خرید ملک در قبرس شمالی


قبرس یکی از کشورهای جزیره‌ای می‌باشد که در شرق دریای مدیترانه و در قاره آسیا واقع شده است. این جزیره، به دو کشور مستقل قبرس شمالی و قبرس جنوبی تقسیم شده است. که هر کدام از این کشورها با توجه به دولت‌های تأثیرگذار، شرایط زندگی خاصی دارند.

در این مقاله ما قصد داریم برای شما در رابطه با خرید ملک در قبرس شمالی صحبت کنیم و به شما بگوییم که با این اقدام شما چگونه امکان پیشرفت را خواهید داشت و از چه طریقی می‌توانید از مزایای بی‌شمار در این زمینه بهره ببرید.

فرقی نمی‌کند که شما به دنبال خرید آپارتمان در قبرس شمالی هستید، یا می‌خواهید ملک و املاک‌های دیگر را تهیه کنید؛ به‌ هر حال برای‌ اینکه امکان این را داشته باشید تا بدون هیچ‌ گونه مشکلی روند خرید ملک را پیش ببرید، باید در رابطه با این اقدام اطلاعات کاملی کسب کنید.

اگر شما نیز می‌خواهید در قبرس شمالی ملکی به ‌نام خود داشته باشید تا بتوانید از این طریق از مزایای بی‌شماری بهره ببرید، حتما تا انتهای مقاله‌ با ما همراه بمانید. در ادامه به‌ صورت کامل و جامع برای شما در رابطه با خرید ملک در قبرس اطلاعات ارائه کرده‌ایم.

چرا خریدار ملک در قبرس شمالی توسط ایرانیان طرف‌داران زیادی دارد؟

شما با خرید ملک در قبرس شمالی، این امکان را خواهید داشت که از مزایای بی‌شماری بهره ببرید. با خرید یک ملک یا خانه‌ در یک کشور دیگر، شما سرمایه‌ گذاری سودآوری خواهید داشت. اولین و مهم‌ترین چیزی که ما هنگام سرمایه‌گذاری آن را دنبال می‌کنیم، بیشتر شدن سرمایه یا حداقل حفظ ارزش آن می‌باشد.

خرید آپارتمان در قبرس شمالی فقط به عنوان یک راه برای افزایش سرمایه نیست و شما می‌توانید با این اقدام، از مزایای بی‌شمار دیگری نیز بهره ببرید. برای مثال دو مورد از ساده‌ترین مزایای این اقدام، شامل دریافت اقامت قبرس شمالی و امکان سفر همیشگی به یک کشور خوش آب ‌و هوا می‌باشد. در ادامه، برای شما بیشتر در رابطه با مزایای خرید ملک در قبرس شمالی صحبت خواهیم کرد و شما را بیشتر با این ویژگی‌ها و مزایا آشنا خواهیم ساخت.

مزایای خرید ملک در قبرس شمالی  

شناخت مزایای خرید ملک در قبرس شمالی می‌تواند به شما در روند خرید کمک شایانی بکند. پیشتر برای شما برخی از مهم‌ترین مزایای این اقدام را نام بردیم اما مزایای خرید ملک در قبرس تنها به این موارد خلاصه نمی‌شود. بیایید در ادامه با هم فاکتور های مهمی که به ‌عنوان مزیت این اقدام شناخته می‌شوند را بررسی کنیم.

مزایای خرید ملک در قبرس

امکان خرید اقساطی 

مزیت دیگر خرید ملک در قبرس، شامل این است که شما با این اقدام امکان سرمایه‌گذاری اقساطی را خواهید داشت. در شرایط پرداخت اقساطی، شما امکان این را دارید که بدون نیاز به پرداخت هزینه خانه به صورت یکجا یا در قسط‌های سنگین، در بازه‌های زمانی بلند مدت و حتی در برخی موارد تا 10 سال، قسط خرید خانه را بپردازید.

در ابتدا، شما تنها نیاز دارید که حدود 30 درصد قیمت اصلی خانه را بپردازید و در ادامه، امکان این را خواهید داشت که باقی مبلغ را به ‌صورت قسطی پرداخت کنید. البته شما خودتان باید شرایط مالی را بسنجید تا متوجه شوید که آیا می‌توانید قسط‌های تعیین ‌شده را پرداخت کنید یا خیر. به‌ طور کلی، اگر وضعیت مالی قابل ‌قبولی در ایران داشته باشید، می‌توانید به‌ راحتی قسط‌های مورد نیاز خرید خانه در قبرس را بپردازید.

سرمایه‌گذاری با پوند

شما با خرید ملک در قبرس شمالی بر روی ارز پوند سرمایه‌گذاری می‌کنید. همین موضوع می‌تواند به شما کمک کند تا امنیت سرمایه‌گذاری خودتان را بالا ببرید. ارز پوند یکی از ارزشمندترین ارزهای موجود در سراسر جهان است که همین موضوع می‌تواند سود شما را تضمین کند و به شما کمک کند تا با خیال راحت‌تری روند سرمایه‌گذاری روی خرید خانه را پیش ببرید.

