تحصیل در استرالیا | بررسی شرایط تحصیل در استرالیا در سال 2021

0 95

تحصیل در استرالیاتحصیل در استرالیا و بررسی آن

فرصت­های تحصیل در استرالیا، پیشنهادی عالی برای سال 2021 است. این کشور به عنوان مقصدی با آب و هوای دل­انگیز، زندگی آرام و فرصت­های متنوع ورزشی و تفریحی مشهور است. آیا می­دانید که استرالیا سومین مقصد محبوب جهان برای تحصیل در خارج از کشور است؟ یا اینکه دانشگاه­های استرالیا به دلیل کیفیت تحقیق و آموزش خود در سطح بین المللی مشهور هستند؟

با تحصیل در استرالیا شما به عنوان یک دانشجوی کارشناسی یا تحصیلات تکمیلی بین المللی این فرصت را خواهید داشت که یکی از جذاب­ترین مقاصد گردشگری جهان را تجربه کنید و از فرصت­های آموزشی منحصر به فرد دانشگاه­های خود استفاده کنید. در اینجا برخی از دلایل قانع کننده برای انتخاب تحصیل در استرالیا ذکر شده است:

شهرت در سطح جهانی – هشت دانشگاه استرالیا در میان 150 دانشگاه برتر جهان وجود دارد که نشان دهنده برتری علمی این کشور است.

چشم انداز بین المللی – بیش از 380،000 دانشجوی بین­المللی در این کشور مشغول به تحصیل هستند!

آب و هوای خارق العاده و کیفیت زندگی – استرالیا همراه با تابش آفتاب دلپذیر در طول سال، از موقعیتی عالی به عنوان یکی از امن­ترین و با ثبات­ترین کشورهای جهان برخوردار است.

فرصت­های منحصر به فرد تحقیقاتی – اقیانوس­ها و سواحل استرالیا به عنوان بهشت ​​موج سواران مشهور است، اما آنها همچنین پتانسیل بی­نظیری را برای تحقیقات علوم محیطی ارائه می­دهند.

برنامه­های شناخته شده بین المللی – با استفاده از سیستم مدرک انگلیسی، مدارک کارشناسی و کارشناسی ارشد تحصیل در استرالیا در سراسر جهان، مورد احترام هستند.

تحصیل در استرالیا در مدارس

کشور استرالیا دوره دبستان یونسکو را تصویب کرده است که به طور کلی تحصیلات کودک را از قبل از سال اول پوشش می­دهد و با سال 6 به پایان می­رسد. بیشترین اتخاذ هفت سال؛ به استثنای استرالیای جنوبی، جایی که دانش­آموزان با سال 7 به پایان می­رسانند، و دوره مدرسه ابتدایی را هشت سال می­گذرانند. مدارس ابتدایی بر توسعه سواد اساسی، مهارت­های عددی و اجتماعی تأکید دارند و دانش بنیادی را در مورد جهان پیرامون به کودکان ارائه می­دهند.

مدارس متوسطه که کالج­ یا کالج­های متوسطه اول، متوسطه یا ارشد نیز نامیده می­شوند، در هر ایالت و قلمرو استرالیا متفاوت است، اما به طور کلی، طول مدت آنها از سال 7 تا سال 10 (دوره اجباری آموزش) و بعد از آن تا سال 12 می­باشند.

در اکثر ایالت­ها و سرزمین­های استرالیا، مدارس راهنمایی نسبتا غیر معمول است. دانش­آموزان از دبستان به دبیرستان پیشرفت می­کنند. به عنوان جایگزینی برای مدل دوره راهنمایی، برخی از مدارس متوسطه نمرات خود را به “دوره متوسطه اول” (سالهای 7، 8، 9 و 10) و “دوره متوسطه ارشد” (سالهای 11 و 12) تقسیم کرده­اند. بعضی از آنها دارای سه سطح “سطح اول” (سالهای 7 و 8)، “متوسط” (سال­های 9 و 10) و “بزرگتر” (سال­های 11 و 12) هستند.

در ژوئن 2006، دولت سرزمین شمالی یک سیستم سه رده­ای را ارائه داد که شامل مدارس راهنمایی برای سال 7 تا سال 9 (سن تقریبی 13-15 سال) و دبیرستان برای سال 10 تا سال 12 (سن تقریبی 16-18 سال) است.

