تحصیل دندانپزشکی در قبرس

تحصیل دندانپزشکی در قبرستحصیل دندانپزشکی در قبرس

اگر قصد تحصیل دندانپزشکی بدون آزمون ورودی را دارید باید گفت گه تحصیل دندانپزشکی در قبرس یکی از بهترین گزینه ها است،هر چهار دانشگاه مطرح قبرس، یعنی دانشگاه مدیترانه شرقی (EMU)، دانشگاه بین المللی قبرس (CIU) ، دانشگاه خاور نزدیک (NEU) و دانشگاه علوم بهداشت قبرس (CHSSU)  دارای دانشکده دندانپزشکی میباشند. شهریه هر کدام از این دانشگاه ها و بورسیه هایی که ارائه میدهند متفاوت است، در ادامه به بررسی آنها می پردازیم. قبل از اینکه شروع به بررسی دانشکده های مختلف دندانپزشکی در قبرس شمالی کنیم،

هزینه تحصیل دندانپزشکی در قبرس شمالی

در جدولی بصورت ساده و مختصر هزینه تحصیل دندانپزشکی در قبرس شمالی و بورسیه دندانپزشکی قبرس در دانشکده های مختلف را ذکر می کنیم. دانشگاه های خوب قبرس برای رشته دندانپزشکی و بورسیه هایی که ارائه میدهند عبارتند از :

دانشگاهشهریه ترم بدون بورسیهبورسیهشهریه ترم با بورسیه
دانشگاه مدیترانه شرقی (EMU)9000 دلار
ندارد
ندارد
دانشگاه بین المللی قبرس (CIU)5500 یورو
%50
2750 یورو
دانشگاه خاور نزدیک (NEU)6298 یورو
%40
3779 یورو

کلیات تحصیل دندانپزشکی در قبرس

زبان تحصیلمدت تحصیلنوع مدرک
انگلیسیپنج سالدکترای دندانپزشکی DDS

دانشگاه دندانپزشکی قبرس مورد تایید ایران

در پاسخ به این سوال که آیا دندانپزشکی قبرس مورد تایید ایران است؟ یا خیر. باید گفت که رشته دندانپزشکی در دانشگاه های قبرس مورد تایید وزارت بهداشت ایران نیست. اما مورد تایید کل دنیا از جمله اتحادیه اروپا، کانادا، آمریکا و ترکیه میباشد. فارغ التحصیلان میتوانند در تمام کشورهای دنیا مشغول به کار شوند. 

نکته مهم! برای اینکه مدرک اخذ شده از دانشگاه دندانپزشکی قبرس مورد تایید ایران قرار بگیرد باید بعد از اتمام تحصیل دندانپرشکی در قبرس،  در یک مقطع بالاتر در دانشگاه مورد تایید وزارت بهداشت ادامه تحصیل دهید و مدرک تخصص اخذ کنید.

دانشگاه های دندانپزشکی قبرس

تحصیل دندانپزشکی در دانشگاه NEU قبرس

دانشکده دندانپزشکی دانشگاه خاور نزدیک قبرس (NEU)، یکی از بهترین گزینه ها برای تحصیل در رشته دندانپزشکی میباشد. دانشکده دندانپزشکی در این دانشگاه، با سابقه ترین و مجهزترین دانشکده دندانپزشکی در کشور قبرس میباشد. در زیر با یک فیلم کوتاه شما را با این دانشکده بیشتر آشنا میکنیم.

دانشگاه خاور نزدیک قبرس، برای متقاضیان رشته دندانپزشکی که معدل آنها بالای 15 باشد، بورسیه 40% ارائه میدهد. اگر قصد اخذ پذیرش از این دانشگاه را دارید، کارشناسان موسسه حقوقی دادمهر عدالت، آماده ارائه راهنمایی های لازم در این زمینه و همچنین اخذ پذیرش بصورت رایگان میباشند. پس بطور خلاصه مطالب بالا در جدول زیر خلاصه میشود.