امکان قوی رشد سرمایه

 با خرید خانه در قبرس شمالی، شما امکان این را خواهید داشت که سرمایه‌ی خودتان را رشد دهید. اقتصاد قبرس شمالی، اقتصادی رو به پیشرفت و رو به جلو است و همین موضوع باعث شده تا سرمایه‌گذاری در خاک این کشور فرصت پیشرفت زیادی را داشته باشد.

وجود شرکت‌های بین‌المللی گوناگون در قبرس باعث شده تا اقتصاد این کشور اقتصاد پیشرفته‌ای باشد. همین موضوع میتواند به شما کمک کند تا امکان این را داشته باشید که با خرید ملک در قبرس در یک بستر پرسود و ایمن، سرمایه‌گذاری داشته باشید. علاوه ‌بر این موضوع، واسطه آسیایی بودن و نزدیک بودن قبرس به کشورمان ایران، روند جا به ‌جایی شما نیز نسبتاً راحت خواهد بود.

بالا بودن کیفیت زندگی

شما با خرید ملک در قبرس شمالی، میتوانید در یکی از ایمن‌ترین کشورهای جهان و با کیفیت و امکانات رفاهی مناسب، خانه بخرید. طبق اطلاعات موجود، قبرس شمالی در رتبه 5 کشورهای ایمن و قانونمند در سراسر جهان شناخته می‌شود. همین موضوع می‌تواند خیال شما از بابت زندگی در محیط سالم این کشور را راحت سازد. قوانین سفت و سخت گوناگونی برای حفظ امنیت در قبرس شمالی لحاظ شده که همین قوانین، باعث میشوند تا افراد بتوانند با خیال راحت در این کشور سرمایه‌گذاری کنند.

هزینه پایین زندگی

قبرس شمالی کشوری آسیایی می‌باشد و همین موضوع باعث شده تا در مقایسه با کشورهای اروپایی، شما به هزینه‌ کمتری برای زندگی نیاز داشته باشید. اگر صرفه‌جویی در هزینه‌ها برایتان مهم است، انتخاب کشور آسیایی مانند قبرس شمالی برای شما انتخاب عاقلانه‌تری خواهد بود. در این کشور بهترین و باکیفیت‌ترین خدمات با هزینه‌های پایین در اختیار افراد قرار میگیرند.

امکان اخذ اقامت با خرید ملک در قبرس شمالی 

شما امکان این را دارید که با خرید ملک در قبرس شمالی، اقامت این کشور را دریافت کنید. علاوه ‌بر دریافت اقامت قبرس، شما می‌توانید با استفاده از پاسپورت قبرس خودتان، راحت‌تر به کشورهای جهان سفر کنید.

همان ‌طور که همه شما میدانید، پاسپورت کشور ایران زیاد در سراسر جهان ارزشمند نیست و همین موضوع باعث شده تا بسیاری از افراد برای سفر به کشورهای خارجی دچار مشکل شوند‌. اما با پاسپورت قبرس، شما می‌توانید راحت‌تر به کشورهای مدنظر خود سفر کنید.

وجود گزینه‌های متنوع برای خرید ملک در قبرس شمالی 

اگر به‌ دنبال خرید ملک در قبرس شمالی هستید، مطمئن باشید که گزینه‌های متنوعی برای خرید خانه در اختیار شما قرار خواهد داشت. شما می‌توانید در قبرس، این املاک را به‌ صورت ویلا، آپارتمان یا ملک ساحلی تهیه نمایید و از سرمایه‌گذاری در این شرایط لذت زیادی ببرید. مناطق گوناگون و متنوعی در قبرس وجود دارند که هر کدام از این مناطق، دارای خانه‌ها با سبک و سیاق متفاوت می‌باشند. شما می‌توانید با تحقیق و بررسی، ملکی را برای خرید انتخاب کنید که برای شما مناسب‌تر است.

مالیات پایین و مقرون به صرفه

یکی از مهم‌ترین مواردی که ما هنگام خرید ملک در کشورهای خارجی آن را مورد توجه قرار می‌دهیم، مالیات مورد نیاز می‌باشد‌. اما خوشبختانه شما با خرید آپارتمان در قبرس شمالی، نیاز به پرداخت هزینه بالا نخواهید داشت زیرا مالیات در قبرس نسبتاً پایین است. همین عامل باعث شده تا سرمایه‌گذاران بی‌شماری از سراسر جهان تلاش کنند تا از خدمات خرید ملک در قبرس شمالی بهره ببرند.

 امکان زندگی در یک محیط زیبا 

شما با خرید ملک در قبرس شمالی امکان زندگی در یک محیط زیبا و آرامش ‌بخش را نیز خواهید داشت. شاید در ابتدا تصور کنید که این فاکتور زیاد مهم به‌ نظر نمی‌رسد، اما مطمئن باشید که همه ما انسان‌ها دوست داریم تا در یک محیط و طبیعت زیبا و چشم‌نواز زندگی کنیم. قبرس شمالی علاوه‌ بر طبیعت زیبا و بکر، دارای جاذبه‌های تاریخی و گردشگری گوناگونی است که باعث شده تا محیط این کشور بسیار دوست‌داشتنی باشد.