مدارس ترکیبی و مرکزی

در استرالیا مدارس ترکیبی به مدارسی گفته می­شود که ترکیبی از دو سال ابتدایی و متوسطه کلاس داشته باشند. این مدارس ممکن است در مناطق شهری، منطقه­ای یا روستایی واقع شوند و می­توانند مدارس دولتی یا غیر دولتی باشند. از سال 2019 تقریبا 500 مدرسه دولتی ترکیبی برای تحصیل در استرالیا وجود داشت.

مدارس مرکزی عمدتا، اما نه منحصرا، مدارس دولتی واقع در یک منطقه روستایی هستند که تحصیلات ابتدایی و متوسطه را برای دانش آموزان ارائه می­دهند که معمولا در سال 10 به پایان می­رسند. از سال 2019، 62 مدرسه مرکزی برای تحصیل در استرالیا وجود داشت. در استرالیای غربی، اصطلاح دبیرستان منطقه­ای مترادف با مدرسه مرکزی است.

تحصیل در استرالیا در مقطع کارشناسی

مدارک سطح 7 تحصیل در استرالیا، مدارک درجه­ استانداردی هستند که در سراسر جهان به عنوان “درجه کارشناسی” شناخته می­شوند. در استرالیا، بسته به دانشگاه و مدرکی که دنبال می­کنید، میانگین زمان مورد نیاز برای تکمیل درجه لیسانس از سه تا چهار سال است. بیشتر رشته­هایی که به هر نوع تحقیق نیاز دارند، مواردی است که معمولا چهار سال به طول می­انجامد.

در اینجا برخی از رشته­های آموزشی برای تحصیل در استرالیا وجود دارد که می­توانید در زمان اقامت در این کشور، مدرک لیسانس خود را، در آنها دریافت کنید.

 • انسان­شناسی و باستان­شناسی
 • تاریخ کلاسیک
 • علوم اجتماعی (جامعه شناسی، روانشناسی و غیره)
 • علوم کامپیوتر
 • تجارت (اقتصاد، مدیریت)
 • قانون
 • رشته­های پزشکی / رشته­های پیراپزشکی
 • موسیقی و هنر
 • فلسفه و سایر رشته­های مشابه
 • انگلیسی (ادبیات و غیره)
 • الهیات و دین
 • رشته­های STEM علوم (علوم زمین، زیست شناسی، شیمی)، فناوری، مهندسی و ریاضیات)

اگر مدرک لیسانس شما در مدت سه سال به پایان برسد، می­توانید با ماندن یک سال اضافی در مدرسه و انجام کارهای خاص و یا تحقیق، یک مدرک کسب کنید. اگر در حین اخذ مدرک لیسانس چهار ساله با معدل خاصی فارغ التحصیل شوید، می­توانید مدرک ممتاز را نیز بدست آورید. هرگونه الزامات اضافی (پایان­نامه، پروژه­های تحقیقاتی و غیره) مورد نیاز برای اخذ درجه افتخار شما توسط دانشگاهی که در آن شرکت می­کنید و برنامه­ای که در آن هستید، تعیین می­شود.

اگر می­خواهید به عنوان دانشجوی بین المللی به استرالیا بروید در حالی که در حال تحصیل در مقطع کارشناسی هستید، چندین وب سایت وجود دارد که می­توانید آنها را بررسی کنید. این وب سایت­ها ممکن است به شما کمک کنند تا دانشگاه مناسبی را برای تحصیل در استرالیا پیدا کنید.

تحصیل در استرالیا در مقطع تحصیلات تکمیلی (کارشناسی ارشد و دکتری)

اگر علاقه شما به تحصیلات تکمیلی در خارج از کشور با روحیه ماجراجویی، عشق به سفر و تمایل به تجربه­های جدید هستید، نمی­توانید گزینه­ای خیلی بهتر از تحصیل در استرالیا را پیدا کنید.

