استخدام در قبرس

استخدام در قبرس

بیشتر متقاضیانی که قصد تحصیل در قبرس را دارند این سوال را می پرسند که آیا امکان استخدام در قبرس وجود دارد یا خیر. همین امر باعث شد تا تصمیم به نوشتن این متن در مورد استخدام در قبرس کنم. قبرس کشوری است توریستی و دانشجویی که بیشتر درآمد و بودجه کشور از راه توریست و دانشجویانی که برای تحصیل ، دانشگاه های قبرس را انتخاب نموده اند تامین می شود. به علت جزیره ای بودن کشور قبرس و کمبود منابع انرژی در این کشور تعداد کارخانه ها در آن بسیار محدود است و در واقع بیشتر نیازهای مردم کشور قبرس شمالی از ترکیه و اروپا وارد می شود. بنابراین شغل اکثر مردم این کشور در زمینه توریستی و ارائه خدمات به مسافران و دانشجویان مشغول به تحصیل در قبرس می باشد.

میزان حداقل حقوق ماهیانه در قبرس

طبق قانون اداره کار قبرس، حداقل حقوق ماهیانه یک فرد که یک شغل تمام وقت دارد، 1700 لیر ترکیه به علاوه حق بیمه می باشد. اما دانشجویانی که در قبرس تحصیل می کنند امکان کار به صورت تمام وقت را ندارند. دانشجویان مشغول به تحصیل در قبرس می توانند به صورت پاره وقت در دانشگاه و یا فروشگاه های داخل شهر به کار مشغول شوند. اما امکان کار تمام وقت برای دانشجویان فراهم نیست و علت آن ممنوع بودن کار تمام وقت برای دانشجویان می باشد و کارفرمایی که دانشجو را به صورت تمام وقت به کار گیرد، از طرف اداره کار این کشور متحمل جریمه می شود. البته بدیهی است که دانشجو به علت تداخل ساعات کلاس با ساعت کار امکان استخدام در شغل تمام وقت را ندارد.

بهترین نوع استخدام برای دانشجویان ، استخدام به عنوان استادیار در دانشگاه می باشد که این شغل فقط برای دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد و دکترا فراهم می باشد و در آمد آن چیزی در حدود 1200 تا 1500 لیر ترکیه متفاوت است. علاوه براین نوع استخدام دانشجویان می توانند در فروشگاه ها و یا رستوران های داخل شهر به کار پاره وقت مشغول شوند و با در آمد اخذ شده از این راه قسمتی از مخارج خود را تامین کنند.

چنانچه قصد استخدام در قبرس در کنار تحصیل در قبرس را دارید و پذیرش خود را از این سامانه دریافت کرده اید ، کارشناسان ما می توانند شما را ر این زمینه یاری کنند.

اگر قصد تحصیل در قبرس را دارید، هم اکنون با ما تماس بگیرید.  موسسه حقوقی دادمهر عدالت نماینده رسمی دانشگاه های قبرس در کشور ایران میباشد. لطفا بابت اخذ پذیرش از دانشگاه های قبرس به افراد سودجو و فرصت طلب هیچگونه هزینه ای پرداخت نکنید. کلیه مراحل اخذ پذیرش شما با بیشترین میزان بورسیه، توسط ما در سریعترین زمان ممکن و بدون دریافت هیچ هزینه ای انجام خواهد شد.
2 نظرات
 1. safiyari می گوید

  با عرض سلام و احترام
  بیزحمت بفرمایید من چطوری برای استخدام در قبرس بعنوان مهندس عمران ( سابقه کاری بالا) اقدام نمایم.
  با سپاس
  صفی یاری

  1. محمدحسین مهرزادصدقیانی می گوید

   سلام آقای صفی یاری لطفا در این مورد با شماره مندرج در سایت تماس بگیرید تا در زمینه کار در قبرس برای شما راهنمایی های لازم انجام شود

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.