امکان کسب درآمد و کمک خرج

با خرید آپارتمان در قبرس شمالی، شما امکان کسب درآمد نیز خواهید داشت. در حال‌ حاضر تقاضای گردشگری زیادی در کشور قبرس شمالی وجود دارد. همین موضوع باعث شده تا شما امکان این را داشته باشید که با اجاره‌ی ملک خریداری شده، برای خود درآمد داشته باشید. این کار به شما کمک می‌کند تا بتوانید راحت‌تر برای پرداخت قسط وام‌های خود برای خرید خانه، اقدام کنید.

خدمات آموزش و بهداشت رایگان

اگر به‌ دنبال خرید ملک در قبرس شمالی هستید، باید این را بدانید که با این کار، میتوانید از خدمات آموزش و بهداشت رایگان نیز بهره ببرید. قبرس شمالی یکی از بهترین و پرطرف‌دارترین سیستم‌های آموزشی در سراسر جهان را دارد و همین موضوع باعث شده تا دانشجویان بی‌شماری از سراسر جهان برای تحصیل در دانشگاه‌های قبرس شمالی اقدام کنند.

علاوه ‌بر آموزش مناسب، شما می‌توانید در این کشور از خدمات بهداشت رایگان و باکیفیت نیز بهره ببرید. آموزش و بهداشت، دو مورد از مهم‌ترین نیازهای افراد هنگام مهاجرت می‌باشند. شما با خرید ملک در قبرس شمالی می‌توانید این دو نیاز مهم خودتان را به بهترین نحو ممکن برطرف کنید.

معایب خرید ملک در قبرس شمالی

قبرس شمالی، با زیبایی‌های خود، یکی از مقاصد جذاب برای سرمایه‌گذاری در املاک است. اما همانطور که همه‌چیز دارای مزایا و معایب است، خرید ملک در قبرس شمالی نیز به‌همراه خود امکاناتی دارد که باید مورد توجه قرار گیرد.

یکی از معایب خرید ملک در قبرس شمالی، پیچیدگی مربوط به مسائل حقوقی و مالی است. در این کشور، ممکن است اصول مالکیت و معاملات ملکی متفاوت باشد، که موجب ایجاد مشکلات و تاخیرهای غیرقابل پیش‌بینی در فرآیند خرید و فروش ملک می‌شود.

به طور کلی، خرید ملک در قبرس شمالی با چالش‌هایی مواجه است که نیازمند دقت و بررسی دقیق می‌باشد. تصمیم‌گیری در مورد سرمایه‌گذاری در این منطقه، نیازمند شناخت دقیق از شرایط محلی، مشاوره حرفه‌ای و بررسی دقیق حقوقی و مالی است تا از ورود به مشکلاتی ناخوشایند جلوگیری شود.

فاکتورهای مهم خرید ملک در قبرس شمالی

همه شما می‌دانید که روند خرید ملک، تا چه حد چالش ‌بر انگیز است. حال اگر قرار باشد که شما این ملک را در کشور خارجی خریداری کنید، این چالش‌ها ممکن است بیشتر نیز باشند. به ‌همین دلیل شناخت نکات مهم برای خرید ملک در قبرس شمالی قبل ‌از انجام هر گونه اقدام، برای شما ضروری است. بیایید با هم در ادامه به‌ طور کامل فاکتورها و نکات مهمی که در رابطه با خرید ملک در قبرس شمالی باید به آن توجه داشته باشید را مورد بررسی قرار دهیم.

موقعیت جغرافیایی ملک مورد نظر شما 

یکی از مهم‌ترین فاکتورهایی که قبل ‌از خرید ملک در قبرس شمالی باید به آن توجه شود، موقعیت ملک مورد نظر می‌باشد. به واسطه جزیره‌ای بودن، خانه‌های ساحلی در این کشور به ‌راحتی قابل خرید باشند‌. در ابتدا تعیین کنید که می‌خواهید داخل شهر خانه بخرید یا به دنبال خرید خانه‌های ساحلی هستید. در ادامه،  به‌ طور کامل بررسی کنید که موقعیت خانه شما چقدر با امکانات شهری مثل فروشگاه‌ها یا مراکز درمانی و یا حتی مدرسه فاصله دارد.

این فاکتورها، فاکتورهای مهمی هستند که شما برای زندگی در خانه مورد نظر باید به آن توجه داشته باشید. غالباً هر چه شما به مرکز شهر نزدیک‌تر باشید، راحت‌تر به امکانات رفاهی دسترسی خواهید داشت. پس اگر میزان رفاه شما برایتان اهمیت دارد، حتماً این فاکتور را مهم بشمارید.‌ علاوه ‌بر این موضوع، اگر به ‌دنبال آرامش بیشتر هستید، خانه‌های ساحلی انتخاب عاقلانه‌ای برای شما می‌باشند. در نهایت این شما هستید که با توجه به شرایط زندگی خود باید تعیین کنید که چه منطقه‌ای برای خرید ملک برای شما مناسب‌تر است.

مفاد موجود در قرارداد و روند معامله را مورد بررسی قرار دهید

از مهم‌ترین نکاتی که برای خرید ملک در قبرس شمالی باید حتماً مورد توجه قرار بگیرد، بررسی کامل و صددرصدی مفاد سند مالکیت و شرایط معامله در قبرس می‌باشد.

شما حتماً باید معتبرترین سند ممکن برای خرید خانه را دریافت کنید تا امکان این را داشته باشید که بدون هیچ ‌گونه مشکلی یک ملک برای خود بخرید و روند سرمایه‌گذاری خودتان را راحت‌تر پیش ببرید.