شما می­توانید کارشناسی ارشد را در استرالیا در طیف وسیعی مدارج علمی تحصیل کنید. برخی از دوره­ها مستقیما بر اساس دوره کارشناسی شما ایجاد شوند و یا حتی آموزش­های پیشرفته­ای را برای تقویت شغل فعلی شما ارائه می­شود. این دوره­ها از طریق ترکیبی از تدریس و یا تحقیق ارائه می­شود که بیشتر آنها شامل پایان نامه نهایی یا پروژه مشابه است.

اگر قصد ورود به حرفه­ای خاص را دارید، این دوره­ها برای تحصیل در استرالیا ایده آل هستند. برای مثال، اگر می­خواهید معلم شوید، می­توانید از دیپلم تحصیلات تکمیلی یا کارشناسی ارشد تدریس برای اضافه کردن آموزش حرفه­ای به دانش علمی خود از یک موضوع تخصصی استفاده کنید.

شما به عنوان یک دانشجوی بین المللی در استرالیا باید مطمئن شوید که مدارک حرفه­ای در کشورتان شناخته شده­ است. در بعضی موارد، مهارت­ها و تجربیاتی که در خارج از کشور کسب کرده­اید، به برجسته شدن CV در کشور شما کمک می­کند.

مدرک کارشناسی ارشد حرفه­ای تحصیل در استرالیا برای نامزدهایی است که می­خواهند از طریق آموزش­های اضافی، شغل خود را ارتقا دهند. به عنوان مثال، شما ممکن است یک معلم باتجربه باشید که به دنبال توسعه مهارت­های مدیریت آموزشی خود هستید، یا یک متخصص بازاریابی که به دنبال کسب مهارت­های رسانه دیجیتال است.

برخلاف کارشناسی ارشد حرفه­ای برای ورود به مرحله تحصیلات تکمیلی، این برنامه­ها معمولا به مدارک و تجربیات موجود احتیاج دارند. تحصیل در چنین دوره­هایی می­تواند با بهره گیری از تخصص و فرصت­های آموزشی بی نظیر تحصیل در استرالیا، راهی عالی برای ارتقا CV شما باشد.

بیش از 40 دانشگاه در استرالیا وجود دارد. اکثریت آنها موسسات عمومی هستند که توسط دولت فدرال استرالیا اداره و تأمین اعتبار می شوند. برخی از آنها چندین پردیس را حفظ می­کنند، اما بیشترشان در شهرهای خاص با بیشترین تمرکز در سواحل شرقی واقع شده­اند.

شما می­توانید در هر دانشگاه استرالیا به عنوان دانشجوی کارشناسی ارشد بین المللی تحصیل کنید، مشروط بر اینکه شرایط درخواست و پذیرش آنها را داشته باشید. شما به طور معمول هزینه­ها را با نرخ کمی بالاتر پرداخت خواهید کرد، اما در غیر این صورت همان دانشجویان داخلی پذیرفته می­شوید.

سال تحصیلی در استرالیا در ماه فوریه آغاز می­شود. این دوره در دو ترم آموزشی از فوریه تا ژوئن و از جولای تا نوامبر برگزار می­شود. دوره­های کارشناسی ارشد معمولا برای شروع در فوریه یا جولای در دسترس هستند، اگرچه برخی از دوره­های حرفه­­ای، فقط برای شروع در ترم 1 (فوریه) در دسترس هستند.

شروع دوره کارشناسی ارشد در ماه فوریه ممکن است عجیب به نظر برسد؛ اگر شما به یک سال تحصیلی که از ماه سپتامبر شروع می­شود، عادت کرده باشید. اما داشتن مدتی فرصت، بین پایان دوره لیسانس و شروع کارشناسی ارشد ممکن است مفید باشد. شما فضایی برای سازماندهی درخواست خود خواهید داشت و حتی ممکن است قبل از شروع به تحصیل در استرالیا، خود را با شرایط تطبیق دهید (البته با توجه به شرایط ویزا).

تحصیل در استرالیا و معرفی دانشگاه­های برتر

تحصیل در استرالیا از شهرت و اعتبار مداوم در سراسر جهان برخوردار است. آنها یکی از بالاترین درصد جمعیت واجد شرایط آموزش عالی را دارند. این کشور همچنین به ثبت سواد و تحصیلات بالا ادامه می­دهد. استرالیا دارای یک سیستم آموزش کلاس جهانی است که با کیفیت بالا برای شهریه عادلانه ارائه می­دهد.

