تحصیل در آمریکا | بررسی شرایط تحصیل در آمریکا در سال 2021

0

تحصیل در آمریکاتحصیل در آمریکا و بررسی آن

آمریکا یک کشور پنجاه ایالتی است که یکی از هیجان انگیزترین و متنوع ترین کشورهای جهان را تشکیل می‌دهند. تحصیل در آمریکا با داشتن شهرهای پر جنب و جوش و طبیعتی زیبا‌، هر دانشجویی را که به دنبال تجربه­ای جدید است‌، به سمت خود جلب می­کند. مدرک تحصیلی آمریکا به طور کلی در سراسر جهان شناخته شده است و تحصیل در آمریکا فرصت مناسبی برای کشف یک شیوه جدید زندگی و تمرین انگلیسی شما است. به منظور آشنایی بیشتر با شرایط تحصیل در آمریکا لطفا تا انتهای متن با ما همراه باشید.

آمریکا میزبان بیشترین دانشجویان بین­المللی در جهان است. آموزش با کیفیت‌، برنامه درسی منحصر به فرد‌، محیط چند فرهنگی و فرصت‌های فراوان تنها برخی از دلایل تمایل بسیاری از دانشجویان بین­المللی برای تحصیل در آمریکاست. می­خواهید بدانید چرا دانشجویان بین­المللی عاشق تحصیل در آمریکا یا آمریکا هستند! 5 دلیل و مزیت اصلی زیر، آمریکا را به بهترین مکان برای تحصیل در خارج از کشور تبدیل کرده است که می‌تواند بهترین تصمیم زندگی شما باشد:

 1. برتری علمی
 2. سیستم آموزشی انعطاف­پذیر
 3. تنوع فرهنگی
 4. سیستم پشتیبانی عالی از دانشجویان بین المللی
 5. زندگی پر جنب و جوش و پردیس دانشگاه

تحصیل در آمریکا در مدارس

سیستم آموزشی برای تحصیل در آمریکا از الگویی مشابه سایر کشورها پیروی می‌کند:

آموزش اولیه کودکی (یا پیش از مهد کودک)

دبستان (یا ابتدایی)

مدرسه راهنمایی (یا متوسطه اول)

دبیرستان (یا دبیرستان)

تحصیلات متوسطه (کالج‌، مدارس شغلی یا فنی)

تحصیل در آمریکا در مدارس دولتی‌، خصوصی و خانگی انجام می‌شود. دولتهای ایالتی استانداردهای کلی آموزشی را تعیین می‌کنند‌، و اغلب آزمونهای استاندارد را برای سیستم‌های مدارس دولتی K-12 تعیین و معمولا از طریق هیئت رئیسه‌، کالج‌های ایالتی و دانشگاه‌ها نظارت می‌کنند‌. بیشتر بودجه 1.3 تریلیون دلاری از طریق دولت‌های ایالتی و محلی تأمین می‌شود و فدرال فقط 200 میلیارد دلار بودجه دارد. مدارس خصوصی به طور کلی در تعیین برنامه درسی و سیاست‌های کارکنان خود آزاد هستند‌، و اعتبار سنجی داوطلبانه از طریق مقامات مستقل برای تایید صلاحیت منطقه­ای در دسترس است‌، اگر چه برخی مقررات ایالتی می‌توانند اعمال شوند.

تحصیل در آمریکا در مقطع ابتدایی

از نظر تاریخی‌، در ایالت متحده‌، كنترل عمومی‌ محلی (و گزینه‌های خصوصی) تغییراتی را در سازمان مدارس فراهم كرده است. دبستان شامل کودکستان تا کلاس ششم (یا بعضی اوقات‌، تا کلاس چهارم‌، کلاس پنجم یا کلاس هشتم) است. دروس مقدماتی در دوره ابتدایی تدریس می‌شود و دانش آموزان غالبا در طول کلاس مدرسه به جز برنامه‌های تخصصی مانند کلاسهای تربیت بدنی‌، کتابخانه‌، موسیقی و هنر در یک کلاس باقی می‌مانند. در آمریکا (از سال 2001) حدود 3.6 میلیون کودک وجود دارد.

