترکیه. پوند قبرس در تاریخ 1 ژانویه 2008 با یورو به عنوان ارز رسمی جمهوری قبرس جایگزین شد و جمهوری خودخوانده ترکیه قبرس شمالی از لیر ترکیه به عنوان ارز خود استفاده کرد و هنوز هم رسماً از آن استفاده می کند.

ویزای قبرس

در صورت مسافرت به قبرس به دلایل دیگری غیر از مهاجرت ، ممکن است به ویزای مسافرتی احتیاج داشته باشید واگر چنانچه تصمیم دارید بازدید شما از کمتر از سه ماه به طول انجامد. ویزای مسافرتی شما را قادر می سازد به طور مداوم به قبرس سفر کنید یا چندین بار از آن بازدید کنید. با این وجود ، کل بازدیدهای شما نباید از سه ماه تجاوز کند. اگر در مورد وضعیت ویزای خود مطمئن نیستید ، حتما با مشاوران موسسه حقوقی دادمهر عدالت تماس بگیرید.

فرودگاه های قبرس

فرودگاه بین المللی لارناکا دروازه اصلی بین المللی قبرس و بزرگترین فرودگاه تجاری این کشور است و دیگری فرودگاه بین المللی پافوس در ساحل جنوب غربی این جزیره. در 4 کیلومتری جنوب غربی لارناکا واقع شده است. البته اگر قصد سفر به کشور قبرس شمالی را داشته باشید فرودگاه مقصد شما فرودگاه ارجان خواهد بود.

 

 

 

 

سوال یا نظر خود را بنویسید

Your email address will not be published.

Call Now Buttonتماس جهت مشاوره رایگان