37 دانشگاه با بودجه دولتی در استرالیا و 2 دانشگاه خصوصی وجود دارد. تعدادی دیگر از موسسات آموزش عالی تخصصی را نیز پیدا خواهید کرد. 25 موسسه استرالیایی در 500 دانشگاه برتر جهانی QS 2019 وجود دارد که 7 مورد از آنها در 100 دانشگاه برتر قرار دارند. بالاترین رتبه دانشگاه­های ملی استرالیا است که در رتبه 24­ام قرار دارد. رتبه بعدی دانشگاه ملبورن است که در رتبه 39 و دانشگاه سیدنی که در رتبه 42 قرار دارد.

درخواست ویزای دانشجویی برای تحصیل در استرالیا

برای تحصیل در استرالیا، باید ویزای دانشجویی بگیرید. با ویزای دانشجویی، شما می­توانید تا پنج سال در یک موسسه آموزش عالی شناخته شده تحصیل کنید. برای واجد شرایط بودن برای درخواست ویزای تحصیل در استرالیا، باید در یک دوره آموزش عالی ثبت نام کنید. اگر هنگام شروع تحصیل زیر 18 سال نخواهید داشت، باید اطلاعاتی راجع به شرایط زندگی و رفاه خود ارائه دهید. همچنین مهم است که شما برای پوشش بهداشتی کافی برای مدت اقامت خود هماهنگی کرده باشید. موسسه شما می­تواند اطلاعات بیشتری در مورد بیمه درمانی و پوشش صحیح بهداشتی برای شما فراهم کند.

اگر در شرایط شما تغییری ایجاد شود، مهم است که موسسه خود را مطلع کنید. اگر این کار را انجام ندهید، ممکن است ویزای شما لغو شود و برای راه اندازی مجدد مراحل درخواست، مجبور به ترک استرالیا شوید.

بیشتر افراد برای تحصیل در استرالیا در مقطع کارشناسی ارشد به عنوان یک دانشجوی بین المللی به ویزا نیاز دارند. توجه داشته باشید که ویزا فقط برای دانشجویان تمام وقت در دسترس است. متأسفانه برای تحصیل در استرالیا در مقطع کارشناسی ارشد نیمه وقت، نمی­توانید ویزا دریافت کنید.

اکنون این سوال مطرح می­شود که چه کسی برای تحصیل در استرالیا به ویزا نیاز ندارد؟

اگر تابعیت استرالیا، شهروند نیوزلند یا حق اقامت دائم در نیوزیلند یا استرالیا را داشته باشید، به طور معمول به ویزای دانشجویی استرالیا نیازی نخواهید داشت. و اما سایر افراد برای تحصیل در استرالیا در مقطع کارشناسی ارشد به چه نوع ویزایی نیاز دارند؟

برای تحصیل در استرالیا در دوره تحصیلات تکمیلی باید برای ویزای دانشجویی (زیر کلاس 500) اقدام کنید. با این کار می­توانید برای مدت زمان برنامه تحصیلی خود در استرالیا زندگی کرده و به تحصیلات عالیه بپردازید. در این دوره همچنین می­توانید چندین بار دوباره وارد کشور خود شوید که این فرصت برای رفتن به جشن کریسمس در خانه خود، عالی به نظر می­رسد!

روند دریافت ویزای دانشجویی برای تحصیل در استرالیا

قبل از درخواست ویزا، باید در یکی از دوره­های کارشناسی یا کارشناسی ارشد برای تحصیل در استرالیا پذیرفته شوید و تأیید ثبت نام (CoE) را دریافت کنید. این یک سند رسمی است که پس از پرداخت شهریه توسط دانشگاه شما صادر می­شود.

هنگامی که فرم CoE خود را دریافت کردید، می­توانید روند درخواست ویزای دانشجویی خود را برای تحصیل در استرالیا با استفاده از وب سایت اداره مهاجرت و کنترل مرز این کشور آغاز کنید.

تحصیل در استرالیا و مدارک مورد نیاز اخذ ویزای تحصیلی

به منظور دریافت ویزا برای تحصیل در استرالیا شما باید اطلاعات پشتیبانی را ارائه دهید که باید شامل موارد زیر باشد:

 • مشخصات گذرنامه شما
 • شواهد CoE
 • اثبات تأمین نیازهای مالی
 • مدارک مربوط به پوشش سلامت دانشجویان خارج از کشور (OSHC)
 • یک CV
 • نسخه­های معتبر کارنامه علمی شما

همچنین شما باید 560 دلار استرالیا (435 دلار) بپردازید.

دوره پردازش ویزای شما ممکن است متفاوت باشد، اما به طور معمول باید ظرف چهار هفته برای شما صادر شود.

علاوه بر موارد ذکر شده، ویزای دانشجویی استرالیا معمولا مشمول مقررات اضافی زیر است:

در حال کار – با وجود محدودیت، می­توانید هر دو هفته با ویزای نوع 573 تا 40 ساعت کار کنید. ساعات کار برای دانشجویان دارای ویزای نوع 574 محدود نیست. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد کار هنگام تحصیل در خارج از کشور، به عنوان دانشجوی کارشناسی ارشد در استرالیا لطفا تا انتهای متن با ما همراه باشید.

پیشرفت تحصیلی – اعتبار ویزای دانشجویی شما منوط به پیشرفت رضایت بخش در برنامه مدرک تحصیلی شما خواهد بود.

نیازهای مالی – دولت استرالیا برای هزینه­های زندگی دانشجویی (14450 دلار آمریکا) حدود 21،041 دلار استرالیا در سال تخمین می­زند. ممکن است لازم باشد دسترسی به این مبلغ را به صورت پس انداز، حمایت مالی یا بودجه موجود نشان دهید.

بیمه سلامت

شما برای مدت تحصیل در استرالیا به بیمه درمانی معتبری نیاز خواهید داشت که به عنوان پوشش بهداشت دانشجویان خارج از کشور (OSHC) نامیده می­شود و از طریق طیف وسیعی از ارائه دهندگان در دسترس است.

میزان پوشش ارائه شده توسط سیاست­های OSHC متفاوت است، اما حداقل سطح آن توسط وزارت بهداشت استرالیا تعیین می­شود. شما می­توانید اطلاعات بیشتر را در وب سایت Study in Australia بیابید.

هزینه های تحصیل در استرالیا

واحد پولی مورد استفاده در استرالیا دلار استرالیا (A $) یا AUD است. شهریه­ای که برای تحصیل در استرالیا از شما دریافت می­شود، به بیش از یک متغیر بستگی دارد که یکی از این عوامل، کشور زادگاه شما است و دیگری این که آیا شما تحصیل در استرالیا را در یک موسسه دولتی یا خصوصی انتخاب می­کنید. موسسات آموزش عالی خصوصی احتمالا هزینه­های دوره­های خود را بیشتر در نظر می­گیرند.

هزینه تحصیل در استرالیااگر دانشجوی داخلی هستید، در قبال دوره خود مشمول پرداخت شهریه کامل نخواهید شد. این بدان معناست که شما مبلغ کمتری در قبال هزینه­های موسسه خود پرداخت خواهید کرد و مابقی مبلغ را دولت استرالیا پرداخت می­کند. سهم دانشجو بسته به مکانی که برای تحصیل انتخاب می­کند، متفاوت خواهد بود.

اگر دانشجوی بین المللی هستید، باید شهریه کامل دوره خود را پرداخت کنید. برای یک مدرک لیسانس در مقطع کارشناسی، میزان شهریه می­تواند بین 15000 تا 33000 دلار استرالیا باشد. برای یک مدرک کارشناسی ارشد، میزان آن می­تواند بین 20000 تا 37000 دلار استرالیا باشد. برای تحصیل در استرالیا در مدرک دکترا این مبلغ می­تواند بین 14000 تا 37000 دلار استرالیا باشد. این برآورد شهریه شامل دوره­های با ارزش بالاتر، مانند علوم دامپزشکی یا پزشکی نیست. برای کسب اطلاعات در این مورد، لطفا به وب سایت موسسه مربوطه مراجعه کنید. همچنین ممکن است به یک بورس تحصیلی بین المللی علاقه­مند باشید که می­تواند به شما در تأمین هزینه­های تحصیل و زندگی کمک کند. بورس تحصیل در استرالیا، می­تواند توسط دانشگاههای این کشور یا یک نهاد مالی مستقل ارائه شود. به منظور اطلاعات بیشتر در این زمینه، تا پایان متن با ما همراه باشید.