نام دانشگاهشهریه هر ترمشرط بورسیه 40%شهریه با بورسیه
دانشگاه خاور نزدیک (NEU)5800 یورومعدل بالای 153480 یورو

همچنین جزئیات دروس و کاتالوگ دندانپزشکی دانشگاه خاور نزدیک قبرس (NEU) را میتوانید در لینک های زیر دانلود کنید. لازم به ذکر است در این کاتالوگ ترم بندی مربوط به این دانشگاه نیز آورده شده است.

کاتالوگ دندانپزشکی دانشگاه NEU قبرسمدت دورهنوع مدرک
دانلود کاتالوگپنج ساله
DDS

در ادامه شما را به کمک مستندات با امکانات دانشکده دندان پزشکی دانشگاه NEU قبرس بیشتر آشنا می کنیم. تا کاملا اطمینان پیدا کنید که این دانشگاه یکی از بهترین ها برای علاقمندان به تحصیل در رشته دندان پزشکی میباشد.

دانشکده-دندانپزشکی-NEU

در ادامه تصویری از لابراتوار پیشرفته رادیولوژی دهان و دندان دانشگاه NEU را مشاهده می کنید، که مجهز به پیشرفته ترین دستگاه های رادیولوژی دهان و دندان میباشد. دانشجویان رشته دندانپزشکی این دانشگاه میتوانند در حین تحصیل از تمام امکانات این لابراتور دز جهت افزایش سطح علمی خود استفاده کنند.

لابراتوار-رادیولوژی-دندان-NEU

آزمایشگاه-دندانپزشکی-دانشگاه-خاور-نزدیک

تحصیل دندانپزشکی در دانشگاه مدیترانه شرقی

دانشکده دندانپزشکی دانشگاه مدیترانه شرقی قبرس (ٍEMU)، یکی دیگر از بهترین گزینه ها برای تحصیل دندانپزشکی در قبرس میباشد. دانشکده دندانپزشکی در این دانشگاه، یکی از جدیدترین دانشکده های دندانپزشکی در کشور قبرس میباشد که امکانات بسیار خوبی را برای علاقمندان تحصیل در این رشته فراهم کرده است. در ادامه فیلمی از امکانات و همچنین تصاویری از دانشکده دندانپزشکی این دانشگاه را مشاهده میکنید.

شرایط تحصیل دندانپزشکی در قبرس (دانشگاه EMU)

تحصیل دندانپزشکی در دانشگاه مدیترانه شرقی (EMU)  در قالب یک برنامه آموزشی مشترک و با همکاری دانشکده دندانپزشکی دانشگاه مدیترانه شرقی (EMU) و دانشکده دندانپزشکی دانشگاه علوم بهداشتی (SBU) انجام خواهد شد.

رشته دندانپزشکی توسط دانشگاه EMU در قبرس شمالی در مرحله پیش بالینی (سال اول و دوم) انجام می شود و توسط دانشگاه SBU در یک دوره پنج ساله تکمیل می شود که طی آن مراحل بالینی (3-5 سال) انجام می شود. در استانبول. زبان تحصیل دندانپزشکی در این دانشگاه 30% انگلیسی و 70% ترکی است. در مدتی که دانشجویان در دنشگاه مدیترانه شرقی مشغول به تحصیل هستند، این فرصت را خواهند داشت که زبان ترکی را بیاموزند زیرا برای ارتباط دندانپزشک و بیمار در مرحله بالینی ضروری است.
نام دانشگاهشهریه هر ترممیزان بورسیهشهریه با بورسیه
دانشگاه مدیترانه شرقی (EMU)9000 دلار

دانشکده دندانپزشکی در دانشگاه مدیترانه شرقی عضو اتحادیه دندانپزشکان اروپا میباشد. بنابراین مدارک دانشجویان این دانشکده بعد از فارغ التحصیلی در سطح اروپا بدون آزمون مورد تایید میباشد.

مورد تایید اتحادیه دندانپزشکان اروپااتحادیه دندانپزشکان اروپا

 

اگر قصد تحصیل در قبرس را دارید، هم اکنون با ما تماس بگیرید.  موسسه حقوقی دادمهر عدالت نماینده رسمی دانشگاه های قبرس در کشور ایران میباشد. لطفا بابت اخذ پذیرش از دانشگاه های قبرس به افراد سودجو و فرصت طلب هیچگونه هزینه ای پرداخت نکنید. کلیه مراحل اخذ پذیرش شما با بیشترین میزان بورسیه، توسط ما در سریعترین زمان ممکن و بدون دریافت هیچ هزینه ای انجام خواهد شد.