تحصیلات متوسطه غالبا به دو مرحله متوسطه یا متوسطه اول و دبیرستان تقسیم می‌شود. به دانش آموزان معمولا استقلال بیشتری داده می‌شود‌، و برای دروس مختلف به کلاسهای مختلف نقل مکان می‌کنند و مجاز به انتخاب بعضی از دروس کلاس خود هستند (موارد انتخابی).

“مدرسه راهنمایی” (یا “دبیرستان متوسطه اول”) دامنه متغیری بین مناطق دارد. این کلاس معمولا شامل کلاس‌های هفتم و هشتم است و گهگاه یک یا چند کلاس ششم‌، نهم و بسیار گاه به گاه پنجم را نیز شامل می‌شود. دبیرستان شامل پایه‌های 9 تا 12 است. دانش آموزان در این پایه‌ها معمولا به عنوان دانش آموزان دوره اول (پایه 9)‌، سال دوم (پایه 10)‌، دوره متوسطه (پایه 11) و بزرگسال (پایه 12) شناخته می‌شوند. در مقطع دبیرستان‌، دانش آموزان معمولا کلاسهای متنوعی را می‌گذرانند بدون اینکه در رشته خاصی تخصص داشته باشند‌، به استثنای هنرستانهای حرفه­ای. دانش آموزان عموما ملزم به گذراندن طیف وسیعی از دروس اجباری هستند‌، اما ممکن است برای تکمیل ساعات مورد نیاز خود دروس اضافی (“انتخابی”) را انتخاب کنند.

تحصیل در آمریکا در مقطع کارشناسی

مسیر سنتی تحصیلات عالی آمریکایی معمولا از طریق کالج یا دانشگاه‌، معتبرترین اشکال آموزش عالی در آمریکا است. دانشگاه‌ها در آمریکا موسساتی هستند که مدرک لیسانس‌، فوق لیسانس‌، حرفه ای یا دکترا را صادر می‌کنند. کالج‌ها اغلب فقط مدرک کارشناسی اعطا می‌کنند. برخی از دانشگاه‌ها برنامه‌هایی را در تمام مقاطع تحصیلی از کاردانی تا دکترا ارائه می‌دهند و از کالج‌های اجتماعی و متوسطه که بالاترین درجه ارائه شده مدرک کاردانی یا دیپلم است‌، متمایز هستند. اگرچه در آمریکا تعریف خاصی از “دانشگاه” یا “کالج” وجود ندارد‌، اما دانشگاهها به طور کلی موسسه تحقیقاتی هستند که برنامه‌های کارشناسی‌، کارشناسی ارشد و حرفه­ای را ارائه می‌دهند. دانشگاه‌های آمریکا به اشکال مختلفی ارائه می‌شوند که نیازهای مختلف آموزشی را تأمین می‌کنند. در برخی از شهرستانها موسسات چهار ساله تأسیس و تأمین اعتبار کرده­اند. برخی از این موسسات مانند دانشگاه سیتی نیویورک هنوز توسط دولت‌های محلی اداره می‌شوند. دانشگاه‌های دیگری مانند دانشگاه لوئیزویل و دانشگاه ایالتی ویچیتا اکنون به عنوان دانشگاه‌های ایالتی فعالیت می‌کنند. موسسات چهار ساله ممکن است کالج‌ها یا دانشگاه‌های دولتی یا خصوصی باشند. موسسات خصوصی بودجه خصوصی دارند و از نظر اندازه‌، تمرکز و عملکرد بسیار متنوع است. برخی از موسسات خصوصی دانشگاه‌های تحقیقاتی بزرگی هستند‌، در حالی که برخی دیگر کالج‌های هنرهای لیبرال کوچک هستند که بر روی تحصیلات دوره کارشناسی متمرکز هستند. برخی از دانشگاه‌های خصوصی غیر مذهبی و غیر مذهبی هستند‌، در حالی که برخی دیگر وابسته به مذهب هستند.

تحصیل در آمریکا در مقطع تحصیلات تکمیلی (کارشناسی ارشد و دکتری)

موسسات آموزشی انواع مختلفی از مدارک تحصیل در آمریکا را ارائه می‌دهند. برخی از آنها در درجه اول در مقاطع کارشناسی تمرکز می‌کنند‌، در حالی که دیگران ممکن است مدارک کارشناسی ارشد و دکترا را نیز ارائه دهند. دانشجویان بین المللی همچنین ممکن است فرصت‌هایی را برای تحصیل در آمریکا برای مدت زمان کوتاه­تری پیدا کنند‌، به عنوان مثال یک ترم در دانشگاه آمریکا یا دوره کارآموزی در یک شرکت یا سازمان آمریکایی. اینکه می‌خواهید چه نوع مطالعه­ای را انجام دهید کاملا به خود شما بستگی دارد.

سیستم برخی از دانشجویان‌، به طور معمول کسانی که دارای مدرک لیسانس هستند‌، ممکن است تحصیلات تکمیلی یا حرفه­ای را ادامه دهند‌، که موسسات تحصیلات تکمیلی و حرفه­ای متصل به دانشگاه هستند. مدارک تحصیلات تکمیلی ممکن است مدرک کارشناسی ارشد (به عنوان مثال‌، MA‌، M.S‌، M.SW)‌، مدارک حرفه­ای (به عنوان مثال M.B.A.‌، J.D.‌، M.D.) یا درجه دکترا (به عنوان مثال PhD) باشد. برنامه‌ها از تمام وقت‌، عصرانه تا اجرایی متغیر است که امکان انعطاف­پذیری با برنامه دانشجویان را فراهم می‌کند. موسسات تحصیلات تکمیلی متمرکز بر آکادمیک معمولا شامل ترکیبی از دوره‌های آموزشی و تحقیقاتی است (که اغلب برای نوشتن آنها به پایان نامه یا رساله احتیاج است)‌، در حالی که مدارس تحصیلات تکمیلی حرفه­ای اولین مدرک حرفه­ای را ارائه می‌دهند که شامل دانشکده‌های پزشکی‌، حقوقی‌، بازرگانی‌، آموزش‌، الوهیت‌، هنر‌، روزنامه نگاری‌، مددکاری اجتماعی‌، معماری و مهندسی است.

برای کسب اطلاعات در مورد فرصت‌های آموزشی برای تحصیل در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد و مروری بر روند درخواست‌، به وب سایت وزارت آموزش و پرورش آمریکا مراجعه کنید.

تحصیل در آمریکا و معرفی دانشگاه­های برتر

در میان برجسته ترین و مشهورترین موسسات مشهور جهان آمریکا‌، دانشگاه‌های تحقیقاتی بزرگی هستند که در نشریات سالانه مانند رتبه بندی دانشگاه‌های جهانی Times Higher Education‌، رتبه بندی دانشگاه‌های جهانی QS‌، گزارش اخبار و جهان آمریکا‌، ماهنامه واشنگتن‌، ARWU‌، با آزمون رتبه بندی می‌شوند. این رتبه بندی براساس عواملی مانند شناخت برند‌، تعداد برندگان جایزه نوبل‌، انتخاب در پذیرش‌، سخاوت اهدا کنندگان فارغ التحصیل و حجم و کیفیت تحقیقات دانشکده انجام می‌شود. از میان چهل موسسه برتر رتبه بندی داخلی و بین المللی که توسط رتبه بندی QS 2020 مشخص شده­اند‌، شامل شش مدرسه از هشت مدرسه Ivy League است. دانشگاههای خصوصی استنفورد‌، دانشگاه شیکاگو‌، جان‌هاپکینز‌، دوک‌، نورث وسترن و دانشگاه نیویورک ؛ 2 مدرسه از 10 مدرسه در سیستم دانشگاه کالیفرنیا (UC Berkeley و UCLA) ؛ و موسسات فشرده تحقیقاتی CalTech و MIT.