توجه به میزان پیشرفت ملک مورد نظر

اگر هدف شما برای خرید ملک در قبرس شمالی سرمایه‌گذاری است، سعی کنید در منطقه‌ای به خرید ملک بپردازید که مطمئن هستید که رشد زیادی در آینده نزدیک خواهد داشت.

علاوه ‌بر این موضوع، اگر قصد سرمایه ‌گذاری کوتاه‌ مدت را دارید، بهتر است که در مناطقی ملک بخرید، که مطمئن هستید که در صورت نیاز به پول، می‌توانید در سریع‌ترین زمان ممکن ملک را به فروش برسانید. توجه به این نکته می‌تواند به شما کمک کند تا سرمایه‌گذاری اصولی‌تری داشته باشید.

بررسی ویژگی‌های خانه 

قاعدتاً هنگامی‌ که شما به ‌دنبال دنبال خرید ملک در قبرس شمالی هستید، باید به ویژگی‌های ملک مورد نظر نیز توجه داشته باشید. برای مثال سال ساخت خانه، تعداد اتاق‌خواب‌های آن، متراژ خانه، سبک ساخت و… جزو آن دسته از فاکتورهایی هستند که شما حتماً باید قبل ‌از خرید ملک در قبرس شمالی به آن‌ها توجه داشته باشید.

توجه به این فاکتورها به شما کمک می‌کند تا بهترین گزینه را متناسب با بودجه خودتان خریداری نمایید تا از سرمایه‌گذاری خود لذت بیشتری ببرید. قاعدتاً هر چه تعداد خواب‌های خانه بیشتر باشد، شما رفاه بیشتری خواهید داشت. همچنین هر چه خانه تازه ساخت تر باشد، امکانات رفاهی بیشتری دارد. توجه به هر کدام از این فاکتورها می‌تواند به شما کمک کند تا انتخاب عاقلانه‌ای داشته باشید.

برای خرید ملک در قبرس، حتماً به توصیه‌های تخصصی و مشاوره‌های حقوقی توجه داشته باشید

اگر به ‌دنبال خرید ملک در قبرس شمالی با شانس موفقیت بالا هستید، باید حتماً قبل‌ از هرگونه اقدامی از یک فرد متخصص در این زمینه مشورت بگیرید. برای مثال، شما می‌توانید با یک وکیل در قبرس شمالی قرار ملاقات تعیین کنید و از او بخواهید که راهنمای شما در مسیر خرید ملک باشد.

در این شرایط است که شما می‌توانید با توجه صددرصدی روی قوانین موجود، روند خرید ملک را پیش ببرید و مطمئن باشید که هیچ‌ گونه مشکلی در ادامه برای شما به وجود نخواهد آمد. به ‌هر حال قوانین موجود در قبرس برای خرید ملک، با قوانین کشور ما متفاوت می‌باشند. با توجه به این نکات، عاقلانه‌ترین کار برای شما این است که از فردی کمک بخواهید که از این قوانین به‌ طور کامل آگاه است و می‌تواند راهنمای شما در روند خرید ملک باشد.

هزینه خرید ملک در قبرس شمالی 

 اگر به‌ دنبال خرید ملک در قبرس شمالی هستید، قاعدتاً باید در رابطه با هزینه‌های مورد نیاز در این زمینه نیز اطلاعات کسب کنید. فاکتورهای گوناگونی وجود دارند که می‌توانند در هزینه مورد نظر شما برای خرید ملک در قبرس شمالی تأثیر گذار باشند. برای مثال متراژ ملک، منطقه مورد نظر شما، امکانات موجود در ملک انتخاب شده، سال ساخت و… جزو آن دسته از فاکتورها و مواردی هستند، که می‌توانند تأثیر غیر قابل ‌انکاری در قیمت و هزینه خرید ملک در قبرس شمالی داشته باشد.

اگر بخواهیم یک بازه کلی با عنوان بازه هزینه خرید ملک در قبرس را ارائه کنیم، باید بگوییم که معمولاً بالای 90 درصد خانه‌ها در قبرس در بازه قیمتی بین 45 هزار پوند الی 450 هزار پوند قرار دارند. این‌ که خانه مدنظر شما چه قیمتی داشته باشد، به ویژگی‌ها و امکاناتش وابسته است.

پس، شما برای خرید ملک در قبرس به حداقل 54 هزار پوند بودجه نیاز خواهید داشت. علاوه‌ بر هزینه‌ای که شما به‌ عنوان ارزش و قیمت ملک باید بپردازید، هزینه‌های جانبی دیگری نیز وجود خواهند داشت. برای مثال شما هنگام خرید خانه باید مبلغی به‌ عنوان مالیات و همچنین درصد کارمزد برای انتقال مالکیت پرداخت کنید. حتماً به این فاکتورها توجه داشته باشید تا هنگام خرید ملک مشکلی از بابت پرداخت این هزینه‌ها برای شما به وجود نیاید.

مراحل خرید ملک در قبرس شمالی 

شناخت مراحل خرید ملک در قبرس شمالی، می‌تواند به شما کمک کند تا به ‌صورت کاملاً اصولی روند خرید خانه در این کشور را پیش ببرید و بدون کوچک‌ترین مشکل قانونی، در نهایت خانه مدنظر خودتان را تهیه نمایید و از ساکن شدن در آن نهایت لذت را ببرید.

