تحصیل پیراپزشکی در قبرس

بررسی رشته های پیراپزشکی در دانشگاه های قبرس

0 207

تحصیل پیراپزشکی در قبرس

رشته های پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی به خاطر مسایل مختلف، مورد علاقه بسیاری از افراد نمییاشد. به همین خاطر در خیلی از تماس هایی که طی سال ها با موسسه حقوقی دادمهر عدالت گرفته می شود، متقاضیان در مورد شرایط تحصیل در رشته های پیراپزشکی در قبرس از کارشناسان ما سوال میپرسند. به همین خاطر تصمیم گرفتم این مطلب را آماده کنم تا بطور مفصل و کامل در مورد رشته های پیراپزشکی در قبرس صحبت کنیم. 

دانشگاه های کشور قبرس طیف وسیعی از رشته های گروه پیراپزشکی را در مقاطع مختلف تحصیلی اعم از کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا ارائه میدهند که علاقه مندان به تحصیل در قبرس میتوانند از بین آنها رشته مورد علاقه خود را انتخاب کنند. در ابتدای کار و بدون اینکه بحث را طولانی کنیم به بررسی رشته های پیراپزشکی موجود در دانشگاه های کشور قبرس میپردازیم. اگر قصد تحصیل پیراپزشکی در قبرس را دارید میتوانید با کلیک بر روی هر رشته از شرایط پذیرش آن آگاه شوید و یا با کارشناسان موسسه حقوقی دادمهر عدالت تماس بگیرید. در جدول زیر به بررسی رشته های موجود در سه دانشگاه برتر کشور قبرس یعنی دانشگاه مدیترانه شرقی، دانشگاه بین المللی قبرس و دانشگاه خاور نزدیک پرداخته ایم.

هیچ یک از دانشگاه هایی که در جدول زیر آورده شده اند مورد تایید وزارت بهداشت ایران نیستند. اما مورد تایید اتحادیه اروپا، کانادا، آمریکا و ترکیه میباشند و دانشجو میتواند بعد از اتمام دوران تحصیل به منظور کار به کشورهای دیگر مهاجرت کند. بماند که برای بازگشت به ایران و به تایید رساندن مدرک تحصیلی راه های بسیار زیادی وجود دارد.
نام رشته دانشگاه های ارائه کننده رشته
EMU CIU NEU
رشته فیزیوتراپی در قبرس دارد دارد دارد
رشته پرستاری در قبرس دارد دارد دارد
رشته تغذیه در قبرس دارد دارد دارد
رشته شنوایی سنجی در قبرس ندارد ندارد دارد

 

سوال یا نظر خود را بنویسید

آدرس ایمیل شما بصورت محرمانه نزد ما باقی خواهد ماند.