سایر انواع دانشگاه‌ها در آمریکا عبارتند از:

مدارس هنرهای لیبرال (کالج رید‌، کالج سوارثمور‌، کالج بارنارد)‌، دانشگاه‌های وابسته به دین و مذهب (دانشگاه دپول‌، دانشگاه بریگام یانگ‌، دانشگاه یشیوا)‌، نظامی‌(آکادمی ‌نظامی ‌آمریکا‌، بازرگان آمریکا) آکادمی‌ دریایی‌، آکادمی‌ نیروی دریایی آمریکا)‌، دانشکده‌های هنر و طراحی (کالج موسیقی برکلی‌، مدرسه جولیارد‌، موسسه فناوری مد‌، دانشکده طراحی پارسونز‌، مدرسه طراحی رود آیلند)‌، کالج‌ها و دانشگاه‌های سیاه پوست (کالج مورهاوس‌، دانشگاه هوارد‌، دانشگاه ایالتی کنتاکی) و دانشگاههای انتفاعی (دانشگاه ققنوس‌، دانشگاه بین المللی وسترن‌، دانشگاه لیبرتی).

درخواست ویزای دانشجویی برای تحصیل در آمریکا

دریافت ویزا برای تحصیل در آمریکا می‌تواند یک پروسه طولانی باشد بنابراین توصیه می‌شود که درخواست خود را در اسرع وقت شروع کنید. ویزا برای دانشجویان بین المللی به دو شکل است، یکی شامل دانشجویان تمام وقت برای مدت دوره آنها‌، و دیگری شامل دانشجویانی است که برای آموزش عملی به آمریکا سفر می‌کنند.

به منظور واجد شرایط شدن برای دریافت ویزای دانشجویی تحصیل در آمریکا‌، باید اقامت خارج از کشور داشته باشید. شما همچنین باید بودجه کافی برای پشتیبانی دوره تحصیل در ایالت متحده را داشته باشید.

برای تحصیل در آمریکا، به طور کلی‌، یک شهروند یک کشور خارجی که مایل به ورود به آمریکا است‌، ابتدا باید ویزا‌، یا ویزای غیر مهاجرتی برای اقامت موقت‌، یا ویزای مهاجرت برای اقامت دائم‌، دریافت کند. برای تحصیل در آمریکا باید ویزای دانشجویی داشته باشید. دوره تحصیل شما و نوع مدرسه­ای که قصد حضور در آن را دارید مشخص می‌کند که شما به ویزای F احتیاج دارید یا ویزای M.

ویزای دانشجویی (F یا M) برای تحصیل در آمریکا مورد نیاز است. اتباع خارجی نمی‌توانند پس از ورود به ویزای ویزیتور (B) یا از طریق برنامه چشم پوشی ویزا (VWP) تحصیل کنند‌، مگر اینکه به عنوان بخشی از سفر توریستی‌، یک مطالعه تفریحی (غیر اعتباری) انجام دهند. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد VWP‌، به Visa Waiver Program مراجعه کنید.

برای دوره‌های کوتاه تحصیلات تفریحی‌، ویزای Visitor (B) ممکن است مناسب باشد.

ویزای بازدید کننده (B) اجازه ثبت نام در یک دوره کوتاه تفریحی را می‌دهد‌، که این اعتبار برای یک مدرک یا گواهینامه علمی ‌نیست.

تحصیلات منجر به دریافت مدرک یا گواهینامه اعطا شده در آمریکا هرگز برای ویزای بازدید کننده (B) مجاز نیست‌، حتی اگر برای مدت کوتاهی باشد. به عنوان مثال‌، دانشجویی در یک برنامه آموزش از راه دور که نیاز به یک دوره زمانی در دانشگاه آمریکا دارد‌، باید قبل از ورود به آمریکا ویزای دانشجویی (F یا M) دریافت کند.