مراحل خرید ملک در قبرس

1- دریافت مشاوره برای خرید ملک در قبرس شمالی 

مرحله اول از روند خرید ملک در قبرس شمالی مشاوره و کسب اطلاعات کاربردی در رابطه با این اقدام می‌باشد. مشاوره می‌تواند به شما کمک کند تا بهترین منطقه برای سرمایه‌گذاری را پیدا کنید و متوجه شوید که از طریق کدام فاکتورهای قانونی می‌توانید بدون هیچ‌ گونه مشکلی روند سرمایه‌گذاری را پیش ببرید. با استفاده از خدمات مشاوره، با توجه به بودجه شما تعیین می‌شود که بهترین انتخاب برای شما کدام ملک، در چه شرایط جغرافیایی و با چه ویژگی‌هایی است.

2- انتخاب ملک مورد نظر 

 بعد از این‌ که با استفاده از خدمات مشاوره برای خرید ملک در قبرس شمالی، ویژگی‌های منطقه خانه مورد نظر تعیین شد، حال نوبت به انتخاب ملک می‌رسد. هنگامی ‌که شما تعیین کردید که در چه منطقه‌ای باید به دنبال خانه باشید، باید در میان آگهی‌هایی که مشابه خواسته شما هستند، به ‌دنبال خانه موردنظر بگردید تا بتوانید از میان گزینه‌هایی که برای فروش تعیین شده‌اند، بهترین و مناسب‌ترین گزینه را برای خودتان تهیه نمایید.

3 – نظیم پیش قرارداد 

در قدم سوم برای خرید ملک در قبرس شمالی، شما باید پیش ‌قرارداد تنظیم کنید. در پیش قرارداد، به‌ طور کامل هم شرایط معامله آورده می‌شود و هم مشخص می‌شود که آیا شما می‌خواهید به‌ صورت یک‌ جا هزینه را پرداخت کنید یا به‌ دنبال خرید قسطی هستید. سعی کنید که حتما، به مفاد تنظیم شده در این قرارداد توجه داشته باشید تا در ادامه مشکل قانونی برای شما در این زمینه به وجود نیاید.

4- پرداخت پول 

اگر قرار است که شما خانه را به ‌صورت قسطی بخرید، باید پیش پرداخت را به حساب فروشنده واریز کنید تا روند خرید نهایی شود. اگر هم به ‌دنبال پرداخت یک‌ جای هزینه خانه هستید، می‌توانید پول را به حساب فروشنده واریز و برای انتقال مالکیت سند اقدام کنید.

5- استفاده از مزایای خرید خانه در قبرس شمالی

در مرحله نهایی، شما بعد از نهایی کردن روند خرید ملک در قبرس شمالی، این امکان را خواهید داشت که از مزایای زندگی در قبرس نهایت استفاده را ببرید و اقامت قبرس را نیز دریافت کنید.

مشکلات خرید ملک در قبرس

اگر بخواهیم به شما بگوییم که برای خرید ملک در قبرس شمالی هیچ‌ گونه مشکلی پیش روی شما وجود ندارد، شما را فریب داده‌ایم. خرید ملک یا حتی سرمایه‌گذاری در هر کشور خارجی یا حتی کشور مادری ما، همواره با مشکلات و معضلات گوناگونی رو به ‌رو است.

برای مثال مشکلات قانونی موجود در خرید ملک، هزینه‌های جانبی که در برخی موارد سرسام‌ آور هستند، عدم توافق با فروشنده و… جزو آن دسته از فاکتورها و مواردی هستند که ممکن است که روند خرید را دچار مشکل کنند. اگر به‌ دنبال خرید ملک در قبرس شمالی هستید، باید بدانید که ممکن است مشکلات زیادی در این روند برای شما به وجود بیاید. پس بیایید با هم در رابطه با مشکلات خرید ملک در قبرس شمالی صحبت کنیم تا بتوانیم آمادگی خودمان را برای مواجهه با این مشکلات را بالا ببریم.

وجود ایراد در سند 

یکی از مشکلاتی که ممکن است که حین خرید آپارتمان در قبرس شمالی برای شما به وجود بیاید، وجود برخی مشکلات در سند ملک مورد نظر می‌باشد. مشکلات قانونی مانند تعلیق سند، در گرو بودن سند و… جزو آن دسته از فاکتورها و مواردی هستند که حین خرید این ملک ممکن است برای شما به وجود بیایند.

عدم توجه به مفاد قرارداد 

از دیگر مشکلاتی که هنگام خرید ملک در قبرس شمالی ممکن است برای شما به وجود بیاید ما می‌توانیم به عدم توجه به مفاد قرارداد اشاره کنیم. سعی کنید که در هر مرحله از خرید خانه، هر برگه‌ای که به ‌عنوان سند و مدرک شناخته می‌شود را به ‌طور کامل مورد بررسی قرار دهید و در صورت وجود هرگونه سوال و ابهام، آن را برطرف سازید.

