بورسیه تحصیلی قبرس

کشور قبرس از جمله کشورهایی است که ایرانیان می توانند برای تحصیل در دانشگاه هایش از بورسیه تحصیلی قبرس استفاده کنند. پس اگر قصد تحصیل در قبرس شمالی را دارید، حتما بایستی از شرایط بورسیه در این کشور اطلاع داشته باشید.

اکثر دانشگاه های قبرس برای دانشجویان مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد بورسیه 50 درصدی و یا حتی بیشتر ارائه میدهند. این بورسیه تحصیلی دانشگاه قبرس به این علت داده میشود که ایران جزو کشورهای جهان سوم است و درواقع برای اخذ آن شرایط خاصی وجود ندارد و همه متقاضیان می توانند از آن استفاده کنند. علاوه بر این بورسیه 50 درصدی دانشگاه های این کشور بورسیه هایی تحت عناوین مختلف به دانشجویان ارائه میدهند که در این نوشته به بررسی آنها می پردازیم. برای آشنایی بهتر با شهریه دانشگاه های قبرس شمالی از صفحه مربوط آن در همین سایت دیدن کنید. در این صفحه شهریه رشته ها به همراه حداکثر میزان بورسیه قابل دریافت ذکر شده است.

بورسیه تحصیلی قبرس

خیلی دوستانه می گویم، اگر قصد دریافت  بورسیه تحصیلی قبرس هستید، خیلی نگران نباشید، با هر شرایطی که هستید فقط با ما تماس بگیرید. ما نماینده رسمی دانشگاه های قبرس در ایران هستیم و می توانیم بیشترین میزان بورسیه را بدون دریافت هزینه برای شما دریافت کنیم.

بورسیه تحصیلی قبرس (دانشگاه CIU)

بورسیه تحصیلی قبرس در دانشگاه بین المللی قبرس CIU، جزو بهترین بورسیه های تحصیلی این کشور میباشد. همین امر باعث شده است دانشگاه CIU، یکی از مناسب ترین گزینه ها برای تحصیل باشد.


1- دانشگاه بین المللی قبرس به دانشجویان مقطع کارشناسی و همچنین رشته های داروسازی، پزشکی و دندانپزشکی، بورسیه 50 درصدی ارائه میدهد. یعنی تمام دانشجویانی که پذیرش می شوند، از بورسیه تحصیلی قبرس به میزان 50 درصد بهره مند می شوند.

2- دانشگاه بین المللی قبرس به دانشجویان مقطع کارشناسی و همچنین رشته داروسازی که معدل دیپلم یا پیش دانشگاهی آنها بالای 15 باشد، بورسیه 75 درصدی ارائه میدهد. 

لطفا دقت کنید بسیار دیده شده است که افراد سودجو برای اخذ بورسیه تحصیلی قبرس به میزان 75 درصد، از دانشجویان هزینه های اضافی دریافت می کنند. لطفا به افراد سودجو بابت بورسیه هزینه پرداخت نکنید. بورسیه حق شماست و نتیجه رزومه خود شماست. کارشناسان موسسه حقوقی دادمهر عدالت شما را در این راه یاری خواهند کرد.

3- بورسیه تحصیلی قبرس در دانشگاه بین المللی قبرس برای دانشجویان کارشناسی ارشد و دکترا برای دانشجویان ارائه میگردد. دانشجویان تحصیلات تکمیلی با حداقل معدل 15 از 20. میتوانند برای بورس تحصیلی اقدام کنند. براساس دستاوردهای دانشگاهی ، کمیته بورس تحصیلی می تواند حداکثر 50٪ بورسیه تحصیلی را به متقاضیان اعطا کند.

شرایط بورسیه دانشگاه بین المللی قبرس گاها تغییر میکند با استفاده از این لینک می توانید آخرین شرایط بورسیه تحصیلی قبرس در دانشگاه بین المللی قبرس را مشاهده کنید. کلیک کنید

بورسیه تحصیلی قبرس دانشگاه KSTU

بورسیه تحصیلی قبرس برای ورزشکاران

دانشگاه های قبرس برای ورزشکاران کمک های مالی برای شهریه دانشگاه و هزینه خوابگاه ارائه میدهند. شرایط اخذ بورسیه تحصیلی قبرس برای ورزشکاران ، توسط هیئت اجرایی هر دانشگاه تنظیم و به تصویب رسیده است.

بورسیه تحصیلی قبرس برای ورزشکارانبورسیه ورزشی قبرس به افرادی تعلق می گیرد که دارای رتبه اول در یک ورزش خاص در کشور خودش باشد. حال این رتبه اول میتواند بصورت انفرادی توسط خود فرد و یا توسط تیمی که متقاضی بورسیه در آن عضو بوده کسب شده باشد و یا اینکه فرد متقاضی عضو تیم ملی در یک ورزش خاص در کشور خود بوده باشد. چنین افرادی می توانند درخواست بورسیه کنند. البته این بورسیه زمانی به دانشجو تعلق می گیرد که دانشجو عضو یکی از تیم های ورزشی دانشگاه شود. این بورسیه معمولا شامل هزینه های تحصیل و خوابگاه دانشجو میباشد.

بورسیه تحصیلی قبرس در دانشگاه خاور نزدیک

دانشگاه خاور نزدیک  در ابتدای هر ترم بورس های تحصیلات تکمیلی (بورسیه مقطع کارشناسی ارشد و دکترا) به اکثر دانشجویان تحصیلات تکمیلی اعطا می کند. که به آنها فرصتی می دهد تا تحصیلات تکمیلی خود را در یک محیط بین المللی ادامه دهند. این بورسیه ها شامل بورسیه های 25 درصدی، 50 درصدی و 75 درصدی میباشند. البته باید گفت این بورسیه ها فقط برای دروس اصلی رشته ارائه شده و چنانچه دانشجو نیاز به گذراندن دوره کالج زبان انگلیسی در دانشگاه را داشته باشد این بورسیه اعمال نمیشود.

شرایط بورسیه تحصیلی قبرس برای مقطع کارشناسی ارشد در دانشگاه خاور نزدیک

1# – اعتبار بورسیه فقط به مدت دو سال میباشد و اگر مدت زمان تحصیل دانشجو بیشتر از دو سال به طول انجامد، شهریه طبق روال عادی برای باقی دوران تحصیل از او اخذ خواهد شد.

2# – بورسیه 75 درصدی دانشگاه به دانشجویی ارائه میشود که حداقل یک مقاله در نشریه دانشگاه خاور نزدیک و یا در یک نشریه دانشگاهی معتبر داشته باشد.

3#- بورسیه 90 درصدی و 100 درصدی دانشگاه خاور نزدیک به دانشجویانی اعطا میشود که در رزومه خود سه کنفرانس و حداقل یک مقاله در نشریه دانشگاه خاور نزدیک و یا در یک نشریه دانشگاهی معتبر داشته باشد.

شرایط بورسیه تحصیلی قبرس برای مقطع دکترا در دانشگاه خاور نزدیک

1#- اعتبار بورسیه تحصیلی دکترا در دانشگاه خاور نزدیک فقط به مدت چهار سال میباشد و اگر مدت زمان تحصیل دانشجو بیشتر از چهارسال به طول انجامد، شهریه طبق روال عادی برای باقی دوران تحصیل از او اخذ خواهد شد.

2# – بورسیه 75 درصدی دانشگاه به دانشجویی ارائه میشود که در رزومه خود سه کنفرانس و حداقل دو مقاله بین الملل که یکی از آنها باید در مجله ای باشد که تحت SSCI ، AHCI SCI یا SCI Expanded و دوم در ژورنال نمایه شده تحت WOS یا Scopus باشد.

3#- بورسیه 90 درصدی و 100 درصدی دانشگاه خاور نزدیک به دانشجویانی اعطا میشود که در رزومه خود شش کنفرانس و حداقل دو مقاله بین الملل که یکی از آنها باید در مجله ای باشد که تحت SSCI ، AHCI SCI یا SCI Expanded و دوم در ژورنال نمایه شده تحت WOS یا Scopus باشد.

شرایط بورسیه دانشگاه خاور نزدیک گاها تغییر میکند با استفاده از این لینک می توانید آخرین شرایط بورسیه تحصیلی قبرس در دانشگاه خاور نزدیک را مشاهده کنید. کلیک کنید

محمدحسین مهرزاد صدقیانی

من محمدحسین مهرزاد صدقیانی هستم. مدیر عامل کارگزاری دانشگاه های قبرس در ایران و دارای مدرک کارشناسی ارشد فناوری اطلاعات از دانشگاه مدیترانه شرقی قبرس.

‫40 دیدگاه ها

 1. سلام وقتتون بخیر
  من معدلم 17 هستش در رشته مهندسی نفت و یک مقاله کنفرانسی هم در ایران دارم،
  آیا میتونم برای ارشد مهندسی انرژی یا مهندسی محیط زیست بخونم در دانشگاه قبرس؟
  و اگر نتونم، پیشنهاد شما برای ادامه تحصیل توی قبرس چیه؟

  1. سلام فاطمه عزیز:
   بله شما میتوانید رشته های مد نظر خود را انتخاب کنید برای دریافت اطلاعات بیشتر با کارشاسان ما در ارتباط باشید.
   موفق باشید.

  1. سلام لیلای عزیز:
   برای بورسیه تحصیلی در قبرس شما میتوانید در رشته مرتبط با رشته قبلی خود ادامه تحصیل دهید.
   موفق باشید.

 2. سلام
  من معدل دهم تا دوازدهم بالای 19 بوده
  یک مقاله داخلی دارم
  و یکی دوتا مقام استانی
  میخواستم بدونم آیا می‌توانم بورسیه کامل یا فول فاند برای پزشکی عمومی بگیرم یا خیر ؟
  ممنون بخاطر مطالب خوبتون

  1. سلام سهیل عزیز:
   برای گرفتن بورسیه تحصیلی در قبرس دانشگاه بین المللی بیشترین بورسیه را ارائه میدهد با 50درصد و بورسیه کامل در هیچکدام از دانشگاه های قبرس وجود ندارد.
   موفق باشید.

 3. سلام. من ۳۶ ساله هستم و فرزند ۹ ساله دارم. لیسانس عکاسی,و فوق لیسانس پژوهش هنر هر دو با معدل بالا . ولی کلا در زمینه ی ورزش کار کردم و یه سری دوره دیدم. میتونم برای رشته های مرتبط,با ورزش اقدام کنم ?

  1. سلام سلاله ی عزیز:
   بله میتوانید برای رشته های مرتبط با ورزش اقدام فرمائید.
   موفق باشید.

  1. سلام آینور عزیز
   بله شما میتوانید در قبرس درس بخوانید و معدل شما برای دریافت بورسیه تحصیلی قبرس مناسب است
   برای راهنمایی بیشتر با ما در ارتباط باشید

  1. سلام محمدجان
   بله میتونید از بورسیه تحصیلی قبرس استفاده کنید. برای دریافت مشاوره با من در تماس باشید

  1. سلام جواد عزیز
   شما امکان دریافت بورسیه تحصیلی قبرس شمالی در رشته پزشکی را دارید و معدل شما اوکی است. زمینه فعالیت ما قبرس شمالی است.

دیدگاهتان را بنویسید