پذیرش دانشجو در یک مدرسه تایید شده SEVP

به منظور تحصیل در آمریکا، اولین قدم مراجعه به یک مدرسه مورد تأیید SEVP در آمریکا است. پس از اینکه مدرسه مورد تأیید SEVP ثبت نام شما را پذیرفت‌، در سیستم اطلاعات بازدید کننده دانشجو و تبادل (SEVIS) ثبت نام خواهید کرد و باید هزینه SEVIS I-901 را پرداخت کنید. مدرسه مورد تأیید SEVP فرم I-20 را برای شما صادر می‌کند. پس از دریافت فرم I-20 و ثبت نام در SEVIS‌، می‌توانید در سفارت یا کنسولگری آمریکا درخواست ویزای دانشجویی (F یا M) بدهید. هنگام شرکت در مصاحبه ویزای خود‌، باید فرم I-20 را به افسر کنسولی ارائه دهید.

اگر همسر و یا فرزندان­تان قصد تحصیل در آمریکا با شما را دارند‌، آنها همچنین باید در SEVIS ثبت نام کنند‌، فرم I-20 فردی را از مدرسه مورد تایید SEVP دریافت کنند و برای ویزا اقدام کنند.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد SEVIS و هزینه SEVIS I-901 از وب سایت برنامه مهاجرت و بازدیدکنندگان تبادل دانشجو و مهاجرت (ICE) آمریکا دیدن کنید.

روند دریافت ویزای دانشجویی برای تحصیل در آمریکا

برای درخواست ویزا مراحل مختلفی وجود دارد. ترتیب این مراحل و نحوه تکمیل آنها ممکن است بسته به سفارت یا کنسولگری آمریکا متفاوت باشد. لطفا با راهنمایی‌های موجود در وب سایت سفارت یا کنسولگری مشورت کنید.

شما باید: 1) درخواست ویزای آنلاین را تکمیل کنید‌، و 2) صفحه تأیید فرم درخواست را برای آوردن به مصاحبه خود چاپ کنید.

عکس – هنگام تکمیل فرم آنلاین DS-160‌، عکس خود را بارگذاری می‌کنید. عکس شما باید به شکلی باشد که در «الزامات عکس» توضیح داده شده است.

تحصیل در آمریکا و مدارک مورد نیاز اخذ ویزای تحصیلی

قبل از مصاحبه ویزا مدارک مورد نیاز زیر را جمع آوری و آماده کنید:

 • گذرنامه معتبر برای سفر به آمریکا – گذرنامه شما باید حداقل شش ماه بیش از مدت اقامت شما در آمریکا معتبر باشد (مگر اینکه با توافق­نامه‌های خاص کشور معاف شود). هر فردی که به ویزا نیاز دارد‌، باید یک درخواست جداگانه‌، از جمله اعضای خانواده ذکر شده در گذرنامه شما‌، ارسال کند.
 • برنامه ویزا غیر مهاجرتی‌، صفحه تأیید فرم DS-160.
 • در صورت نیاز به پرداخت هزینه قبل از مصاحبه‌، رسید پرداخت هزینه درخواست.
 • عکس – هنگام تکمیل فرم آنلاین DS-160‌، عکس خود را بارگذاری می‌کنید. اگر بارگذاری عکس ناموفق بود‌، باید یک عکس چاپی را با قالبی که در «الزامات عکس» توضیح داده شده به همراه داشته باشید.
 • گواهی واجد شرایط بودن وضعیت دانشجویی غیر مهاجر (F-1) – برای دانشجویان دانشگاهی و زبان‌، فرم I-20 یا گواهی صلاحیت دانشجویی غیر مهاجر (M-1) برای دانش آموزان حرفه­ای.
 • فرم I-20 هنگامی ‌که اطلاعات شما را در پایگاه داده SEVIS وارد کردند. شما و مسئول مدرسه خود باید فرم I-20 را امضا کنید. کلیه دانشجویان باید در سیستم Student Visitor and Exchange Visor (SEVIS) ثبت نام کنند. همسر و / یا فرزندان خردسال شما‌، اگر قصد زندگی در آمریکا با شما را دارند‌، هر كدام فرم I-20 جداگانه دریافت می‌كنند.

