سوالات متداول تحصیل در قبرس

Frequently Asked Questions About North Cyprus

سوالات متداول تحصیل در قبرس

طبق تجربه چندین ساله موسسه در مورد متقاضیان تحصیل در قبرس، سوالاتی که معمولا افراد از ما میپرسند را د قالب مطلبی تحت عنوان سوالات متداول تحصیل در قبرس آماده سازی کردیم تا به راحتی بتوانید به پاسخ سوالات خود برسید. 

1- آیا زندگی در کشور قبرس گران است؟

یکی از سوالات متداولی که در مورد تحصیل در قبرس پرسیده میشود، مربوط به هزینه های زندگی در این کشور است که در واقع مهمترین دغدغه دانشجویان و خانواده های آنها میباشد، در این مورد باید گفت : هزینه تحصیل در قبرس و زندگی به سبک دانشجویی در این کشور فرق چندانی با کشور ترکیه ندارد. بین دانشجویی که در این کشور زندگی میکند و  فردی که به عنوان توریست و گردشگری در قبرس حضور دارد، تفاوت های بسیاری وجود دارد. و این واضح و مشخص است که خرج و هزینه سفر توریستی بسیار گران تر است.

2- آیا از کشورهای دیگر دانشجو برای تحصیل به کشور قبرس می آید؟

بله 100% ، در قبرس از 90 کشور مختلف دانشحو مشغول به تحصیل میباشد که این باعث شده است دانشگاه های قبرس به یک محیط بین المللی تبدیل شوند.

3- ایا هزینه بلیط قبرس گران است؟

هزینه بلیط قبرس گران نیست، زیرا پروازهای کشور قبرس از ترکیه، پرواز داخلی محسوب میشوند. اما باز در فصول مختلف قیمت پروازها متفاوت است، ولی زمان شروع ترم های دانشگاه های قبرس که اواخر تابستان (ترم مهر ماه) و اواخر زمستان (ترم بهمن ماه) میباشند، قیمت بلیط ارزان است.

4- آیا برای تحصیل در قبرس نیاز به ویزا است؟

برای آمدن به قبرس بسته به کشوری که دانشجو در آن زندگی میکند نیاز به اخذ ویزای قبرس است. دانشجویان ایرانی با برگه پذیرشی که توسط دانشگاه های قبرس صادر شده و از طریق موسسه حقوقی دادمهر عدالت در اختیارشان قرار میگیرد میتوانند وارد قبرس شوند و بعد از ثبت نام در دانشگاه قبرس، از طریق اداره مهاجرت قبرس اقدام به اخذ اقامت دانشجویی یا همان ویزای دانسجویی میکنند.

در اینجا به سوالات متداول تحصیل در قبرس پاسخ دادیم اگر شما هم سوالی دارید در زیر این مطلب و در قسمت نظرات بنویسید تا در اسرع وقت پاسخ داده شود.

اگر قصد تحصیل در قبرس را دارید، هم اکنون با ما تماس بگیرید.  موسسه حقوقی دادمهر عدالت نماینده رسمی دانشگاه های قبرس در کشور ایران میباشد. لطفا بابت اخذ پذیرش از دانشگاه های قبرس به افراد سودجو و فرصت طلب هیچگونه هزینه ای پرداخت نکنید. کلیه مراحل اخذ پذیرش شما با بیشترین میزان بورسیه، توسط ما در سریعترین زمان ممکن و بدون دریافت هیچ هزینه ای انجام خواهد شد.

محمدحسین مهرزاد صدقیانی

من محمدحسین مهرزاد صدقیانی هستم. مدیر عامل کارگزاری دانشگاه های قبرس در ایران و دارای مدرک کارشناسی ارشد فناوری اطلاعات از دانشگاه مدیترانه شرقی قبرس.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا