تحصیل داروسازی در قبرس


رشته داروسازی در قبرس

رشته داروسازی بطور کلی دو حالت دارد، رشته کارشناسی داروسازی که یک دوره پنج ساله است و رشته دکترای داروسازی که یک دوره شش ساله است، بیشتر افرادی که برای اخذ پذیرش در رشته داروسازی اقدام میکنند خواهان تحصیل در رشته دکترای داروسازی میباشند. دانشگاه های قبرس جزو معدود دانشگاه هایی هستند که اقدام به برگزاری دوره دکترای داروسازی بصورت پیوسته میکنند. بطور مثال دوره دکترای پیوسته داروسازی در هیچکدام از دانشگاه های ترکیه موجود نمیباشد.

هزینه تحصیل داروسازی در قبرس

در جدول زیر هزینه تحصیل داروسازی در قبرس را بطور کامل بررسی کرده ایم. شهریه هایی که در جدول زیر ذکر شده است شهریه هر ترم دانشگاه میباشد. هر سال دو ترم است. در واقع برای محاسبه هزینه سالیانه داروسازی قبرس بایستی مبالغ زیر را به دو ضرب کنید. برای آشنایی بهتر با شهریه دانشگاه های قبرس شمالی از صفحه مربوط آن در همین سایت دیدن کنید.

نام دانشگاهشهریه بدون بورسیهبورسیه 50 درصدبورسیه 75 درصد
دانشگاه مدیترانه شرقی (EMU)17600 دلار8800 دلار– 
دانشگاه بین المللی قبرس (CIU)8800 یورو4400 یورو2226 یورو
دانشگاه خاور نزدیک قبرس (NEU)6400 یورو3190 یورو

همانطوری که مشاهده میکنید با دریافت بورسیه 75 درصدی در رشته داروسازی قبرس شهریه شما به شدت کاهش پیدا میکند و بابت هر ترم فقط و فقط 1100 یورو به دانشگاه پرداخت خواهید کرد. پس برای اطلاع از شرایط این بورسیه فوق العاده با ما در تماس باشید.

تحصیل داروسازی در قبرس شمالی با دادمهر

موسسه حقوقی دادمهر عدالت به عنوان کارگزار رسمی دانشگاه های قبرس در ایران و همچنین بزرگترین ایجنت دانشگاه در خاورمیانه کلیه مراحل اخذ پذیرش شما را بصورت کاملا رایگان مشاهده میکنید. ما تا کنون بیش از 800 پذیرش موفق در رشته داروسازی در دانشگاه های مختلف قبرس شمالی داریم.

دانشگاه های داروسازی قبرس

دانشکده های داروسازی در کشور قبرس دارای آزمایشگاهی مجهز به آخرین تکنولوژی های روز دنیا در زمینه علوم دارویی که از جمله امکانات موجود در این دانشکده میتوان به دستگاه های پیشرفته اشعه ماوراء بنفش، دستگاه های همگن ساز، دستگاه گرنالانور، دستگاه انحلال، میکروسکوپ های پیشرفته و همچنین باغ گیاهان دارویی برای آشنایی دانشجویان با گیاهان دارویی اشاره کرد.

رشته داروسازی در تمام دانشگاه های قبرس شمالی ارائه میشود. اما دوره شش ساله دکترای داروسازی فقط در دو دانشگاه بین المللی قبرس و دانشگاه مدیترانه شرقی قبرس موجود میباشد. هر دو این دانشگاه بورسیه های خوبی برای دانشجویان ایرانی ارائه میدهند.

دانشکده داروسازی قبرس دانشکده ای است که از 26 کشور جهان دانشجو داشته و در رشته های موجود در این دانشکده مشغول به تحصیل هستند. از این رو محیط این دانشکده تبدیل به محیطی بین المللی شده است و به دانشجویان شانس رو در رویی با یک فضای بین المللی را میدهد. همه ساله در دانشکده داروسازی قبرس روز 14 می که روز داروسازی می باشد جشن گرفته شده و کنفرانسی در زمینه داروسازی برگزار می شود که هر سال مهمانی از بزرگان صنایع داروسازی برای دانشجویان سخنرانی کرده و تجربیات ارزشمندی را در اختیار دانشجویان قرار می دهند که برای آینده کاری آنها بسیار مفید خواهد بود. در تصویر زیر نمونه ای از پوسترهای ای کنفرانس ها را مشاهده میکنید.

تحصیل داروسازی در دانشگاه بین المللی قبرس

داروسازی دانشگاه CIU به علت بورسیه رشته داروسازی  قبرس در این دانشگاه و همچنین حمایت های بسیار خوبی که از از دانشجویان داروسازی در این دانشگاه میشود به عنوان بهترین دانشگاه داروسازی قبرس شمالی، شناخته میشود. این دانشگاه امکانات فراوانی را برای دانشجویان خود فراهم کرده است.


تحصیل داروسازی در دانشگاه مدیترانه شرقی قبرس شمالی

دانشگاه مدیترانه شرقی قبرس یا همان دانشگاه EMU اولین دانشگاه قبرس میباشد که اقدام به برگزاری دوره دکترای داروسازی در قبرس نمود. دانشکده این دانشگاه امکانات بسیار خوبی را برای تحصیل داروسازی در قبرس فراهم کرده است. در ادامه ویدئویی از دانشکده داروسازی دانشگاه EMU را با هم مشاهده میکنیم.


بهترین دانشگاه داروسازی قبرس شمالی

دانشگاه بین المللی قبرس و دانشگاه مدیترانه شرقی، هر دو جزو بهترین دانشگاه های قبرس برای تحصیل رشته داروسازی میباشند. همانطوری که گفته شد دوره دکترای داروسازی در هر دو این دانشگاه ها موجود میباشد. اما طبق تجربه شخصی اینجانب که چندین سال با هر دو دانشگاه در ارتباط بوده ام، بهترین دانشگاه داروسازی قبرس شمالی، دانشگاه بین المللی قبرس یا همان دانشگاه CIU میباشد. زیرا در این دانشگاه حمایت های بسیار خوبی از دانشجویان ایرانی میشود.

شرایط پذیرش رشته داروسازی

به علت پرطرفدار بودن رشته داروسازی در دانشگاه مدیترانه شرقی قبرس و دانشگاه بین المللی قبرس مخصوصا در بین ایرانیان، دانشگاه ها از این امتیاز استفاده کرده و هر ترم تنها به دانشجویان ممتاز پذیرش صادر می کند. متقاضیان می توانند تصویر مدارک خود را از طریق واتس آپ برای ما ارسال کنند تا در کم ترین زمان ممکن برگه پذیرش صادر شود. مدارک لازم برای تحصیل داروسازی در قبرس عبارتند از :

مدارک لازم جهت پذیرش داروسازی قبرس
ترجمه مدرک دیپلم
ترجمه ریزنمرات دیپلم
تصویر صفحه اول پاسپورت

آزمون زبان انگلیسی دانشگاه های قبرس

آزمون زبان انگلیسی دانشگاه های قبرس
برای تحصیل داروسازی در قبرس نیازی به ارائه مدرک زبان انگلیسی ندارید. دانشگاه های قبرس برای دانشجویانی که مدرک زبان انگلیسی ندارند اقدام به برگزاری آزمون زبان انگلیسی میکند. آزمون زبان دانشگاه های قبرس بسیار ساده بوده و در سطح زبان پیش دانشگاهی میباشد. معمولا 90 درصد دانشجویان موفق به قبولی در آزمون زبان انگلیسی میشوند. برای اطلاعات بیشتر کلیک کنید ( آزمون زبان دانشگاه های قبرس )

اعتبار مدرک داروسازی قبرس

در مورد اعتبار مدرک داروسازی قبرس باید گفت، طبق اسناد زیر مدارک صادره از دانشگاه های قبرس مورد تایید YOK (وزارت علوم ترکیه)، اتحادیه اروپا، کانادا و آمریکا میباشد. اولین سند برگرفته از سایت وزارت علوم ترکیه میباشد و نشان دهنده این است که مدارک صادره از دانشگاه های قبرس مورد تایید این کشور میباشند.

اعتبار مدرک داروسازی قبرس در ترکیه

دومین سند در مورد اعتبار مدرک داروسازی قبرس، برگرفته از سایت معروف آنابین میباشد که این سایت مربوط به وزارت علوم آلمان بوده و لیست دانشگاه های مورد تایید سراسر جهان در آن ثبت شده است. همانطوری که مشاهده میکیند دانشگاه های ممتاز قبرس در رتبه بندی این سایت +H میباشند.

داروسازی قبرس مورد تایید ایران

خبری خوش برای متقاضیان تحصیل در قبرس ، رشته داروسازی دانشگاه بین المللی قبرس و همچنین دانشگاه مدیترانه شرقی قبرس مورد تایید وزارت بهداشت کشورهای عضو اتحادیه اروپا، آمریکا، ترکیه و کاناد میباشد (تا سال 2017 مورد تایید ایران نیر بوده است اما بعد از این تاریخ از تایید خارج شده است) ولی کلیه دانشجویان فارغ التحصیل از رشته داروسازی قبرس میتوانند در آینده با مدرک دریافتی از این دانشگاه در تمام کشورهای اروپایی، آمریکا و کانادا به فعالیت بپردازند.

تکذیب یک دروغ بزرگ

برنامه شش ساله داروسازی قبرس خود شامل دو برنامه می باشد یکی برنامه شش سال در قبرس و دیگری برنامه سه سال در قبرس و سه سال در ایران، اما توجه کنید که طبق اعلام سایت رسمی دانشگاه علوم پزشکی کرمان این برنامه صرفا برای دانشجویان غیر ایرانی می باشد و دانشجویان ایرانی فقط می توانند در برنامه شش سال در قبرس شرکت کنند. اما متاسفانه برخی از نمایندگان به دروغ و برای منافع خود قول انتقال به ایران را به متقاضیان می دهند . اما دقت کنید که چنین چیزی وجود خارجی ندارد.

درآمد داروساز در قبرس

درآمد داروساز در قبرس بر حسب یورو بطور متوسط چیزی در حدود 2610 یورو در ماه میباشد. حداقل درآمد داروساز در قبرس، حداقل 1250 یورو و حداکثر 4090 یورو میباشد. در واقع برحسب تجربه داروساز میزان درآمد او افزایش پیدا خواهد کرد که در نمودار زیر بصورت کامل مشخص شده است.

درآمد داروساز در قبرس


لیست دروس داروسازی قبرس

دانشجویانی که قصد تحصیل داروسازی در دانشگاه های قبرس را دارند همیشه در مورد دروسی که در طول تحصیل خواهند گذراند از ما سوال میپرسند. به همین دلیل تصمیم گرفتم لیست دروس داورسازی قبرس در دانشگاه های مختلف را در این قسمت قرار دهم.

چارت دروس (ترم بندی ) رشته داروسازی قبرس
Pharmacy Program Curriculum
دانشگاه بین المللی قبرسکلیک کنید
دانشگاه خاور نزدیک قبرسکلیک کنید
دانشگاه مدیترانه شرقی قبرسکلیک کنید

محمدحسین مهرزاد صدقیانی

من محمدحسین مهرزاد صدقیانی هستم. مدیر عامل کارگزاری دانشگاه های قبرس در ایران و دارای مدرک کارشناسی ارشد فناوری اطلاعات از دانشگاه مدیترانه شرقی قبرس.

‫38 دیدگاه ها

  1. سلام مهیا خانم عزیز
   امکان انتقال از دانشگاه های خصوصی قبرس به دانشگاه های خصوصی ترکیه در رشته داروسازی وجود دارد. اگر بخواهید به دانشگاه های دولتی ترکیه وارد شوید، بعد از قبولی از آزمون YOS یا SAT میتوانید واحدهایی که در رشته داروسازی قبرس خوانده اید را به ترکیه منتقل کنید.

  2. سلام ایدا عزیز
   نه من فارغ التحصیل کارشناسی ارشد فناوری اطلاعات از دانشگاه مدیترانه شرقی قبرس هستم.

  3. سلام کیارش عزیز:
   مدرک دانشگاه های قبرس در اتحادیه اروپا کانادا امریکا تریکه مورد قبول است .
   برای کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما در ارتباط باشید.
   موفق باشید.

  4. سلام من ۳۲ سالمه و دیپلم ریاضی دارم که معدل دیپلم و پیش دانشگاهیم بالای ۱۷ هس آیا میتونم بورسیه ۷۵ درصدی بگیرم ؟و اینکه آیا میتونم از ترم دو و سه به بعد وارد دانشگاهای ایران بشم ؟؟

  5. سلام مژگان عزیز:
   برای تحصیل داروسازی در قبرس با توجه به معدل دیپلم شما بورسیه 75 درصدی اخذ خواهد شد اما امکان ورود به دانشگاه های ایران وجود ندارد ولی امکان انتقال به اتحادیه اروپا ترکیه کانادا امریکا وجود دارد.
   موفق باشید.