نیاز به پرداخت کمیسیون و دستمزدهای بالا 

در برخی موارد شاید هنگام خرید ملک در قبرس شمالی، شما حس کنید که قیمت خانه بسیار مقرون ‌به ‌صرفه و مناسب است، اما از طرف دیگر مجبور هستید هزینه‌های زیادی را با عنوان کمیسیون و کارمزد ثبت معامله پرداخت کنید. این موضوع می‌تواند مشکلات زیادی را برای شما به وجود بیاورد و برنامه‌ریزی‌های مالی شما را تا حد بسیار زیادی برهم زند.

برای هر پرداخت، رسید قانونی دریافت کنید

عدم دریافت رسید قانونی برای پرداخت‌های مربوط به خرید ملک در قبرس شمالی، مشکل دیگری است که می‌تواند حین خرید خانه برای شما به وجود بیاید. فرقی نمی‌کند که شما چقدر هزینه برای اقدامات گوناگون پرداخت کردیده‌اید؛ رسیدهای قانونی و معتبر مربوط به پرداخت را حتماً دریافت کنید.

ارائه قیمت‌های غیر واقعی برای املاک 

با توجه به پرطرف‌دار بودن روند خرید ملک در قبرس شمالی، شاید افراد زیادی در این زمینه به ‌دنبال سودجویی باشند تا بتوانند برای خود سرمایه‌ای را بدست بیاورند. در این شرایط این شما هستید که می‌توانید با هوشمندی و کسب اطلاعات در رابطه با ارزش واقعی خانه‌ها در قبرس، متوجه شوید که کدام فروشنده در حال ارائه قیمت‌های غیر واقعی و کدامیک در حال فروش خانه خود با قیمت منطقی است.

پشیمانی فروشنده 

در برخی موارد به ‌هنگام خرید ملک در قبرس شمالی، شما باید ملک مورد نظر را بپسندید و برای پرداخت پیش‌ پرداخت اقدامات لازم را انجام دهید. اما به واسطه فاکتورهای گوناگونی، ممکن است که فروشنده منصرف شود و دیگر خانه را به شما نفروشد.

آیا امکان خرید ملک در قبرس شمالی به ‌صورت آنلاین وجود دارد؟

شما امکان این را دارید که به ‌صورت آنلاین نیز از خدمات خرید ملک در قبرس شمالی بهره ببرید. با خرید آنلاین شما میتوانید در سریع‌ترین زمان ممکن به اطلاعات مورد نیازتان برای خرید دسترسی داشته باشید و از این طریق سریع‌تر به اهدافتان برسید.

با توجه به این ‌که معمولاً افرادی که به‌ دنبال سرمایه‌گذاری در قبرس شمالی هستند شاید امکان سفر حضوری را نداشته باشند، فروشندگان و شرکت‌های خدمات رسانی در قبرس نیز بستر را برای فروش آنلاین خانه‌ها فراهم کرده‌اند. شما امکان این را خواهید داشت که از طریق تماس تصویری نیز به بررسی ملک‌ها و خانه‌ها بپردازید و از این طریق اهداف خودتان را عملی کنید

خرید ملک در قبرس شمالی به ‌صورت آنلاین

نظرات در مورد خرید ملک در قبرس

نظر علیرضا حسینی:

علیرضا حسینی، که تجربه خرید ملک در قبرس شمالی را داشته، از پویایی بازار املاک و مناسب بودن قیمت‌ها در این کشور سخن می‌گوید. وی می‌گوید: “تجربه‌ام در خرید ملک در قبرس شمالی بسیار مثبت بود. بازار املاک این کشور از نظر تنوع و پویایی بسیار جذاب است و قیمت‌ها نیز در مقایسه با دیگر کشورها نسبتاً مناسب است.”

نظر نگار خانمی:

نگار خانمی، که اخیراً یک ویلا در قبرس شمالی خریداری کرده، از تجربه مثبت خود سخن می‌گوید. او اظهار می‌کند: “با خرید ویلا در قبرس شمالی، تجربه‌ای بسیار خوب داشتم. اما توصیه می‌کنم قبل از هرگونه تصمیمی، تحقیقات دقیقی انجام دهید تا از تمامی جنبه‌ها و شرایط مربوط به ملک مطلع شوید.”

نظر امیرعلی حسن زاده رضایی:

امیرعلی حسن زاده، با اشاره به مشاوره‌هایی که از مشاوران املاک در قبرس شمالی دریافت کرده، از اطلاعات مفیدی که به دست آورده است، یاد می‌کند. او می‌افزاید: “من با مشاورهایی که در زمینه خرید ملک در قبرس شمالی فعالیت می‌کنند، تماس گرفته‌ام و اطلاعاتی که دریافت کردم، مرا قانع کرده‌اند که این کشور یک مقصد جذاب برای سرمایه‌گذاری ملکی است.”

نظر الهام مرادی تبریزی:

الهام مرادی تبریزی، که به دنبال خرید ملک در قبرس شمالی بود، از تجربه ناکامی و از دست دادن پول‌های زیادی حرف می‌زند. وی اظهار می‌کند: “تصمیم به خرید ملک در قبرس شمالی را گرفتم، اما پس از ورود به معامله، متوجه شدم که اطلاعات ارائه شده نادرست بوده و بسیاری از جزئیات مهم پنهان شده بودند. نتیجه این بود که با از دست دادن پول‌های زیادی مواجه شدم و بی‌نتیجه بازگشت.

جمع‌بندی 

در این مقاله سعی کردیم برای شما به‌ صورت کامل و جامع در رابطه با خرید ملک در قبرس شمالی صحبت کنیم. ما اطلاعات کاربردی در این‌ رابطه به شما ارائه دادیم. شما باید حتماً در روند انتخاب ملک و خانه در قبرس به این فاکتور‌ها توجه زیادی داشته باشید تا بتوانید بدون هیچ‌ گونه مشکلی، روند خرید خانه را پیش ببرید.

علاوه ‌بر تمامی این موارد، شما امکان این را خواهید داشت که با این اقدام، اقامت قبرس را نیز دریافت کنید و از این طریق از مزایای بی‌شماری که برایتان به وجود خواهد آمد نهایت استفاده را ببرید. به ‌طور کلی، خرید آپارتمان در قبرس شمالی با مزایای بی‌شماری همراه است که این مزایا می‌توانند به شما کمک کند تا راحت‌تر تصمیم خود را برای خرید ملک در قبرس شمالی نهایی کنید و از این طریق به پیشرفت‌های مد نظرتان برسید و همچنین زندگی خوبی برای خود و خانواده‌تان بسازید.

سوالات متداول خرید ملک در قبرس

افراد خارجی مجاز به خرید چه تعداد ملک در قبرس هستند؟”

افراد خارجی غیر قبرسی، مجاز به خرید یک ملک با مساحت حداکثر یک و نیم حکتار میباشند. اگر یک زن و شوهر نام خانوادگی متفاوتی داشته باشند، میتوانند هریک ملکی تا حداکثر یک ونیم حکتار خریداری کنند، در غیر اینصورت فقط مجاز به خرید یک ملک هستند. در کشور ایران زن و شوهر، نام های خانوادگی یکسانی ندارند بنابراین میتوانند هریک بطور مستقل یک ملک خریداری کنند.

آیا املاک قبرس شمالی استیجاری هستند یا سند مالکیت دارند؟

هیچ یک از املاک موجود در قبرس شمالی استیجاری نبوده و همگی دارای سند مالکیت هستند. منظور از املاک استیجاری این است که در برخی از کشورها ملکی که خریداری میکنید مثلا به مدت 50 سال به شما واگذار میشود و در واقع شما مالک زمین آن نیستید. اما در قبرس شمالی تمامی زمین ها و املاک دارای سند مالکیت قطعی هستند.

آیا موسسه حقوقی دادمهر عدالت مرا در زمینه یافتن وکیل خوب راهنمایی میکند؟

هدف موسسه حقوقی دادمهر عدالت این است که تمامی منافع شما در زمینه خرید ملک در قبرس حفظ شود. در این راستا فهرستی از بهترین وکلای قبرسی را تهیه کرده ایم که دارای بهترین رزومه کاری هستند. ما ترتیبی میدهیم تا بتوانید با وکیل خود در ارتباط باشید.

آیا برای امور خرید ملک در قبرس باید وکالت نامه تنظیم کنم؟

اگر به زبان ترکی تسلط کافی نداشته باشید و همچنین حضور فیزیکی در کشور قبرس نداشته باشید، به وکیل احتیاج نیاز دارید. تنظیم وکالت نامه امری بسیار ساده است و در سریعترین زمان ممکن انجام میشود. همچنین این وکالت نامه هیچگونه خطری برای شما ندارد و فقط به منظور انجام پروسه های خرید ملک تنظیم میشود.

اگر شما به مدت طولانی از قبرس دور باشید ، این وکالت نامه، وکیل شما را قادر می سازد تا از طرف شما اسناد را امضا کند. اعطای این وکالت نامه معمولاً بدون هزینه است و کلیه مراحل مهم خرید را می توان از زمان ثبت قرارداد ، قرار دادن اسناد به نام خود ، بدون نیاز به بازگشت به قبرس انجام داد.

اولین پرداخت برای خرید ملک در قبرس چه زمانی انجام میشود؟

بعد از آنکه تصمیم جدی به خرید ملک گرفتید. مبلغ 1000 پوند انگلیس را از طریق وکیل خود در ایران (با امضاء قرارداد رسمی) به کشور قبرس ارسال میکنید. این مبلغ بخشی از قیمت ملک شما میباشد. پس از این پرداخت ترتیبی داده میشود که شما بتوانید از نزدیک ملکی را که به نام شما رزرو شده است بازدید کنید و حتی در آن اقامتی کوتاه داشته باشید. شما میتوانید مابقی مبلغ قرارداد را بصورت حضوری در قبرس پرداخت کنید.

قرارداد خرید ملک در قبرس چیست و چه زمانی امضاء میشود؟

وکیل شما برای حفاظت از منافع شما قرارداد فروش تهیه می کند. اگر ملک شما یک ساختمان جدید باشد ، قرارداد فروش شامل کلیه شرایط مهم مانند تعداد قطعه ، اندازه قطعه ، قیمت ، برنامه پرداخت ، تاریخ اتمام با بندهای مجازات برای تأخیر در اتمام است. کلیه نقشه ها و مشخصات طبقه به ضمیمه قرارداد می شود تا اطمینان حاصل شود که فروشنده ملزم به انجام کارهای ساختمانی مطابق با این موارد است.

