تحصیل داروسازی در قبرس

تحصیل داروسازی در قبرس

داروسازی قبرس
داروسازی قبرس

داروسازی قبرس توضیحاتی مختصر در مورد رشته داروسازی قبرس

خبری خوش برای متقاضیان تحصیل در قبرس، رشته داروسازی دانشگاه مدیترانه شرقی قبرس مورد تایید وزارت بهداشت جمهوری اسلامی ایران میباشد و کلیه دانشجویان فارغ التحصیل از رشته داروسازی قبرس میتوانند در آینده با مدرک دریافتی از این دانشگاه در کشور ایران به فعالیت بپردازند. قابل توجه افرادی که قصد تحصیل در رشته داروسازی در کشور قبرس شمالی را دارند. دقت کنید که این رشته در دانشگاه مدیترانه شرقی قبرس شامل دو برنامه می باشد که به ترتیب دوره داروسازی پنج ساله و دوره داروسازی شش ساله ، دانشجویان دوره پنج ساله در هنگام فارغ التحصیلی مدرک لیسانس دریافت می کنند و امکان کار در ایران برای آنها فراهم نخواهد بود ولی دانشجویان دوره شش ساله در انتها مدرک دکترای داروسازی دریافت خواهند کرد که مورد تایید وزارت بهداشت جمهوری اسلامی ایران بوده و فارغ التحصیلان این رشته می توانند با مدرک خود در کشور ایران فعالیت کنند. برنامه شش ساله داروسازی خود شامل دو برنامه می باشد یکی برنامه شش سال در قبرس و دیگری برنامه سه سال در قبرس و سه سال مابقی در ایران، اما توجه کنید که طبق اعلام سایت رسمی دانشگاه علوم پزشکی کرمان این برنامه صرفا برای دانشجویان غیر ایرانی می باشد و دانشجویان ایرانی فقط می توانند در برنامه شش سال در قبرس شرکت کنند. اما متاسفانه برخی از نمایندگان به دروغ و برای منافع خود قول انتقال به ایران را به متقاضیان می دهند . اما دقت کنید که چنین چیزی وجود خارجی ندارد.

شرایط پذیرش رشته داروسازی:

به علت پرطرفدار بودن رشته داروسازی دانشگاه مدیترانه شرقی قبرس مخصوصا در بین ایرانیان، دانشگاه از این امتیاز استفاده کرده و هر ترم تنها به دانشجویان ممتاز پذیرش صادر می کند. برای تحصیل در قبرس در رشته داروسازی می بایست فارغ التحصیل پیش دانشگاهی باشید اما رشته تحصیلی شما در دوره دبیرستان اهمیتی ندارد. متقاضیان می توانند تصویر مدارک خود را از طریق تلگرام برای ما ارسال کنند تا در کم ترین زمان ممکن برگه پذیرش صادر شود.

تحصیل داروسازی در قبرس –  مدارک لازم برای اخذ پذیرش

  1. تصویر مدرک پیش دانشگاهی و دیپلم
  2. تصویر ریزنمرات پیش دانشگاهی و دیپلم
  3. تصویر پاسپورت
  4. یک قطعه عکس

تمامی مدارک را خیلی آسوده از طریق تلگرام برای ما ارسال کنید تا در کم ترین زمان ممکن مراحل پذیرش شما را آغاز کنیم.

دانشکده داروسازی قبرس
دانشکده داروسازی قبرس

دانشکده داروسازی قبرس دانشگاه مدیترانه شرقی

دانشکده داروسازی دانشگاه emu قبرس در سال تحصیلی 2012-2011 کار خود را با دو رشته کارشناسی داروسازی که دوره ای 5 ساله بوده و متشکل از 10 ترم و همچنین رشته دکترای پیوسته داروسازی که دوره ای 6 ساله متشکل از 12 ترم شروع نمود.

اهداف دانشکده داروسازی قبرس را می توان بصورت خلاصه  عبارتند از:

  • تربیت متخصصان داروسازی مجرب که دارای اخلاق حرفه ای بوده و تخصص خود را در سطح بین الملل به اشتراک بگذارند تا بتوانند به عنوان مشاوران سلامت برای جامعه باشند و در هر زمان به دنبال آخرین تکنولوژی ها و پیشرفت ها در رشته داروسازی باشند.
  • یکی از مهم ترین اهداف دانشکده داروسازی قبرس کمک و حمایت از تحقیقات و پژوهش ها در زمینه رشته داروسازی در سطح جهانی و منطقه ای می باشد.
  • تربیت دانشجویانی و داروسازانی که از دانش خود به نفع جامعه اشان استفاده می کنند.
  • تبدیل شدن دانشکده داروسازی قبرس به بهترین و مجهزترین دانشکده داروسازی در سطح منطقه و بین الملل که برای تحقق این هدف دانشکده ای مجهز به تکنولوژی روز دنیا ساخته شده است تا دانشجویان در آن به پیشرفت های چشم گیر دست یابند.
  • هدف دانشکده داروسازی قبرس رشد افرادی در سطح عالی است که از لحاظ شخصیتی با معیارهای جهانی شغل داروسازی و روحیه کار گروهی سازگار هستند.

از جمله افتخارات دانشکده داروسازی این است که اولین دانشکده داروسازی عضو فدراسیون بین المللی داروسازی در جزیره قبرس بوده و همچنین دومین دانشکده داروسازی در بین تمامی دانشکده های داروسازی کشور ترکیه می باشد.

دانشکده داروسازی دانشگاه emu قبرس دارای آزمایشگاهی مجهز به آخرین تکنولوژی های روز دنیا در زمینه علوم دارویی که از جمله امکانات موجود در این دانشکده میت وان به دستگاه های پیشرفته اشعه ماوراء بنفش، دستگاه های همگن ساز، دستگاه گرنالانور، دستگاه انحلال، انکوباتورو میکروسکوپ های پیشرفته و همچنین باغ گیاهان دارویی برای آشنایی دانشجویان با گیاهان دارویی ساخته شده است.

داروسازی قبرس
داروسازی قبرس

امکانات آزمایشگاه مجهز و پیشرفته دانشکده داروسازی قبرس برای تحقیقاتی در سطح بالا بسیار مناسب می باشد و از زمان تاسیس این دانشکده که مدت زمان زیادی نیست، در حدود 50 مقاله در مجلات مشهور به چاپ رسانیده است.

دانشکده داروسازی قبرس دانشکده ای است که از 26 کشور جهان دانشجو داشته و در رشته های موجود در این دانشکده مشغول به تحصیل هستند. از این رو محیط این دانشکده تبدیل به محیطی بین المللی شده است و به دانشجویان شانس رو در رویی با یک فضای بین المللی را میدهد. همه ساله در دانشکده داروسازی قبرس روز 14 می که روز داروسازی می باشد جشن گرفته شده و کنفرانسی در زمینه داروسازی برگزار می شود که هر سال مهمانی از بزرگان صنایع داروسازی برای دانشجویان سخنرانی کرده و تجربیات ارزشمندی را در اختیار دانشجویان قرار می دهند که برای آینده کاری آنها بسیار مفید خواهد بود. در تصویر زیر نمونه ای از پوسترهای ای کنفرانس ها را مشاهده میکنید.

روز داروسازی قبرس

Call Now Buttonتماس جهت مشاوره رایگان