  1. سلام علیرضا جان
   شرایط دریافت بورسیه 75 درصدی ( تحصیل داروسازی در قبرس) این است که معدل دیپلم و یا پیش دانشگاهی شما بالای 15 باشد.

  1. بله شما میتوانید از بورسه 75 درصدی داروسازی دانشگاه بین المللی قبرس استفاده کنید. برای دریافت بورسیه میتوانید مدارک خود را برای من ارسال کنید.

  1. مورد تایید ایران نیست. اما در سطح عالی مورد تایید اتحادیه اروپا، ترکیه و کانادا و آمریکا میباشد.

 1. سلام وقت بخیر
  منظور شما از معدل دیپلم همان معدل کل است یا معدل کتبی نهایی دیپلم؟
  من معدل کل دیپلم 17.12 دارم آیا میشه برای بورسیه 75درصدی اقدامی کرد؟
  نظام جدیدی هستم
  سوال آخر اینکه دانشگاه های قبرس امکاناتی مثل خوابگاه هم در نظر داره یا خیر؟

  1. سلام ف عزیز:
   برای تحصیل در رشته داروسازی در دانشگاه های قبرس معدل کل مدنظر میباشد
   و بورسیه 75درصد در دانشگاه بین المللی قبرس با شهریه سالانه 2200یورو میباشد.
   بله اما هزینه خوابگاه جدا از شهریه دانشگاه میباشد.
   موفق باشید.

  1. سلام ملیکای عزیز:
   لطفا از واتساپ پیام دهید برایتان ارسال شود.
   موفق باشید.

  1. سلام سحر عزیز:
   برای تحصیل داروسازی در قبرس با توجه به معدل شما بیشترین بورسیه را در د انشگاه بین المللی برای شما اخذ میکنیم .
   موفق باشید.

 2. سلام وقت خوش
  آیا من که ارشد میکروبیولوژی دارم میتونم واسه داروسازی دکترای پیوسته اش پذیرش بگیرم؟
  یعنی با مدرک پیش دانشگاهی م که معدلش 16 هست میشه برای دکترای پیوسته داروسازی پذیرش بگیرم با بورسیه؟
  شرط سنی داره؟ چون من 41 ساله هستم امکانش هست؟

  1. سلام سمیرای عزیز
   بله شما میتوانید برای تحصیل در دوره دکترای داروسازی برای دانشگاه های قبرس اقدام کنید. دانشگاه های قبرس برای این رشته شرط سنی ندارند. با توجه به اینکه شما کارشناسی ارشد میکروبیولوژی دارید تعداد قابل توجهی از واحدهای درسی شما که در دوره های کارشناسی ارشد و کارشناسی گذرانده اید معادلسازی خواهد شد. اگر قصد تحصیل داروسازی در قبرس را دارید مدارک دیپلم و پیش دانشگاهی را به همراه ریزنمرات آن برای ما ارسال کنید. البته اگر قصد دارید کار معادلسازی نیز برای شما انجام شود بایستی ریزنمرات کارشناسی و کارشناسی ارشد خود را ترجمه کرده و به همراه مدارک ذکر شده برای دفتر کارگزاری دانشگاه های قبرس در ایران ارسال کنید.

  1. سلام حمید عزیز
   شما همانند سایر دانشجویان بایستی مدارک دیپلم و پیش دانشگاهی و ریزنمرات آن را ارئه دهید. با توجه به اینکه شما مدرک لیسانس در رشته اقتصاد و مدیریت نیز دارید میتوانید برای تحصیل داروسازی در قبرس، دروس خود را تا حدودی تطبیق واحد کنید. به این منظور ریزنمرات کارشناسی خود را ترجمه کرده و به همراه سایر مدارک برای دفتر کارگزاری دانشگاه های قبرس در ایران ارسال کنید.

  1. سلام ریممای عزیز:
   برای تحصیل داروسازی در قبرس میتوانیم برای شما با معدل زیر 15پذیرش بگیریم مدارک خود را ارسال کنید.
   موفق باشید.

دیدگاهتان را بنویسید