بهترین دانشگاه قبرس شمالی

The Best University of Cyprus

0 718

بهترین دانشگاه قبرس شمالی

کشور قبرس ، کشوری است که همه ساله دانشجویان زیادی برای ادامه تحصیل در قبرس به این کشور مهاجرت می کنند. همین امر باعث شده است که کشور قبرس شمالی به کشوری دانشجویی تبدیل شود. در این کشور دانشگاه های بزرگ و کوچک متعددی وجود دارد که شاید تعداد آنها به بیش از 20 دانشگاه برسد بنابراین انتخاب بهترین دانشگاه قبرس برای تحصیل امری تخصصی است که نیاز به پرسش از مراجع با تجربه و کاردان دارد. در این نوشته به بررسی دانشگاه های مناسب برای تحصیل در قبرس می پردازیم.

علت تبدیل شدن کشور قبرس شمالی به کشوری دانشجویی کم جمعیت بودن ، امنیت بالا، نزدیک بودن فاصله شهرها و همچنین نداشتن مشکل ویزا برای ایرانیان و همچنین نکته مهم برای ایرانیان که قصد تحصیل در قبرس دارند این است که کشور قبرس دارای  دانشگاه های مناسب است که مورد تایید وزارت بهداشت و علوم ایران می باشند. قبرس شمالی دارای سه شهر لفکشا ( پایتخت کشور قبرس شمالی )، فاماگوستا و گیرنه می باشد هر شهر دارای دانشگاه های مهمی می باشد که نسبت به دیگر دانشگاه ها رتبه برتری داشته و پرطرفدارتر می باشند.

نام بهترین دانشگاه قبرس شمالی چیست؟

دانشگاه مدیترانه شرقی قبرس که در شهر فاماگوستا قرار دارد و تمامی رشته های آن تا مقطع دکترا  در درجه ممتاز مورد تایید وزارت علوم و بهداشت ایران  می باشند، به عنوان بهترین دانشگاه قبرس شمالی شناخته میشود. این دانشگاه نیمه دولتی بوده و برترین، بزرگترین و همچنین پرطرفدارترین دانشگاه قبرس شمالی می باشد که از 90 ملیت مختلف در آن دانشجویان در رشته ها و مقاطع تحصیلی مختلف مشغول به تحصیل هستند. زبان تحصیل در این دانشگاه به زبان انگلیسی و ترکی استانبولی می باشد. اما طبق استانداردهای بین المللی تنها مدارکی که به زبان انگلیسی اخذ شده اند مورد تایید وزارت بهداشت و علوم می باشند. بنابراین متقاضیانی که مایل به تحصیل در دانشگاه مدیترانه شرقی قبرس می باشند بایستی زبان تحصیل انگلیسی را انتخاب کنند. این دانشگاه آزمون ورودی تخصصی نداشته و از متقاضیان پس از اخذ پذیرش تنها آزمون ورودی زبان انگلیسی گرفته می شود که اگر در این آزمون نمره حداقل را کسب نکنند بایستی چند واحد را بنابه تشخیص دانشگاه به عنوان پیش نیاز زبان انگلیسی بگذرانند. برای آشنایی با شرایط پذیرش و رشته ها این دانشگاه بهتر است با شماره تلفن های درج شده در بالای این سایت تماس گرفته و از کارشناسان تحصیل در قبرس مشاوره رایگان دریافت کنید. آدرس لینک خبر دانشگاه مدیترانه شرقی.

دانشگاه خاور نزدیک NEU در شهر لفکشا پایتخت قبرس شمالی قرار دارد و تمامی رشته های آن تا مقطع فوق لیسانس مورد تایید وزارت علوم ایران می باشد، متقاضیان تحصیل در قبرس از کارشناسان ما در مورد تحصیل دندانپزشکی در قبرس این دانشگاه از ما سوال می کنند، باید عرض شود که این رشته فعلا مورد تایید وزارت بهداشت نبوده اما مسئولان دانشگاه در حال مذاکره برای تایید این رشته می باشند.

دانشگاه بین المللی قبرس که در شهر گیرنه قرار دارد دانشبهترین گاه بسیار کوچکی است که تعداد دانشجوی اندکی دارد، زبان تحصیل در این دانشگاه به زبان انگلیسی میاشد و مدارک آن مورد تایید وزارت بهداشت و علوم ایران نمی باشد.

بنابراین بهترین دانشگاه قبرس،از نظر رتبه و رنکینگ دانشگاه مدیترانه شرقی EMU قبرس میباشد که همه ساله در دو ترم مهر و بهمن اقدام به پذیرش دانشجو در مقاطع تحصیلی مختلف می نماید. برای آشنایی با شرایط و پذیرش و دریافت مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید.

سوال یا نظر خود را بنویسید

آدرس ایمیل شما بصورت محرمانه نزد ما باقی خواهد ماند.