علاوه بر موارد بیان شده در بالا برای دریافت ویزا تحصیل در آمریکا، مستندات اضافی ممکن است لازم باشد:

یک افسر کنسولی برای تعیین صلاحیت ویزای دانشجویی با شما مصاحبه خواهد کرد و ممکن است مدارک دیگری مانند مدارک زیر را درخواست کند:

مدارک یا گواهینامه‌های تحصیلی و

نمرات آزمون استاندارد مورد نیاز مدرسه آمریکا شما ؛

قصد شما پس از اتمام دوره تحصیل در آمریکا و

چگونه تمام هزینه‌های تحصیل‌، زندگی و سفر را پرداخت خواهید کرد.

به منظور کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه، دستورالعمل‌های نحوه درخواست ویزا را در وب سایت سفارت یا کنسولگری آمریکا، مرور کنید.

هزینه های تحصیل در آمریکا

برای کسانی که می‌خواهند تحصیل در آمریکا را انتخاب کنند‌، امکان انتخاب بین سه نوع موسسه آموزش عالی دانشگاه‌های دولتی‌، دانشگاه‌های خصوصی و کالج‌های محلی ‌وجود دارد که هر کدام با پیش­شرط‌ها‌، شهریه و انواع مدارک خاص خود به ارائه خدمات می­پردازند. دانشگاه‌های دولتی اغلب ارزان­تر از دانشگاه‌های خصوصی هستند و محبوب­ترین گزینه برای دانشجویان بین المللی است که برای تحصیل در آمریکا می‌آیند.

هزینه تحصیل در آمریکاهزینه‌های مربوط به شهریه و محل اقامت می‌تواند بسته به موسسه‌، مدارک تحصیلی و شهر محل تحصیل متفاوت باشد. بورسیه‌ها و وام‌ها روش‌های احتمالی برای پوشش شهریه هستند‌، در حالی که فرصت‌های مختلف مسکن بسته به وضعیت مالی دانشجو از خوابگاه‌های تحت مدیریت دانشگاه گرفته تا میزبانی در یک خانواده محلی وجود دارد.

چند موسسه خیریه کلیه شهریه دانشجویان را پوشش می‌دهد‌، اگر چه بورسیه تحصیلی به منظور تحصیل در آمریکا به طور گسترده در دسترس است. به طور کلی‌، دانشگاه‌های خصوصی شهریه بسیار بالاتری نسبت به همتایان دولتی خود دریافت می‌کنند که برای جبران این تفاوت به بودجه دولت متکی هستند. از آنجا که هر ایالت از سیستم دانشگاهی خود با مالیات‌های دولتی پشتیبانی می‌کند‌، اکثر دانشگاه‌های دولتی نرخ‌های بسیار بالاتری را برای دانشجویان خارج از کشور دریافت می‌کنند.

شهریه سالانه کارشناسی برای تحصیل در آمریکا از ایالتی به ایالت دیگر متفاوت است و هزینه‌های اضافی دیگری نیز اعمال می‌شود. در سال 2009‌، متوسط ​​شهریه سالانه در یک دانشگاه دولتی (برای ساکنان ایالت) 72020 دلار بود. شهریه دانش­آموزان مدارس دولتی از خارج از ایالت به طور کلی با قیمت مدارس خصوصی قابل مقایسه است‌، اگرچه دانش­آموزان اغلب پس از سال اول خود می‌توانند شرایط اقامت ایالتی را داشته باشند. مدارس خصوصی معمولا بسیار بالاتر هستند‌، گرچه قیمتها از مدارس خصوصی “بدون حاشیه” تا موسسات فنی بسیار تخصصی بسیار متفاوت است. بسته به نوع مدرسه و برنامه‌، شهریه سالانه برنامه تحصیلات تکمیلی می‌تواند از 15000 دلار تا 50،000 دلار باشد. توجه داشته باشید که این قیمت‌ها شامل هزینه‌های زندگی (اجاره‌، اتاق / تخته‌، و غیره) یا هزینه‌های اضافی که مدارس به آنها اضافه می‌کنند مانند “هزینه فعالیت” یا بیمه درمانی، نمی‌باشد. این هزینه‌ها‌، می‌تواند از 6000 دلار تا 12000 دلار در هر سال تحصیلی باشد (با فرض یک دانشجوی مجرد و بدون فرزند).

متوسط هزینه کل سالانه (شامل کلیه هزینه‌های مرتبط با تحصیلات تکمیلی تمام وقت پس از دوره متوسطه‌، مانند شهریه و هزینه‌ها‌، کتاب و لوازم‌، اتاق و تخته)‌، همانطور که توسط collegeboard.com برای سال 2010 گزارش شده است:

دانشگاه دولتی (4 سال): 27،967 دلار (در سال)

دانشگاه خصوصی (4 سال): 40،476 دلار (در سال)

کل تحصیلات چهار ساله:

دانشگاه دولتی: 111،868 دلار

دانشگاه خصوصی: 161،904 دلار

همزمان با كاهش اعتبارات دولت برای تحصیل در آمریکا، هزینه‌های دانشگاه نیز در حال افزایش است. این امر منجر به بحث در مورد بودجه در سطح ایالت و محلی شده است. فقط از سال 2002 تا 2004‌، نرخ شهریه در مدارس دولتی بیش از 14 درصد افزایش یافته است که بیشتر به دلیل کاهش بودجه دولت است. در مدت مشابه برای مدارس خصوصی 6 درصد افزایش داشته است. بین سالهای 1982 و 2007‌، شهریه و هزینه‌های دانشگاه سه برابر سریعتر از درآمد خانواده متوسط و با دلار ثابت افزایش یافت.

تحصیل در آمریکا به همراه بورسیه تحصیلی

بورس تحصیلی به عنوان کمک هزینه یا پرداختی است که برای حمایت از تحصیل دانشجو انجام می‌شود و بر اساس تفاوت علمی ‌یا تحصیلی تعلق می‌گیرد. “بورس تحصیلی” برای تحصیل در آمریکا معنای متفاوتی نسبت به سایر کشورها دارد‌، به استثنای جزئی از کانادا. در خارج از آمریکا‌، بورس تحصیلی هر نوع جایزه پولی برای تأمین بودجه تحصیل است. در آمریکا‌، تنها کشوری که دارای یک سیستم ملی است که نیاز مالی دانشجو را تعیین می‌کند (نگاه کنید به مشارکت خانوادگی مورد انتظار)‌، و جایی که دانشگاه‌ها بسیار گران­تر از سایر کشورها هستند‌، بورس تحصیلی پولی است که دانشجو باید واجد شرایط آن باشد به نوعی‌، و اصطلاح “کمک هزینه” جایزه­ای که دانشجو به دلیل نیاز مالی دریافت می‌کند، و برای آنچه در سایر کشورها بورسیه نامیده می‌شود، استفاده می‌شود.