آیا تخفیف‌هایی برای خرید ملک در قبرس شمالی ارائه می‌شود؟

بله، در بسیاری از موارد، برای خرید ملک در قبرس شمالی شما امکان این را خواهید داشت که از تخفیفات گوناگونی استفاده کنید. اگر طرف قرارداد شما شرکت‌های فروش املاک باشند، ممکن است که این شرکت‌ها برای جذب خریداران بیشتر، تخفیف‌های گوناگونی را ارائه کنند.

برای مثال تخفیفات نقدی برای خرید ملک، تخفیفات مربوط به خرید وسایل خانه مانند مبلمان، اجاره دادن ملک به‌ صورت رایگان به شما تا زمان تحویل خانه، ارائه خدمات مربوط به بلیط رفت ‌و برگشت رایگان، ارائه خدمات رفاهی و… جزو آن دسته از فاکتورهایی هستند که می‌توانند در دسته‌بندی تخفیفات و آفرهای مربوط به خرید خانه قرار بگیرند. این تخفیف‌ها و خدمات، می‌توانند به شما کمک کنند تا راحت‌تر روند خرید ملک در قبرس را پیش ببرید و با آسایش و آرامش بیشتری سرمایه‌گذاری کنید.

آیا با خرید ملک در قبرس شمالی، امکان رشد سرمایه را خواهم داشت؟

بله، شما با خرید ملک در قبرس شمالی امکان این را خواهید داشت که حتی در برخی موارد تا 400 درصد سرمایه‌ی خودتان را رشد دهید. پس اگر در کنار زندگی در یک کشور خارجی به‌ دنبال بیشتر کردن ارزش سرمایه‌گذاری خود هستید، مطمئن باشید که می‌توانید با خرید ملک در قبرس به این مهم دست پیدا کنید.

فرقی نمی‌کند که شما آپارتمان خریده‌اید یا به ‌دنبال خرید خانه‌های ویلایی هستید، اگر منطقه سرمایه‌گذاری را به ‌صورت درست و اصولی انتخاب کرده باشید، مطمئن باشید که می‌توانید از مزیت بیشتر شدن سرمایه خود نهایت استفاده را ببرید. اطلاعات مربوط به رشد 4 برابری خانه‌ها در قبرس، اطلاعات کاملاً واقعی می‌باشند و صحت آن‌ها تأیید شده‌ است.

قیمت خانه در قبرس، به چه فاکتورهایی وابسته میباشد؟

هنگامی ‌که شما قصد دارید از خدمات خرید ملک در قبرس شمالی بهره ببرید، قاعدتاً قیمت خانه برای شما فاکتور مهم و حیاتی می‌باشد. دقیقاً به‌ همین دلیل است که همواره برای سرمایه‌گذاری، باید تمرکز اصلی را روی قیمت و هزینه سرمایه‌گذاری بگذارید.

فاکتورها و موارد گوناگونی وجود دارند که می‌توانند در هزینه مورد نیاز شما برای خرید ملک در قبرس تاثیرگذار باشند. مواردی مانند منطقه ملک، نزدیک یا دور بودن ملک از امکانات رفاهی شهری، متراژ خانه، شرایط مالی که فروشنده فراهم کرده، امکانات موجود در خانه و… جزو آن دسته از فاکتورهایی هستند که می‌توانند در روند خرید در هزینه مورد نیاز برای خرید ملک در خانه در قبرس تاثیرگذار باشند.

البته این نکته را نیز مورد توجه قرار دهید که در ابتدا شما می‌توانید تنها 30 درصد پول خانه را پرداخت کنید و در ادامه، امکان این را خواهید داشت که به‌ صورت اقساطی برای خرید خانه اقدامات لازم را انجام دهید. معمولاً هزینه خانه در قبرس با ارز پوند تعیین می‌شود و شما می‌توانید با توجه به ارزش پوند، به‌ صورت روزانه تعیین کنید که در بازه‌های زمانی متفاوت به چه مقدار پول برای سرمایه‌گذاری در قبرس نیاز خواهید داشت.

آیا مقررات و محدودیت خاصی برای خرید ملک در قبرس شمالی وجود دارد؟

به ‌طور کلی، برای انجام هر گونه اقدامی در یک کشور خارجی، شما باید به مقررات گوناگونی توجه داشته باشید. روند خرید ملک در قبرس شمالی نیز از این قاعده مستثنی نیست. ممکن است که مقررات گوناگونی برای شما برای خرید ملک وجود داشته باشند.

شما می‌توانید با کمک گرفتن از یک فرد متخصص در این زمینه، به‌ راحتی از این مقررات آگاه شوید و با پیش رفتن با توجه به آن‌ها، جلوی بروز هر گونه مشکلی را در ادامه بگیرید. علاوه ‌بر این موضوع، ممکن است که قوانین گوناگونی برای زندگی در یک منطقه تعیین ‌شده باشند. شما باید برای زندگی در خانه خود نیز به این قوانین توجه داشته باشید.

محمدحسین مهرزاد صدقیانی

من محمدحسین مهرزاد صدقیانی هستم. مدیر عامل کارگزاری دانشگاه های قبرس در ایران و دارای مدرک کارشناسی ارشد فناوری اطلاعات از دانشگاه مدیترانه شرقی قبرس.

دیدگاهتان را بنویسید