تعطیلات رسمی در قبرس شمالی

تعطیلات رسمی در قبرس شمالی

راهنمای کامل تعطیلات رسمی در قبرس شمالی

تعطیلات رسمی یک نمایه مهم از فرهنگ و زندگی اجتماعی هر کشوری هستند. تعطیلات رسمی در قبرس شمالی نیز تأثیر مستقیمی بر زندگی مردم این منطقه دارند. این تعطیلات، به مناسبت‌های مذهبی، ملی و فرهنگی برگزار می‌شوند و به عنوان روزهای استراحت از فعالیت‌های روزمره خدمت مردمان عزیز قرار می‌گیرند.

معمولا افرادی که قصد تحصیل در قبرس را دارند، بایستی از تعطیلات رسمی در قبرس شمالی اطلاع داشته باشند تا بتوانند برنامه ریزی دقیق تری را داشته باشند.

DateWeekdayPublic Holiday
WednesdayRamazan Bayram (End of Ramadan)
ThursdayEnd of Ramadan Holiday
FridayEnd of Ramadan Holiday
TuesdayChildren’s Day
WednesdayLabour Day
SundayYouth and Sports Day
SundayKurban Bayram (Feast of Sacrifice)
MondayKurban Bayram Holiday
TuesdayKurban Bayram Holiday
WednesdayKurban Bayram Holiday
SaturdayPeace and Freedom Day
ThursdaySocial Resistance Day (Establishment date of T.M.T)
FridayVictory Day
SundayMavlid Al Nabi (the Prophet’s Birthday)
TuesdayTurkish Republic Day
FridayRepublic Day of TRNC
WednesdayNew Year’s Day
SundayRamazan Bayram (End of Ramadan)
MondayEnd of Ramadan Holiday

روزهای مذهبی:

  1. عید الفطر: این عید مسلمانان به مناسبت پایان ماه رمضان جشن می‌گیرند و در قبرس شمالی نیز به عنوان یک تعطیلات رسمی تثبیت شده است. مردم به این مناسبت با آغاز عید و تشکر از خداوند برای بخشیدن گناهان، جشن می‌گیرند.
  2. عید قربان: این عید نیز یکی از تعطیلات مهم در قبرس شمالی است که به مناسبت قربانی کردن به خداوند برگزار می‌شود. این تعطیلات با مراسم مذهبی و توزیع گوشت قربانی بین مردم جشن می‌گیرد.

روزهای ملی:

  1. روز استقلال: این روز به یاد استقلال قبرس شمالی از بریتانیا برگزار می‌شود. مردم در این روز با برگزاری مراسم و تجمعات ملی افتخار این روز را گرامی می‌دارند و به یاد گذشته تلاش‌ها و جنگ استقلال یاد می‌کنند.

روزهای فرهنگی:

  1. روز جهانی گردشگری: این روز به ترویج گردشگری و توسعه صنعت گردشگری در جهان اختصاص دارد. در قبرس شمالی نیز این روز به‌عنوان یک تعطیلات فرهنگی جشن می‌گیرد و فعالیت‌های متنوعی در این زمینه برگزار می‌شود.

خلاصه:

تعطیلات رسمی در قبرس شمالی به عنوان روزهایی از استراحت و جشن و سرگرمی برای مردم این منطقه اهمیت زیادی دارند. این تعطیلات به عنوان فرصتی برای گرامی‌داشت مناسبت‌های مختلف مذهبی، ملی و فرهنگی مورد استفاده قرار می‌گیرند و به ترویج ارزش‌ها و ایده‌های مختلفی کمک می‌کنند.

منبع
https://www.qppstudio.net

محمدحسین مهرزاد صدقیانی

من محمدحسین مهرزاد صدقیانی هستم. مدیر عامل کارگزاری دانشگاه های قبرس در ایران و دارای مدرک کارشناسی ارشد فناوری اطلاعات از دانشگاه مدیترانه شرقی قبرس.

دیدگاهتان را بنویسید