بورسیه تحصیلی در آمریکابورس تحصیل در آمریکا بر اساس معیارهای مختلف اعطا می‌شود‌، که معمولا ارزش‌ها و اهداف اهدا کننده یا بنیانگذار جایزه را نشان می‌دهد. برخی از بورسیه‌های دانشگاهی مبتنی بر شایستگی است. بورس تحصیلی شایسته ممکن است براساس موفقیت تحصیلی یا ترکیبی از دانشگاهیان و استعداد‌، ویژگی یا علاقه خاص اعطا شود. بورسیه‌های دیگر براساس نیاز مالی است. پول بورس تحصیلی برای بازپرداخت لازم نیست. بورس تحصیلی مولفه اصلی کمک مالی کالج در آمریکا نیست. آنها با کمک‌های بلاعوض بسیار فراتر می‌روند‌، که تنها صلاحیت آنها نیاز مالی‌، وامهای بدون بهره (در حالی که دانشجو در دانشگاه است) و اشتغال دانشگاهی است. دانشجویی که بورسیه تحصیل در آمریکا دریافت می‌کند ممکن است کمک مالی (مبتنی بر نیاز) دیگری را کاهش دهد که به میزان بورسیه کاهش می‌یابد‌، بنابراین سود خالص بورس تحصیلی برای دانشجو – به ویژه دانشجوی ضعیف – ممکن است صفر باشد.

کار حین تحصیل در آمریکا

هزینه تحصیل در آمریکا می‌تواند برای دانشجویان بین المللی و همچنین دانشجویان آمریکایی گران باشد. کار در حین تحصیل می‌تواند برای کاهش هزینه تحصیل مفید باشد و هم تجربه کار عملی شما را فراهم کند. بسیاری از دانشجویان بین المللی تعجب می‌کنند‌، آیا می‌توانم هنگام تحصیل در آمریکا کار کنم؟ پاسخ کوتاه این است که بله‌، دانشجویان بین المللی می‌توانند هنگام تحصیل در آمریکا کار کنند، اما محدودیت‌هایی وجود دارد.

کار حین تحصیل در آمریکادانشجویان بین المللی که ویزای F-1 و M-1 دارند مجاز به کار در دانشگاه و در برنامه‌های آموزشی مشخص هستند. دانشجویان در اولین سال تحصیلی مجاز به کار در خارج از دانشگاه نیستند. مشاغل دانشجویی داخل دانشگاه مانند کار در کتابخانه‌، کافه تریا یا مرکز دانشجویی است.

دانشجویان می‌توانند پس از اتمام اولین سال تحصیلی خود‌، می‌توانند از طریق برنامه‌های اشتغال ویژه دانشجویان بین المللی مانند آموزش عملی اختیاری (OPT)‌، علوم‌، فناوری‌، مهندسی و ریاضیات (STEM) برنامه آموزش اختیاری آموزش عملی و آموزش عملی در خارج از دانشگاه استخدام شوند.

آموزش عملی اختیاری (OPT) برنامه­ای است که به دانشجویان بین المللی در آمریکا امکان کار موقت تا 12 ماه را می‌دهد. OPT می‌تواند قبل یا بعد از اتمام تحصیلات شما تکمیل شود‌، اما لازم به یادآوری است که شما فقط مجاز به کار در کل 12 ماه از جمله قبل از اتمام دوره و پس از اتمام آن هستید.

دانشجویان بین المللی که در رشته‌های علوم‌، فناوری‌، مهندسی و ریاضیات (STEM) تحصیل در آمریکا را به پایان می‌رسانند‌، مجاز به درخواست 24 ماه تمدید OPT پس از اتمام کار خود‌ هستند.

آموزش عملی برنامه­ای درسی است که به طور موقت به دانشجویان بین المللی این امکان را می‌دهد تا از طریق اشتغال‌، کارآموزی با حقوق یا بدون حقوق‌، یا آموزش تعاونی تجربه کار مستقیمی ‌با رشته خود را کسب کنند.

در حالی که در آمریکا تحصیل می‌کنید‌، با حداقل محدودیت‌ها اجازه کار خواهید داشت. اکثر کالج‌ها و دانشگاه‌ها می‌توانند به دانشجویان بین المللی برای یافتن شغل در دانشگاه و خارج از دانشگاه کمک کنند.

Leave A Reply

Your email address will not be published.