محمدحسین مهرزاد صدقیانی

من محمدحسین مهرزاد صدقیانی هستم. مدیر عامل کارگزاری دانشگاه های قبرس در ایران و دارای مدرک کارشناسی ارشد فناوری اطلاعات از دانشگاه مدیترانه شرقی قبرس.

‫8 دیدگاه ها

 1. سلام خدمت شما جناب صدقیانی عزیز
  همسر بنده 34 ساله وکارشناسی مترجمی زبان انگلیسی هستند
  *ایشون تمایل دارند که در رشته دندان پزشکی تحصیل کنند, لطف بفرمایید هزینه تحصیل هر ترم +خوردو خوراک+هزینه مسکن برای دونفر(به طور متوسط) چقدر میشه؟
  *ایا امکان پرداخت اقساطی شهریه هست؟ به چه صورت؟
  *ایا بعد از فارغ التحصیل شدن امکان اخذ ویزای کار یا تحصیلی از کشور کانادا ممکن است؟
  *ایا پس از اخذ بورس تحصیلی این امکان وجود دارد که شهریه اقساطی شود؟
  و مهمترین سوال بنده این هست که حین تحصیل اگر باردار بشن امکان داره که مرخصی تحصیلی بگیرن؟ یامشکلی برای ادامه تحصیل ایجاد نمیشه؟

  1. سلام میلاد عزیز
   تمام شرایط تحصیل دندانپزشکی در قبرس در صفحه مربوط به این رشته در وب سایت من موجود است که میتوانی به آن مراجعه کنی، اما حالا که این سوال را اینجا مطرح کرده ای من دو گزینه خوب برای شما معرفی میکنم.
   1- دندانپزشکی دانشگاه علوم بهداشت قبرس به گونه است که شما میتوانید با پرداخت مبلع 16000 یورو بصورت یکجا، تا 5 سال در دانشگاه تحصیل کنی که به نظر من مناسب ترین گزینه برای علاقه مندان به تحصیل دندانپزشکی در قبرس میباشد.
   2- دندانپزشکی دانشگاه بین المللی قبرس که شما میتوانید با دریافت بورسیه 50 درصدی، با شهریه هر ترم 2700 دلار، به تحصیل در رشته دندانپزشکی بپردازید.

 2. سلام خسته نباشید
  بنده فارغ التحصیل رشته دندانپزشکی هستم و می خواستم برای تخصص در قبرس اقدام کنم آیا امکان دارد ،ممنون از راهنمایتون

  1. بله زانیار عزیز میتوانید اقدام کنید. برای اخذ پذیرش دوره تخصصی دندانپزشکی در دانشگاه قبرس با من در تماس باشید.

 3. سلام. من کارشناسی ارشد روانشناسی دارم. مدرک دیپلم من کامپیوتر از هنرستان، هست. الان مشتاقم دندانپزشکی بخونم. با توجه به اینکه ۳۸ ساله هستم، آیا این امکان برای من وجود داره یا نه؟

  1. سلام فروز عزیر، بله برای تحصیل دندانپزشکی در قبرس هیچگونه محدودیت سنی وجود ندارد. دفتر کارگزاری رسمی دانشگاه قبرس در ایران همه ساله تعدا زیادی دانشجو در رده های سنی مختلف پذیرش میکند.

 4. سلام ، ایا مدرک دندانپزشکی دانشگاه بین المللی قبرس مورد تایید وزارت بهداشت ایران هست ؟
  اگر هست آیا باید در ایران یکسال دیگه هم بخونیم تا مورد تایید قرار بگیره و برای اینکار آزمونی گرفته میشه تا مجوز تحصیل تا یکسال دیگه داده بشه ؟

  1. سلام علیرضای عزیز، در تاریخی که این متن را مینویسم یعنی 21 مهر ماه سال 1401، دانشگاه دندانپزشکی قبرس مورد تایید ایران نداریم. اما دانشگاه های قبرس در سطح عالی مورد تایید اتحادیه اروپا، ترکیه و کانادا و آمریکا میباشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا