رشته فیزیوتراپی قبرس

آشنایی با شرایط تحصیل در رشته فیزبوتراپی در دانشگاه های قبرس

تحصیل فیزیوتراپی در قبرستحصیل فیزیوتراپی در قبرس

رشته فیزیوتراپی جزو پر درآمد ترین رشته های دانشگاهی می باشد و در کشور ایران نیز بازار کار بسیار عالی دارد. همین ابر باعث شده است همه ساله دانشجویان بسیاری برای تحصیل فیزیوتراپی در قبرس به این کشور سفر می کنند. رشته فیزیوتراپی در دانشگاه های مختلف کشور قبرس در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا در قبرس موجود میباشد، بنابراین دانشجویان مقطع کارشناسی میتوانند پس از پایان تحصیلات خود برای تحصیل در فوق لیسانس فیزیوتراپی در قبرس اقدام کنند.

شاید این سواال در ذهن شما ایجاد شود که کدامیک از دانشگاه ها برای تحصیل رشته فیزیوتراپی در قبرس بهتر است ؟ در پاسخ باید گفت که رتبه و اعتبار بین المللی دانشگاه های قبرس با هم متفاوت هستند و از طرفی شهریه های دانشگاه ها نیز متفاوت میباشند، بنابراین در ادامه به بررسی دانشگاه ها و شهریه رشته فیزیوتراپی در مقطع کارشناسی در این دانشگاه ها می پردازیم.

هزینه تحصیل فیزیوتراپی در قبرس

طبق تجربه ای که در طی سالیان کسب کرده ایم بیشترین دغدغه متقاضیان تحصیل در رشته فیزیوتراپی، در وحله اول رتبه و رنکینگ دانشگاه و در وحله دوم هزینه تحصیل فیزیوتراپی در قبرس میباشد. که این موارد  را بطور خلاصه در جدول زیر گردآوری می کنیم.

نام دانشگاه شهریه هر ترم دانشگاه
بدون بورسیه بورسیه 50% بورسیه 75%
دانشگاه مدیترانه شرقی 7600 دلار 3800 دلار ندارد
دانشگاه خاور نزدیک 2800 یورو 1400 یورو ندارد
دانشگاه بین المللی قبرس 3500 یورو 1650 یورو 850 یورو

شما میتوانید برای اطلاع از جدیدترین وضعیت هزینه تحصیل فیزیوتراپی در قبرس  و همچنین اخذ پذیرش رایگان با کارشناسان موسسه حقوقی دادمهر عدالت تماس بگیرید تا شما را بطور کامل راهنمایی کنیم.

دانشگاه های مختلف برای تحصیل فیزیوتراپی در قبرس

 • دانشگاه بین المللی قبرس یا همان دانشگاه CIU یکی از دانشگاه هایی است که به تازگی افراد زیادی برای تحصیل به آن مراجعه میکنند. دانشگاه بین المللی قبرس در نزدیکی شهر لفکشا قرار گرفته است. هم اکنون این دانشگاه به دلیل بورسیه بالایی که دارد، بهترین گزینه برای تحصیل فیزیوتراپی در قبرس میباشد.
 • دانشگاه مدیترانه شرقی یا همان دانشگاه EMU بهترین دانشگاه قبرس برای تحصیل رشته فیزیوتراپی میباشد. این دانشگاه به عنوان بهترین دانشگاه قبرس دارای امکانات فراوانی برای علاقه مندان به این رشته میباشد. تحصیل در دانشگاه مدیترانه شرقی به زبان انگلیسی بوده و مدرک صادر شده توسط این دانشگاه در کل اتحادیه اروپا و کشورهای کانادا و آمریکا معتبر میباشد. بنابراین فارغ التحصیلان این دانشگاه میتوانند به راحتی برای کار در کشورهای اروپایی اقدام کنند.
 • دانشگاه خاور نزدیک قبرس یا همان دانشگاه NEU یکی دیگر از بهترین دانشگاه ها برای تحصیل فیزیوتراپی در قبرس میباشد. دانشکده علوم بهداشت این دانشکده امکانات فراوانی دارد. دانشگاه خاور نزدیک در پایتخت قبرس یعنی شعر لفکشا واقع شده است. مدارک صادره از این دانشگاه در کشور ترکیه و کل اتحادیه اروپا مورد تایید است. 

بازار کار رشته فیزیوتراپی در کشور ایران

فارغ التحصیلان رشته فیزیوتراپی می توانند در دانشگاه های، درمانگاه ها و مجتمع های توانبخشی و همچنین حلال اهمر مشغول به کار شون. رشته فیزیوتراپی جزو پر درآمدترین شغل های جهان می باشد که ارتباط بسیار نزدیکی به رشته پزشکی و رشته های ورزشی دارد.البته استخدام شدن تنها راه شاغل شدن فیزیوتراپیست نیست بلکه طبق قوانین جمهوری اسلامی ایران ، فیزیوتراپان می توانند پس از کسب شش سال سابقه کار اقدام به تاسیس مراکز فیزیوتراپی نمایند تا بتوانند به درآمدهای بالاتری دست  یابند.

میزان درآمد فیزیوتراپان در کشورهای جهان

متوسط درآمد متخصصان فیزیوتراپی در کشورهای اروپایی سالانه چیزی درحدود 60 هزار دلار تا 80 هزار دلار می باشد که رقمی بسیار قابل توجه می باشد بطور مثال در کشور آمریکا در آمد سالانه رشته فیزیوتراپی 84 هزار دلار بوده است این میانگین طبق آمار سال 2016 توسط سازمان کار کشور آمریکا اعلام شده است.

اگر قصد تحصیل در قبرس را دارید، هم اکنون با ما تماس بگیرید.  موسسه حقوقی دادمهر عدالت نماینده رسمی دانشگاه های قبرس در کشور ایران میباشد. لطفا بابت اخذ پذیرش از دانشگاه های قبرس به افراد سودجو و فرصت طلب هیچگونه هزینه ای پرداخت نکنید. کلیه مراحل اخذ پذیرش شما با بیشترین میزان بورسیه، توسط ما در سریعترین زمان ممکن و بدون دریافت هیچ هزینه ای انجام خواهد شد.
5 نظرات
 1. مهسا صادقی می گوید

  سلام
  آیا رشته کارشناسی فیزیوتراپی هم در دانشگاه emu دانشجو می پذیرد ؟

  1. Mohammad Hossein Mehrzad Sadaghiani می گوید

   سلام بله اگر قصد تحصیل فیزیوتراپی در دانشگاه مدیترانه شرقی قبرس را دارید میتوانید مدارک خود را برای اخذ پذیرش ارسال کنید.

 2. علی می گوید

  سلام طول دوره های فیزیوتراپی چند ساله هست ارشد و کارشناسی و دکترا؟در کشور قبرس

  1. Mohammad Hossein Mehrzad Sadaghiani می گوید

   با سلام علی عزیز
   طول دوره کارشناسی در قبرس چهار سال – کارشناسی ارشد دو سال و دکترا سه سال میباشد.

 3. Mohammad Hossein Mehrzad Sadaghiani می گوید

  ییی

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.