تحصیل پزشکی در قبرس

آشتایی با شرایط تحصیل در رشته پزشکی در دانشگاه های قبرس

0
[تعداد: 5    میانگین: 3.6/5]

تحصیل پزشکی در قبرس

برای تحصیل پزشکی در قبرس کدام دانشگاه بهتر است؟

کشور قبرس شمالی دانشگاه های زیادی دارد که اکثر آنها رشته پزشکی را در لیست رشته های خود دارند. بنابراین برای تحصیل پزشکی در قبرس گزینه های زیادی پیش روی شما قرار دارد که میتواند انتخاب یک دانشگاه از بین چندین دانشگاه را برای شما سخت و دشوار کند. در واقع انتخاب دانشگاه هدف ارتباط مستقیمی با بودجه ای دارد که شما برای تحصیل رشته پزشکی در قبرس در نظر گرفته اید.

موسسه حقوقی دادمهر عدالت به عنوان نماینده رسمی دانشگاه قبرس در ایران و تنها موسسه ای که با تمام دانشگاه های قبرس در ارتباط است، شما را در این امر مهم مشاوره و راهنمایی میکند تا بهترین دانشگاه برای تحصیل پزشکی در قبرس را انتخاب کنید. در زیر لیسه سه دانشگاه برتر قبرس که رشته پزشکی را در لیست رشته های خود دارند را معرفی می کنیم. در ادامه به بررسی هزینه تحصیل پزشکی در قبرس شمالی خواهیم پرداخت.

تحصیل پزشکی در دانشگاه مدیترانه شرقی قبرس

شرایط پذیرش رشته پزشکی EMU ، معدل دیپلم و پیش دانشگاهی بالای 16 میباشد. رشته پزشکی دانشگاه مدیترانه شرقی قبرس رشته است مشترک با یکی از دانشگاه های رتبه برتر کشور ترکیه به نام دانشگاه مارمارا که در شهر استانبول واقع شده است. در واقع دانشجویانی که قصد تحصیل پزشکی در قبرس و در دانشگاه مدیترانه شرقی را دارند باید سه سال اول را به تحصیل در قبرس، و در دانشگاه مدیترانه شرقی مشغول هستند و سپس واحد های عملی را در دانشکده پزشکی دانشگاه مارمارا به تحصیل می پردازند. در پایان مدرکی مشترک از طرف دانشگاه مارمارا و دانشگاه مدیترانه شرقی صادر خواهد شد.

تحصیل پزشکی در دانشگاه مدیترانه شرقی قبرس
تحصیل پزشکی در دانشگاه مدیترانه شرقی قبرس

تحصیل پزشکی در دانشگاه خاور نزدیک قبرس

دانشگاه خاور نزدیک قبرس، از جمله دانشگاه هایی است که برای تحصیل رشته پزشکی بسیار مناسب میباشد. رتبه و رنکینگ این دانشگاه از دانشگاه مدیترانه شرقی پایین تر بوده، اما این دانشگاه سابقه ای دیرینه در تدریس علوم پزشکی دارد.  افرادی که قصد تحصیل پزشکی در این دانشگاه را دارند، تمام دوران تحصیل خود را در قبرس خواهند بود زیرا بیمارستان این دانشگاه امکانات لازم برای اجرای واحدهای عملی این رشته را دارد. اگر قصد تحصیل پزشکی در دانشگاه NEU را دارید می توانید هزینه های این دانشگاه را در ادامه این مطلب مشاهده کنید.

تحصیل پزشکی در دانشگاه خاور نزدیک

تحصیل پزشکی در دانشگاه بین المللی قبرس

دانشگاه بین المللی قبرس، از جمله دانشگاه هایی است که برای تحصیل رشته پزشکی بسیار مناسب میباشد و در واقع ارزان ترین دانشگاه برای تحصیل پزشکی در قبرس میباشد. رتبه و رنکینگ این دانشگاه از دانشگاه مدیترانه شرقی و همچنین دانشگاه خاور نزدیک پایین تر بوده، اما این دانشگاه سابقه ای دیرینه در تدریس علوم پزشکی دارد و خبر خوب این که یکی از معاونان بلندپایه این دانشگاه جناب اقای دکتر هاشم پور ایرانی میباشند.  افرادی که قصد تحصیل پزشکی در این دانشگاه را دارند، تمام دوران تحصیل خود را در قبرس خواهند بود زیرا بیمارستان این دانشگاه امکانات لازم برای اجرای واحدهای عملی این رشته را دارد.اگر قصد تحصیل پزشکی در دانشگاه ciu را دارید می توانید هزینه های این دانشگاه را در ادامه این مطلب مشاهده کنید.

تحصیل پزشکی در CIU دانشگاه

هزینه تحصیل پزشکی در قبرس شمالی

هزینه تحصیل پزشکی در دانشگاه مدیترانه شرقی قبرس هر ترم 10.000 دلار میباشد و هیچگونه بورسیه ای ندارد.
هزینه تحصیل پزشکی در دانشگاه خاور نزدیک قبرس هر ترم 6700 یورو میباشد و امکان استفاده از بورسیه 40% به شرط آنکه معدل دانشجو بالای 15 باشد وجود دارد.
هزینه تحصیل پزشکی در دانشگاه بین المللی قبرس ترمی 6000 یورو میباشد و امکان دریافت بورسیه تحصیل در قبرس وجود دارد.

سوال یا نظر خود را بنویسید

Your email address will not be published.