اگر می­خواهید رشته انگلیسی زبان بخوانید، می­توانید انتظار داشته باشید که هر هفته حدود 300 دلار استرالیا بسته به مدت دوره شما بپردازید. اگر متقاضی یک دوره حرفه­ای هستید، به عنوان مثال گواهینامه­های I تا IV، دیپلم­ها و دیپلم­های پیشرفته، بسته به مقطع تحصیلی خود انتظار داشته باشید که بین 4000 تا 22000 دلار استرالیا بپردازید.

هزینه دیگری که دانشجویان بین المللی برای تحصیل در استرالیا باید از آن مطلع باشند، هزینه بیمه درمانی است. برای دریافت ویزای دانشجویی باید در طول مدت تحصیل از پوشش بیمه درمانی کافی برخوردار باشید. نوع خاصی از پوشش مورد نیاز استرالیا Overseas Student Health Cover (OHSC) نامیده می­شود.

تحصیل در استرالیا به همراه بورسیه تحصیلی

با توجه به دانشگاه­های عالی، خورشید در طول سال و کیفیت عالی زندگی، درک این مطلب را که چرا بسیاری از دانشجویان بین المللی برای تحصیل در استرالیا در مقطع کارشناسی ارشد این کشور را انتخاب می­کنید، آسان می­کند.

بورسیه تحصیلی در استرالیااگر رویای خود را در عنوان “Down Under” دارید، احتمالا می­خواهید بدانید که چه بودجه­ای برای تحصیل در استرالیا موجود است. خبر خوب این است که مقدار زیادی از آن از طریق بورس­های تحصیلی از جوایز استرالیا تا بودجه برنامه آموزش برای تحقیقات ارائه می­شود.

محبوبیت استرالیا به عنوان یک مقصد تحصیل در خارج از کشور به این واقعیت کمک می­کند که چندین نوع بورس تحصیلی با بودجه کامل برای دانشجویان بین المللی وجود دارد. این برنامه­ها از برنامه­های دولتی و برنامه­های خیریه گرفته تا بورسیه­های تحصیلی توسط خود دانشگاه­ها را در بر می­گیرد.

جوایز استرالیا یک طرح برجسته بورس تحصیلی بین المللی است که توسط وزارت امور خارجه و تجارت استرالیا (DFAT) تأمین می­شود. آنها یک بسته بورس تحصیلی کاملا بودجه­ای به دانشجویان بین المللی از کشورهای در حال توسعه در آسیا، آفریقا، خاورمیانه و منطقه اقیانوس آرام ارائه می­دهند.

بورسیه­های جوایز استرالیا، دانشجویان کارشناسی ارشد بین المللی را برای تحصیل در استرالیا تأمین می­کنند. انتظار می رود دریافت کنندگان پس از اتمام دوره مدرک، به کشور خود بازگردند و حداقل برای دو سال کار کنند. شما می­توانید در هر دانشگاه استرالیا کارشناسی ارشد بخوانید، اما دوره شما باید مربوط به یکی از زمینه­های اولویت­دار باشد.

کار حین تحصیل در استرالیا

با توجه به شرایط ویزای دانشجویی برای تحصیل در استرالیا، می­توانید 40 ساعت در هر هفته در حالی که دوره شما در حال انجام است، کار کنید. این محدودیت شامل محل کار، کارآموزی یا سایر فعالیت­های مورد نیاز دوره شما نیست. کار داوطلبانه یا بدون حقوق نیز در این محدوده لحاظ نمی­شود، به شرطی که به نفع جامعه باشد.

کار حین تحصیل در استرالیادر حالی که دوره شما در زمان ترم تحصیلی نیست، می­توانید ساعتهای نامحدودی کار کنید. توجه داشته باشید که حق کار شما هنگام تحصیل در استرالیا فقط برای مدت دوره شما اعمال می­شود. شما تا زمان شروع ثبت نام نمی­توانید کار کنید و اگر از برنامه خود خارج شوید حق کار در استرالیا را از دست خواهید داد.

Leave A Reply

Your email address will not be published.